Russia’s forward Sergei Kalinin (2nd L) vies for the puck with Latvia’s defender Rodrigo Lavins (L) and Latvia’s goalie Kristers Gudlevskis (R)  during a IIHF International Ice Hockey World Championship preliminary round group B match between Latvia and Russia in Minsk on May 17, 2014.   AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV
Russia’s forward Sergei Kalinin (2nd L) vies for the puck with Latvia’s defender Rodrigo Lavins (L) and Latvia’s goalie Kristers Gudlevskis (R) during a IIHF International Ice Hockey World Championship preliminary round group B match between Latvia and Russia in Minsk on May 17, 2014. AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV

Latvijas hokeja izlase pēc otrās trešdaļas zaudē Krievijas valstsvienībai 0

Latvijas hokeja izlase savā piektajā pasaules čempionāta spēlē pēc otrās trešdaļas ar rezultātu 1:4 zaudē Krievijas valstsvienībai, kuru vada Latvijas izlases bijušie treneri Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

B apakšgrupas maču no “Minsk Arena” tiešraidē iespējams vērot kanālos TV3, TV5, “Viasat Sport Baltic” (VSB) un virszemes bezmaksas kanālā OTV.

Latvijas izlases labā vārtus guvis Miks Indrašis. Krievijas valstsvienībā divus vārtus guvis Viktors Tihonovs, bet vienreiz atzīmējies Sergejs Širokovs un Sergejs Kaļiņins.

Mača sākums izvērtās līdzvērtīgi, abām izlasēm pirmajās minūtēs apmainoties ar bīstamām epizodēm pie sāncenšu vārtiem. Spēles ceturtajā minūtē Indrašis nespēja atklāt cīņas rezultātu, kad ripu no vārtu priekšas raidīja tikai nedaudz garām vārtiem, savukārt pāris sekundes vēlāk līdzīga iespēja bija Aleksandram Ovečkinam, taču arī viņa metiens bija neprecīzs. Pēcāk noteikumus pret Ovečkinu pārkāpa Juris Štāls, atstājot Latvijas izlasi skaitliskajā mazākumā. Pēc divām minūtēm rezultāts uz tablo joprojām bija nemainīgs, Krievijas izlasei vairākumā nespējot radīt bīstamas situācijas pie Kristera Gudļevska sargātajiem vārtiem. Astotajā minūtē Latvijas izlase izvirzījās vadībā, kad Štāls no laukuma malas izpildīja lielisku piespēli Indrašim, kurš no distances precīzi meta starp vārtsarga Sergeja Bobrovska kājsargiem.

Cīņas 11.minūtē Tihonovs ar lielisku plaukstas metienus guva savus piektos vārtus turnīrā, izlīdzinot rezultātu mačā. Turpinājumā Krievijas izlase daudz aktīvāk sāka presingot latviešus, nonākot tuvu, lai gūtu arī otros vārtus. 12.minūtē Māris Jass pārkāpa noteikumus, Latvijai otrreiz spēlē liekot cīnīties skaitliskajā mazākumā, tomēr arī šoreiz krievi vairākumu nespēja realizēt. Spēles 16.minūtē Krievijas valstsvienība izvirzījās vadībā, kad pirmais pie atlēkušās ripas bija Širokovs, kurš bija precīzs, metot pustukšos vārtos. Minūti vēlāk Rodrigo Laviņš tika sodīts ar divām minūtēm, ko pēc brīža izmantoja pretinieki. Precīzs no vārtu priekšas otro reizi cīņā bija Tihonovs. Trešdaļas pēdējās sekundēs Latvijas izlase tika pie iespējas pirmo reizi mačā aizvadīt skaitlisko vairākumu.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas hokejisti nespēja izmantot skaitlisko vairākumu, bet turpinājumā vairākas bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem radīja krievi. Mača 25.minūtē lieliska iespēja samazināt rezultāta deficītu bija Andrim Džeriņam, tomēr latvieša metiens lidoja tieši virsū Bobrovskim. Savukārt četras minūtes vēlāk trīs vārtu pārsvaru krieviem panāca Kaļiņins, eleganti pārspēdams Gudļevski. Neilgi pēc zaudētajiem vārtiem Zemgus Girgensons nespēja savaldīt savas emocijas, apzināti izdarot rupju dūrienu ar nūju Aleksandram Burmistrovam, par ko saņēma 5+20 minūšu noraidījumu līdz mača beigām. Tādejādi Latvijas izlasei bija jāizvada piecas minūtes mazākumā, taču Krievija savas iespējas nespēja realizēt.

Trešdaļas izskaņā Latvijas izlases aizsargi regulāri kļūdījās savā aizsardzības zonā, kas sāncenšiem deva labas iespējas, lai rezultātu uz tablo palielinātu, tomēr teicami vārtos darbojās Gudļevskis.

Latvijas izlasei šajā mačā nepalīdz kakla sastiepumu guvušais aizsargs Artūra Kulda. Viņa vietā spēlei pieteikts 18 gadus vecais Jānis Jaks, kurš piedzīvojis savu debiju Latvijas izlases rindās oficiālā turnīra spēlē. Savukārt uzbrucēja Roberta Lipsberga vietā cīņai pieteikts Koba Jass.

