×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijas izlases tic spējām iekļūt pasaules šaha Olimpiādes desmitniekā

LETALETA

Latvijas šaha izlases pārstāvji gaidāmajā pasaules šaha Olimpiādē, kas jau piektdien sāksies Norvēģijas pilsētā Trumsē, tic, ka var ierindoties starp desmit labākajām sacensību komandām.

Kā zināms, Latvijas vīriešu komandā startēs viens no pasaules spēcīgākajiem šahistiem Aleksejs Širovs, iepriekšējo divu gadu valsts čempions Igors Kovaļenko, kā arī Artūrs Neikšāns, Normunds Miezis un talantīgais Toms Kantāns. Savukārt dāmu komandā līderes būs Dana Reizniece-Ozola, Laura Rogule un Ilze Bērziņa. Tāpat startēs šī gada Latvijas čempione Katrīna Šķiņķe un Inguna Erneste.

Abām Latvijas šaha izlasēm izvirzīts mērķis iekļūt sacensību pirmajā desmitniekā.

“Latvijas šaha izlases, sieviešu un vīriešu komandu mērķis Pasaules šaha olimpiādē šogad ir pirmais desmitnieks. Tas nav uzdevums, bet mērķis, un, protams, tā būtu sensācija. Bet vienlaikus jāatzīst, ka šaha valstsvienība gan fiziski, gan garīgi tam ir gatava,” ceturtdien notikušajā preses konferencē atzina Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) Baltijas zonas prezidents Āris Ozoliņš.

“Šī gada pasaules Olimpiāde mūsu olimpiešiem uzliek lielu atbildību, gribētu teikt vēstures un šodienas priekšā, atgādinot, ka “šaha gēns” Latvijai ir īpašs. Aprit tieši 90 gadi kopš Latvijas uzvaras šaha pasaulē – Parīzē 1924. gadā,” piebilda Latvijas Šaha federācijas ģenerālsekretārs Jānis Lelis.

Pietiekami motivēts sacensībām ir arī talantīgais Širovs, kurš uzsvēris, ka komanda šai Olimpiādei gatavojusies pēdējos divus gadus.

“Priekšā stāv nevis cīniņš, bet šaha kaujas. Komanda tām intensīvi gatavojusies pēdējos divus gadus. Visa izlase ir ļoti labi sagatavota. Mēs centīsimies,” skaidroja Širovs.

Latvijas komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās Olimpiādes, kurā 1924.gadā Parīzē Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Savukārt līdz šim pēdējais panākums gūts 2010.gadā, kad Bērziņa izcīnīja bronzas medaļu individuālajā vērtējumā.

Pasaules šaha Olimpiāde notiek reizi divos gados, un uz Norvēģiju plānojuši doties 1500 spēlētāji no 170 valstīm.

Valstu starptautiskajā sarakstā Latvijas vīrieši pašlaik ir 33., bet sievietes 28.vietā. Iepriekšējā Olimpiādē, kas pirms diviem gadiem risinājās Turcijā, sieviešu komanda ierindojās 18.vietā, bet vīru komanda ieņēma 28.pozīciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+