×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Latviju šķērso pērkona negaiss, bez elektrības 15 000 mājsaimniecību (papildināts)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Pirmdienas vakarā Latgalē plosījies pērkona negaiss, un tas virzās tālāk uz ziemeļiem – uz Vidzemi, skarot arī Sēliju, liecina meteoroloģiskā informācija.

Negaiss sev līdzi nes intensīvas lietusgāzes un lielas vēja brāzmas, vietām vētru, saņemtas ziņas arī par krusu. Saskaņā ar uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” datiem plkst. 21:25 Viļānos fiksētas vēja brāzmas līdz 20 metriem sekundē.

Plkst.21.30 Latgalē bija reģistrēti vairāk nekā 1000 avārijas atslēgumu elektrolīnijās, bez elektrības atstājot aptuveni 12 000 mājsaimniecību, liecina dati akciju sabiedrības “Sadales tīkls” elektroapgādes atslēgumu kartē.

Elektroenerģijas sistēmas operatora “Sadales tīkls” preses sekretāre Ilze Rubene informēja, ka  spēcīgā vēja dēļ plkst. 22 Latvijā bez elektrības bija aptuveni 15 000 mājsaimniecību.

Austrumu Latvijā vērojami pērkona negaisi ar stipru vēju un elektroapgāde nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ traucēta Dagdas, Rēzeknes, Krāslavas, Riebiņu, Preiļu, Aglonas, Daugavpils, Vārkavas un Viļānu novadā. Pēc Rubenes teiktā, elektrotīklā izraisīto bojājumu raksturs saistīts ar spēcīgā vēja un zibens ietekmē lauztajiem kokiem un elektrolīniju balstiem, kas krītot pārrauj elektrolīniju vadus.

“”Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus ievērot pastiprinātus drošības pasākumus elektrolīniju tuvumā. Netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību,” teica Rubene.

Pēc viņas teiktā, “Sadales tīkls” elektrotīklu dispečeri, operatīvo izbraukumu brigāžu elektromontieri un reģionu tehniskā virziena personāls strādā, lai maksimāli samazinātu elektrotīklā izraisīto bojājumu apjomu un novērstu bojājumus vidējā sprieguma 20 kilovoltu (kV) un zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīnijās.

Tāpat viņa uzsvēra, ka “Sadales tīkls” aicina sekot elektroierīču drošas lietošanas noteikumiem mājsaimniecībās, norādot, ka negaisa laikā ir jāatceras drošības noteikumi, arī lietojot individuālās elektroierīces, kas ir jāatslēdz no elektriskā tīkla. “Neatslēgtas elektroierīces negaisa laikā var tikt bojātas, radot papildu drošības risku un materiālus zaudējumus,” uzsvēra Rubene.

Jau ziņots, ka atbilstoši sinoptiķu prognozēm pirmdienas vakarā, kā arī otrdien naktī un no rīta vietām Latvijā gaidāms pērkona negaiss. Mākoņi virzīsies no dienvidiem uz ziemeļiem, un daži no tiem var atnest ļoti stipras lietusgāzes un vēja brāzmas, kā arī krusu.

Taču visspēcīgākais pērkona negaiss iespējams vēlā otrdienas pēcpusdienā un vakarā valsts centrālajā un austrumu daļā. Atsevišķās vietās negaiss var izraisīt vēja brāzmas līdz 30 metriem sekundē, virpuļviesuli jeb tornado, krusu ar vairākus centimetrus lieliem graudiem, kā arī īslaicīgus plūdus.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.2
Alūksne +14.9
Daugavpils +8.3
Saldus +11.3
Liepāja +10.6
Jelgava +11.8
Ventspils +14.5
Limbaži +12
Madona +9.2
Rēzekne +12.6
Draugiem Facebook Twitter Google+