Kā ziņots, čempionātu pagājušajā sestdienā Latvijas izlase iesāka ar ļoti pārliecinošu sniegumu, ar rezultātu 3:2 pieveicot Somiju. Līdz ar to Latvija pirmo reizi pēc neatkarības atgūšanas uzvarēja pasaules čempionāta pirmajā mačā, kā arī pirmoreiz pasaules čempionāta cīņās uzveica Somiju, tomēr dienu vēlāk ar 2:3 tika piedzīvots ļoti sāpīgs zaudējums pret Vāciju. Pēc tam otrdien Latvijas izlasei sekoja svarīga cīņa pret Kazahstānu, kurā izcīnītā smagā uzvara ar 5:4 ļāvusi komandai pamatoti cerēt uz vietu ceturtdaļfinālā.

Savas izredzes pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā Latvijas izlase uzlaboja ceturtdien, kad pirmoreiz kopš 2001.gada uzvarēja ASV izlasi, dramatisma bagātā cīņā esot pārāka ar 6:5.

Savukārt Krievijas izlase čempionātu aizvada ļoti pārliecinoši, četrās spēlēs gūstot 22 vārtus un ielaižot vien piecus. Pirms tam krievi ar 5:0 sagrāva Šveici, ar 4:2 apspēlēja Somiju, ar 6:1 pazemoja ASV izlasi un ar 7:2 sagrāva Kazahstānu.

Krievijas izlase pirms diviem gadiem kļuva par pasaules čempioni, bet pērn ierindojās sev necilajā sestajā vietā. Kopumā kopš PSRS sabrukuma izlase par pasaules čempioni kļuvusi četras reizes, bet sudrabu un bronzu ieguvusi pa divām reizēm.

Šis ir pirmais oficiālais turnīrs, kurā Krievijas izlasi vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Ar Latvijas izlasi viņi abi strādāja no 2006. līdz 2011.gadam.

Krievijas izlasei šajā spēlē vēl nepalīdz uzbrucējs Jevgēņijs Malkins, kurš pēc ierašanās no Ziemeļamerikas uz ledus būs gatavs kāpt komandas nākamajā mačā. Tāpat vienībai nepalīdz diskvalificētais uzbrucējs Vadims Šipačovs.

Pēc šī mača Latvija nākamo reizi laukumā dosies pirmdien, kad spēkosies ar Baltkrieviju, bet dienu vēlāk pēdējā apakšgrupas cīņā pretiniekos būs Šveice.

B apakšgrupā pirmo vietu ar 12 punktiem četrās spēlēs ieņem Krievija, bet tai ar deviņiem punktiem seko Latvija. ASV un Somijas izlašu kontā ir pa astoņiem punktiem piecos mačos, bet Baltkrievijas izlasei ir seši punkti četrās cīņās. Sestā ar pieciem punktiem ir Vācija, Šveices kontā ir četri punkti piecās spēlēs, bet Kazahstānai – divi punkti.

Citās B apakšgrupas spēlēs šodien Vācija tiksies ar Baltkrieviju, bet Šveice samēros spēkus ar Kazahstānu. Savukārt A grupā gaidāmi dueļi starp Franciju un Norvēģiju, Dāniju un Čehiju, kā arī starp Slovākiju un Itāliju.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi – Edgars Masaļskis (“Poprad”, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles “Jona Lakers”, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas “Lightning”, NHL);

aizsargi – Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi – Rīgas “Dinamo”), Jānis Jaks (“Rīga”), Māris Jass (Homutovas “Pirati”, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas “Salavat Julajev”, KHL);

uzbrucēji – Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi – Rīgas “Dinamo”), Juris Štāls (“Poprad”), Koba Jass (Liberecas “Bili Tygri”, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau “Beibaris”, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes “ZSC Lions”, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas “Lokomotiv”, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas “Thunderbirds”, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas “Dinamo”, KHL).

Krievijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi – Sergejs Bobrovskis (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL), Andrejs Vasiļevskis (Ufas “Salavat Julajev”, KHL), Antons Kudobins (Karolīnas “Hurricanes”, NHL);

aizsargi – Antons Belovs, Maksims Čudinovs (abi – Sanktpēterburgas SKA, KHL), Deniss Deņisovs (Maskavas CSKA, KHL), Andrejs Zubarevs (“Salavat Julajev”), Aleksandrs Kutuzovs (Novosibirskas “Sibirj”, KHL), Jevgēņijs Medvedevs (Kazaņas “Ak Bars”, KHL), Dmitrijs Orlovs (Vašingtonas “Capitals”, NHL), Jegors Jakovļevs (Jaroslavļas “Lokomotiv”, KHL);

uzbrucēji – Aleksandrs Ovečkins, Jevgēņijs Kuzņecovs (abi – “Capitals”), Sergejs Kaļiņins, Sergejs Širokovs (abi – Omskas “Avangard”, KHL), Viktors Tihonovs, Vadims Šipačovs (abi – SKA), Artjoms Aņisimovs (“Blue Jackets”), Aleksandrs Burmistrovs (“Ak Bars”), Jevgēņijs Dadonovs (Doņeckas “Donbass”, KHL), Deniss Zaripovs (Magņitogorskas “Metallurg”, KHL), Nikolajs Kuļemins (Toronto “Maple Leafs”, NHL), Andrejs Loktionovs (“Hurricanes”), Sergejs Plotiņikovs (“Lokomotiv”).