×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Lavijas medniekiem visvairāk balvu


Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Ar Valsts prezidenta Andra Bērziņa kā izstādes patrona uzrunu un skanīgu lietuviešu medību ragu pūtēju trio priekšnesumu vakar tika atklāta starptautisko medību trofeju izstāde “Trophy Grand Prix Riga 2013”. Vairāk nekā 500 eksponātu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas Mežaparka izstāžu zālē būs apskatāmi līdz 26. maijam. 


Atklāšanas ceremonijā piecu izcilāko trofeju īpašnieki saņēma balvas no augstākās proves zelta, četras no tām tika piešķirtas Latvijas medniekiem.

Izstādē apskatāmi gan pēdējo medību sezonu, gan senāka laika izcilas pārnadžu, plēsēju u. c. medījamo dzīvnieku trofejas. Viens no izstādes galvenajiem organizatoriem Latvijas Mednieku asociācijas izpilddirektors Haralds Barviks uzskata, ka izdevies sapulcēt izcilus eksponātus, turklāt līdzās jau izsenis augsti vērtētajiem staltbriežu, aļņu, stirnāžu ragiem tagad savu vietu ieņēmuši arī viņu mazākie “brāļi”. “Mainās vērtību skala. Mednieku acīs tagad lielāka vērtība ir arī bebru, āpšu un lapsu galvaskausiem, kas kādreiz pat netika novērtēti kā trofeja un aizgāja nebūtībā.”

Latvijas mednieku panākumi izstādē vērtējami ar teju 400 eksponātiem. Kā norādīja starptautiskās ekspertu komisijas vadītājs Jānis Baumanis, latviešu mednieki šoreiz var lepoties ar izcilām staltbriežu trofejām.

Igauņu ekspozīcijā līdzās lieliskām pārnadžu un plēsēju trofejām apskatāmas arī zelta medaļas vērtas lāčādas. Savukārt lietuvieši savā stendā vairāk iepazīstina ar pārnadžu selektīvo medību panākumiem un ir izstādījuši tikai dažus augstākās raudzes eksponātus. Baltkrievijas stendā var izsekot kaimiņzemes mednieku trofeju vēsturei.

Uz Mežaparka izstāžu zāli vērts doties arī ar medībām nesaistītiem ļaudīm, iesaka J. Baumanis. „Izstāde dod priekšstatu, kas notiek dabā. Kaut vai pilsētas bērni var uzzināt, ka briedis un alnis katru gadu milzīgos ragus nomet un atkal izaudzē no jauna,“ viņš pamato.

Izstādes laikā mednieki varēs apmeklēt izglītojošus seminārus. Visos pasākumos ieeja bez maksas.

 

Fakti

* Starptautiskās medību trofeju izstādes „Trophy Grand Prix Riga 2013“ galvenās balvas saņēma:

* Raimo Jansons par stirnāža trofeju, 141,45 CIC punkti (Latvija)

* Nauris Tunēns par staltbrieža trofeju Latvijā 237,38 CIC punkti (Latvija)

* Sandis Rozentāls par mežakuiļa ilkņiem 128,70 CIC punkti (Latvija)

* Pāvo Prūls par aļņa ragiem 312,8 CIC punkti (Igaunija)

* Ēriks Rāva par labāko izstādes trofeju – stirnāža ragiem, 201,52 CIC punkti (Latvija)

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+