×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Latviju iepriekš neizziņotā vizītē apmeklējis FIB direktors

mullers_roberts

Šodien iepriekš neizziņotā īsā vizītē Latviju apmeklējis ASV Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) vadītājs Roberts Mullers. Vizītes laikā Mullers ticies ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (ZRP), Valsts policijas (VP) vadītāju Intu Ķuzi un Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Kažociņu, aģentūru LETA informēja ASV vēstniecības Rīgā Preses un kultūras nodaļā.

FIB direktors svinīgas ceremonijas laikā Valsts policijas galvenajā ēkā pasniedza pateicības plāksnes par izcilu sniegumu un ciešo sadarbību starp Latviju un ASV kibernoziegumu apkarošanā. Pateicības tika izteiktas Kriminālpolicijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļai un Intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības nodaļai, kā arī Starptautiskās sadarbības birojam.

Kā aģentūru LETA informēja VP priekšnieka palīdze Beāte Labinska, ar ASV FIB direktoru šodien tikās arī VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) priekšnieks Rauls Kviesītis. FIB direktora vizīte ir apliecinājums augstajam Latvijas VP darba novērtējumam noziedzības novēršanas un starptautiskās sadarbības jomā, uzskata policija.

Tikšanās laikā Mullers uzsvēris kibernoziedzības apkarošanas nozīmi un aktualitāti mūsdienu sabiedrībā. Tāpat FIB direktors pasniedza pateicības plāksnes VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšniekam Gatim Gudermanim, ENAP Kibernoziegumu apkarošanas un intelektuālā īpašuma aizsardzības nodaļas priekšniekam Aleksandram Buko un Starptautiskās sadarbības birojam. Tāpat izteikta pateicība VP amatpersonām, kuras 2011.gadā sekmēja un koordinēja sadarbību krimināltiesiskās sadarbības lūguma izpildē Latvijā starpvalstu operācijā pret kibernoziedzību.

Savukārt vakar VP viesojās Eiropas policijas biroja (Eiropols) direktors Robs Vainraits, lai pārrunātu iepriekšējo gadu veiksmīgās sadarbības pieredzi starp Eiropolu un VP un apspriestu pašreizējās aktualitātes. Tikšanās laikā tika pārrunāta situācija Eiropā un Latvijā un krīzes ietekme uz tiesībaizsardzības iestāžu darbu. Eiropola direktors uzsvēra Latvijas tiesībaizsardzības iestāžu kvalitatīvo sadarbību ar Eiropolu atsevišķu noziedzīgo nodarījumu veidu novēršanā un apkarošanā. Līdzšinējo sadarbību Vainraits novērtēja kā ļoti labu.

Ņemot vērā pēdējā laikā pieaugošo fiktīvo laulību un tā dēvēto “darba verdzības” gadījumu skaitu, VP vadība izteica ierosinājumu Eiropolam uzņemties koordinējošo lomu dalībvalstu likumdošanas harmonizēšanā cilvēktirdzniecības jomā Eiropā, lai veicinātu vienotu pieeju šī fenomena apkarošanā Eiropas Savienībā. Eiropola vadītājs un VP vadība konceptuāli vienojās par iespēju 2012.gadā Latvijā organizēt apmācības semināru Latvijas tiesībaizsardzības un drošības iestādēm, lai efektivizētu Eiropola piedāvāto resursu izmantošanu un veicinātu informācijas apmaiņu.

Vēstniecība norāda, ka FIB vadītāja vizīte Latvijā atspoguļo abu valstu ciešo draudzību un sadarbību. Latviešiem un amerikāņiem ir izveidojusies cieša sadarbība, gan piedaloties kopīgās mācībās Amerikā un Latvijā, gan kopīgi apkarojot terorismu, starptautisko organizēto noziedzību un kibernoziegumus.

FIB reģionālais birojs Rīgā tieslietu atašeja vadībā tika atklāts 2011.gada jūnijā, neilgi pēc ASV vēstniecības pārcelšanās uz jaunajām telpām Samnera Velsa ielā.

Mulleru FIB vadītāja amatam 2001.gada 4.septembrī nominēja prezidents Džordžs Bušs, un viņš kļuva par sesto FIB direktoru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+