×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2015
Drukāt

Latvijas Literatūras centra vadītājs atzīst nepilnības grāmatvedībā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Jānis Oga

Latvijas Literatūras centra (LLC) vadītājs Jānis Oga atzīst nepilnības centra grāmatvedībā, taču uzsver, ka katra biedrības darbība ir bijusi ar mērķi popularizēt valsti.

Oga aģentūrai LETA norādīja, ka ir iepazinies ar Kultūras ministrijas (KM) revīzijas ziņojumu, tomēr par konstatētajiem finanšu un citiem jautājumiem lems LLC biedru kopsapulce trešdien, 14. oktobrī.

“Katra veiktā darbība bijusi ar mērķi realizēt LLC mērķus un uzdevumus, popularizēt mūsu valsti, tās iespējas, kultūru un latviešu literatūru pasaulē, kā arī gādāt, lai netiktu traucēta Latvijas literatūras un grāmatniecības popularizēšanas aktivitāšu nepārtrauktība un izvirzīto uzdevumu īstenošana,” pauda LLC vadītājs.

Viņš informēja, ka vairāki LLC sāktie projekti vēl turpinās, piemēram, oktobrī iznāks žurnāla “Latvju teksti” jaunākais numurs, no 14.līdz 18. oktobrim LLC piedalīsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētajā nacionālajā stendā Frankfurtes grāmatu mesē, bet tikko klajā laists Raiņa “Kastanjolas” izdevums angļu valodā, kura tulkojums tapis ar LLC atbalstu.

KM Literatūras un grāmatniecības padome ir izveidojusi darba grupu, kas izvērtējusi LLC funkciju un uzdevumu sadalījumu starp dažādām nozares institūcijām, tādējādi līdzsvarojot atbildību par veicamajiem darbiem, atgādināja Oga. Tādējādi tikšot nodrošināta arī ilglaicīgo projektu pēctecība, tai skaitā Baltijas valstu dalība viesu valsts statusā Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā.

Jau ziņots, ka noslēdzoties KM valsts budžeta līdzekļu izlietojuma pārbaudei LLC, konstatēto pārkāpumu un trūkumu dēļ tiek izbeigts līdzdarbības līgums, kā arī pieprasīta iepriekš piešķirtā finansējuma atmaksa 8813,92 eiro apmērā.

Lai gan LLC līdz 25. septembrim ir pildījis līgumā noteiktos uzdevumus, pārbaudē konstatētas būtiskas nepilnības valsts finansējuma izlietošanā un uzskaitē. Rezultāti liecina, ka LLC ir pārkāpis vairākus līguma nosacījumus, liecina KM informācija.

No LLC sniegtās informācijas nav iespējams gūt patiesu un skaidru priekšstatu par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu, kas neatbilst Valsts kasē atvērto kontu mērķiem. LLC, īstenojot projektus, katram no tiem nav veicis atsevišķu līdzekļu uzskaiti, tādējādi ir konstatēts, ka no KM piešķirtā finansējuma uzskaites konta Valsts kasē ir veikta izdevumu apmaksa arī par Valsts kultūrkapitāla fonda finansētiem projektiem.

Tāpat konstatēts, ka Valsts kases kontā ir neatbilstoši mazs līdzekļu atlikums – no KM finansējuma, pēc LLC iesniegto atskaišu datiem, Valsts kasē patlaban vajadzētu būt 8813,92 eiro, taču tajā ir vien 34,03 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ja ogam pieder mansards, tad varbūt tie tūkstoši ir meklējami tur?

Draugiem Facebook Twitter Google+