×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
23. janvāris, 2018
Drukāt

Latviskā identitāte caur citādu tekstilu: atklās izstādi “Cilme”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vitolds Kucins, "Dzimtas koks".

Nākamā mēneša sākumā, 2. februārī, izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” atklās Latvijas Mākslas akadēmijas projekta “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” starpdisciplināru izstādi, kurā varēs aplūkot gandrīz piecdesmit darbus, LA.lv uzzināja LMA.

Ekspozīcijas darbi veidoti dažādos medijos, risinot ar nacionālo tematiku – tradīcijām, paradumiem, simboliem un sadzīves priekšmetiem – saistītus stāstus, kurus vieno auduma fiziska vai konceptuāla klātesamība kā viens no latviskās identitātes nesējiem.

Dažādu paaudžu mākslinieku darbos latvietības koda meklējumi atspoguļo gadsimtos seno kultūru mijiedarbību sekas, aktuālo ģeopolitisko situāciju ietekmi un citus šodienas kultūras telpu veidojošos aspektus. Tie liek apstāties un aizdomāties, kas mēs esam, kā sevi redzam un pozicionējam, kurp ejam. Kāda ir mantoto tradīciju vērtība un to potenciālā ilgtspējība.

“Ekspozīcijā līdzās jau zināmiem un jaunradītiem mākslas objektiem varēs iepazīties ar interesantākajiem interneta aptaujas “Kāds ir latvietis?” rezultātiem, kuros atspoguļojas latvieša pašnovērtējums, atklājot gan stereotipizētu, gan nesaudzīgi tiešu skatījumu,” pauda LMA pārstāve Linda Indriksone.

Starp izstādē pārstāvētajiem vairāk nekā 50 māksliniekiem gan sen labi zināmi vārdi – Jānis Bankovičs, Agnese Bule, Aigars Bikše, Aija Baumane, Kristaps Ģelzis, Rolands Krutovs, Vitolds Kucins, Līga Ķempe, Ūna Laukmane, Hardijs Lediņš, Jānis Murovskis un citi -, gan arī jaunie mākslinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+