AFP/LETA

Latvijas tenisam Kremlis neveiksmīgs – zaudē arī Sevastova 0

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien piedzīvoja jau piekto zaudējumu pēc kārtas, Maskavas WTA “Premier” turnīra pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 6-4, 1-6, 6-7 (10:12) dramatiskā duelī piekāpjoties pasaules ranga trešajā simtā esošajai talantīgajai Krievijas sportistei Annai Bļinkovai.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24

Aizvadītajā duelī, kas ilga vairāk nekā divarpus stundas, Sevastova neizmantoja piecas mačbumbas, bet pretiniece tika pie pirmā panākuma karjerā WTA pamatturnīros.

Sevastova nav spējusi uzvarēt kopš 20.septembra, kad Tokijas WTA “Premier” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā tika atspēlētas sešas setbumbas un pieveikta ukrainiete Katerina Bondarenko. Tāpat Latvijas sportiste kopš sekmīgā starta ASV atklātajā čempionātā guvusi tikai vienu uzvaru.

Pērn Sevastova Maskavas turnīrā guva piecas uzvaras – pārvarēja kvalifikāciju un aizkļuva līdz pamatturnīra ceturtdaļfinālam. Līdz ar to šonedēļ sportistei bija jāaizstāv 125 WTA ranga punkti, ko neizdevās paveikt, tāpēc nākamajā nedēļā viņai rangā gaidāms neliels kritiens.

Jau spēles pirmajā geimā Sevastova pie pretinieces serves ļāva Bļinkovai uzvarēt tikai vienā izspēlē un drīz vien bija izvirzījusies vadībā ar 3-0. Kaut no 5-2 Sevastova zaudēja divos geimos pēc kārtas, uzvara pirmajā setā tika noturēta.

Otrā seta ievadā jau 3-0 panāca krievu tenisiste. Kaut piektajā geimā Sevastova varēja breika deficītu atspēlēt, iespējas netika izmantotas, bet turpinājumā jau Bļinkova otro setu noveda līdz ļoti pārliecinošai uzvarai.

Arī izšķirošo setu Sevastova sāka ar diviem zaudētiem geimiem, tomēr turpinājumā viņai izdevās uzvarēt piecos geimos pēc kārtas. Gan piektajā, gan septītajā geimā Bļinkovai bija pa vairākām breikbumbām, tomēr Latvijas tenisiste atspēlējās. Tiesa, ar to vēl duelis nebeidzās, jo atkal Sevastova nespēja noturēt 5-2 pārsvaru, un šoreiz Bļinkova panāca izlīdzinājumu. Nākamo geimu Sevastova uzvarēja “sausā”, bet 12.geimā ieguva pat trīs mačbumbas, tomēr tās netika realizētas.

Līdz ar to mača uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā, kurš bija ne mazāk dramatisks. Tajā līdz pat rezultātam 10:10 neviena no tenisistēm neieguva lielāku pārsvaru par vienu punktu, tomēr tad Bļinkovai izdevās salauzt Sevastovas pretestību un ar ceturto mačbumbu izservēt dueli. Pati Sevastova taibreikā neizmantoja vēl divas mačbumbas.

Trešais sets ilga stundu un 18 minūtes, kas bija tieši tikpat ilgi kā pirmie divi seti kopā.

Zaudējot pirmajā kārtā, Sevastova tika pie viena WTA ranga punkta. Tikmēr Bļinkovai nākamajā kārtā pretim stāsies talantīgā horvātiete Ana Konjuha, kura pamatturnīrā iekļuva kā kvalifikācijas laimīgā zaudētāja, bet pirmās kārtas duelī ar 6-4, 1-6, 6-2 uzveica ar sesto numuru izlikto čehieti Barboru Zahlavovu Strīcovu.