Laukos
Bizness

Deputāta saimniecībā simtiem lopu slīkst mēslos0

Vienā no lielākajām Daugavpils novada zemnieku saimniecībām “Kļavas V” saimnieko Daugavpils novada domes deputāts Viktors Kalāns, kurš savulaik strādājis vadošā amatā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā, tur konsultējot lauksaimniekus.

Par lopiem un piesārņo vidi uztraukts ir bijušais strādnieks. Lai gan V. Kalāns daudzus pārmetumus noliedz un vēršanos pret viņu sauc par atriebību, kompetentas iestādes tomēr norāda uz pārkāpumiem, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Rādot vairāku desmitu buļļu turēšanas apstākļus vienā no novietnēm, redzams, ka dzīvnieki grimst savos mēslos, turpat arī guļ, no galvas līdz kājām aplipuši ar saviem izkārnījumiem un dubļiem.

Sūdzēšanos par saimniecībā notiekošo V. Kalāns sauc par atriebību, jo bijušais strādnieks esot atlaists no darba. Zemnieku saimniecības priekšstāvis uzteic sevi, sakot, ka izmirstošajos laukos nodrošina vairākus desmitus darba vietu.

V. Kalāns nenoliedz, ka problēmas saimniecībā pastāv, tās lielā mērā esot saistītas ar celtņu trūkumu, kurās varētu izvietot visas govis. Banka esot atteikusi kredītu lielai novietnei, tāpēc to būvē saviem spēkiem.

LA.lv