foto – LETA

Latvijas basketbolisti atkārtotajā pārbaudes spēlē pret Krieviju piedzīvo zaudējumu 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase, gatavojoties septembrī gaidāmajam Eiropas čempionātam, šodien “Arēnā Rīga” aizvadīja atkārtotu pārbaudes spēli pret Krievijas valstsvienību, kurā cienīgā cīņā piedzīvoja zaudējumu. Latvijas izlase zaudēja ar rezultātu 67:73 (17:24, 13:21, 21:13, 16:15).

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Abas komandas pirmo savstarpējo cīņu aizvadīja ceturtdien, kad pārāki ar 72:52 bija Latvijas izlases pārstāvji.

Piektdienas mača sākums Latvijas izlasei izvērtās pavisam neveiksmīgs, Krievijai gūstot pirmos spēles septiņus punktus, bet pēc piecām spēlētām minūtēm rezultāts bija 6:10. Turpmākās divas minūtes neviena komanda nespēja gūt punktus, bet pirmā ceturkšņa noslēgums nedaudz veiksmīgāks bija Krievijai, rezultātam vēstot 17:24.

Pāris Latvijas valstsvienības īstenoti veiksmīgi metieni no trīspunktu līnijas, kā arī citas darbības otrās ceturtdaļas pirmajās trīs minūtēs rezultāta deficītu ļāva samazināt līdz diviem punktiem (25:27). Krievija atbildēja ar spēcīgu ofensīvu un ļoti agresīvu aizsardzību, piecās minūtēs panākot 12 punktu handikapu (39:27), bet līdz puslaika beigām to palielinot līdz 15 punktiem (45:30).

Otrais puslaiks iesākās līdzīgā cīņā, Latvijai īpaši nespējot deldēt punktu deficītu, un pēc piecām spēlētām minūtēm rezultāts bija 38:52. Skaļu līdzjutēju ovāciju atbalstīti latviešu basketbolisti divās minūtēs veica sešu bezatbildes punktu izrāvienu, panākot 44:52, bet ceturtdaļu noslēdza ar vēl mazāku atpalicību (51:58).

Izšķirošās ceturtdaļas pirmajā pusē rezultāts abām komandām auga līdzīgi, Latvijai rezultāta starpību samazinot par vēl vienu punktu (56:62). Lai arī spēles pēdējās minūtēs iniciatīva uzskatāmi piederēja latviešu basketbolistiem, mača gaitu lauzt neizdevās un Krievija nosargāja uzvaru ar 73:67.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 15 gūtiem punktiem bija Kaspars Bērziņš, bet kapteinis Jānis Blūms un Dairis Bertāns pievienoja pa desmit punktiem.

Šajā mačā no Latvijas izlases kandidātiem laukumā nedevās Mareks Mejeris, Mārtiņš Meiers un Ronalds Zaķis.