Sports
Basketbols

Latvijas izlase gatavojas Pasaules kausam: 17 kandidātes, jauni uzvārdi0

foto – Zane Bitere/LETA

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība šonedēļ oficiāli sākusies gatavoties Pasaules kausa izcīņai, kas septembra beigās notiks Tenerifē. Tiesa, liela daļa kandidātu sarakstā iekļauto spēlētāju no jūlija vidus piedalās individuālos treniņos.

Par vietu sastāvā Pasaules kausa izcīņā spēkosies Elīna Dikeulaka (Vroclavas “Šlenza”), Ilze Jākobsone, Laura Ikstena (iepriekš – Puriņa) (abas – “Liepājas papīrs”/LSSS), Ieva Pulvere (iepriekš – Krastiņa), Baiba Eglīte, Kate Krēsliņa, Gunta Baško, Dita Rozenberga, Aija Brumermane, Kristīne Vītola (visas – “TTT Rīga”), Sabīne Dukāte (Saskačevanas Universitāte), Kitija Laksa (Dienvidfloridas Universitāte), Digna Strautmane (Sirakjūsas Universitāte), Paula Strautmane (Kvinnipakas Universitāte), Aija Putniņa (Salamankas “Perfumerias Avenida”), Anete Šteinberga (Venēcijas “Umana Reyer”) un Zenta Meļņika (San Martino di Lupari “Lupe Basket”).

No visām kandidātēm visbagātākā pieredze ir Baško, kura piedalījusies septiņos Eiropas čempionātos un 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs. Viņa izlasē aizvadījusi 184 spēles.

“Basketbola savienība nodrošinājusi visu nepieciešamo, lai varam labi sagatavoties. Par lieliem mērķiem skaļi nerunāsim, iesim uz priekšu soli pa solim. Strādāsim un kopsim mūsu komandas “stādu”, lai tas aug stiprs – tad rudenī augļi būs saldi. Līdz Rīgas turnīram trenēsies visas 17 kandidātes, pēc tam būsim spiesti sastāvu saīsināt, lai galveno uzmanību veltītu pamatsastāva iespēlēšanai. Gatavošanās laikā uz ASV sakārtot mācību lietas būs jāaizbrauc Kitijai Laksai un Dignai Strautmane,” darba cēliena sākumā preses konferencē sacīja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Gatavošanās Pasaules kausa izcīņai tika uzsākta pirmdien, bet no 17.līdz 19.augustam Rīgā “Elektrum” Olimpiskajā sporta centrā notiks pārbaudes turnīrs, kurā Latvijas komanda cīnīsies ar Zviedrijas, Krievijas un Ukrainas komandām.

Augusta un septembra mijā Latvijas valstsvienība piedalīsies pārbaudes turnīrā Spānijas pilsētā Valensijā. Pusfinālā paredzēta spēle ar Eiropas vicečempionēm Francijas basketbolistēm. Atkarībā no rezultāta, otrajā dienā būs jāspēlē ar Eiropas čempionvienību Spāniju vai bronzas ieguvējām Beļģijas basketbolistēm.

Saistītie raksti

No 7. līdz 9.septembrim trīs komandu turnīrā Parīzē Latvijas izlases pretinieces būs Francijas un Austrālijas basketbolistes. Savukārt 14. un 15.septembrī Latvija Rīgā spēlēs ar 2017.gada Eiropas čempionāta ceturto labāko komandu Grieķijas izlasi.

Divas dienas pirms Pasaules kausa izcīņas turnīra Tenerifē Latvijas komanda spēlēs ar FIBA Amerikas zonas čempioni Kanādas izlasi.

Pasaules kausa apakšgrupā Latvijas basketbolistes spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un planētas titulētāko izlasi ASV.

LA.lv