Kokteilis
Baudi

LEGO Duplo – Konstruktori pašiem mazākajiem! 16

Publicitātes foto

Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no jauna, attīstot dažādas maņas, izpratnes un apjausmas, par to, kā darbojas dažādas lietas, apjauš formas un konstrukcijas. Lielākais mazuļu vecuma prieks ir jaunatklājēja sajūta – neviltotais prieks un entuziasms par lietām, kas mums, pieaugušajiem, šķiet pavisam ikdienišķas un normālas, savukārt mazajam vesela jauna pasaule, atklājums, kas sniedz ārkārtīgi lielu sajūsmu. Dzīves pirmajos gados bērnam ir ļoti spilgta un spēcīga interese par dažādiem priekšmetiem, iespējām ar tiem spēlēties, krāsām, formām, skaņām, kas ļauj iepazīt raibo, krāsaino un dažādo lietu pasauli sev apkārt. Tieši tāpēc mazuļa pirmajos gados jāparūpējas par rotaļlietām, kas spēj apmierināt vismaz lielāko daļu ziņkāres un informācijas vajadzības, lai bērns spētu labāk un drošāk iepazīt pasauli.

Rotaļlietu izvēle
Vecāku rotaļlietu izvēle savam mazulim nemaz nav tik vienkāršā – rotaļlietu piedāvājums ir ļoti plašs, tāpēc jābūt rūpīgam savā izvēlē, lai bērnam iegādātos visdrošākās, labākās un arī attīstošākās rotaļlietas, kas spēs ne tikai izklaidēt bērnu, bet arīdzan apmierināt viņa ziņkāri par pasauli un lietu kārtību. LEGO Duplo ir rotaļlietu sērija, kas izstrādāta un piemērota tieši pašiem mazākajiem rotaļu mīļotājiem. Tās mērķis ir ne tikai radīt prieku un izklaidēt, bet arīdzan iemācīt mazajam rīkoties ar klucīšiem, attīstot sīkās motorikas prasmes. Rotaļājoties ar LEGO Duplo mazulis mācās izmantot savu iztēli un radīt dažādas situācijas, kam nepieciešami konkrēti risinājumi (kā salikt klucīšus tā, lai tie neizjūk, turas kopā, pilda tās funkcijas, ko mazulis iecerējis). Pieauguši mēdz lietas definēt, aprakstīt un plānot – kam kā jānotiek. Mazuļa prātā notiek līdzīga darbība – arī mazais, veidojot kādu konstrukciju, paredz noteiktu lietu secību (tikai vēl ne tik apzināti un plānveidīgi, kā pieaugušais), un tieši rotaļlietas palīdz viņam attīstīt šo domāšanu. Tāpat, ikviens vecāks vēlas, lai rotaļlietas, ar ko spēlējas viņu atvases, ir drošas un bērnam atbilstošas. LEGO rotaļlietu uzņēmums, kas radies Dānijā, ir drošas un kvalitatīvas rotaļlietas bērnam, ar kurām iespējams attīstīt gan radošo domāšanu, gan dažādas citas prasmes. Tieši tāpēc LEGO konstruktori ir viena no tām rotaļlietām, ar ko labprāt spēlējas arī pieaugušie, tikai jau ar augstākas sarežģītības pakāpes konstruktoriem.

Kāda vecuma bērniem paredzēts LEGO Duplo konstruktors?
Tieši šie konstruktori ātri vien kļūst par mazo bērnu pašām iemīļotākajām rotaļlietām. Ņemot vērā, ka spēlēšanās ar klucīšiem tomēr prasa dažādas prasmes, rotaļāties ar tiem var bērni jau sākot no 2 gadiņu vecuma. Tiesa, arī vecākus bērnus krietni vien aizrauj spēlēšanās ar LEGO Duplo konstruktoriem. To īpaši pielāgotās formas (lielāki, krāsaināki, izturīgāki), piemēroti tieši pašiem mazākajiem, lai rotaļāšanās ar tiem būtu patiešām droša. Ar LEGO Duplo konstruktoriem iespējams izspēlēt neskaitāmi daudz aizraujošu scenāriju, kas ļauj bērnam mācīties par dažādām lietām plašajā pasaulē – sākot jau ar vārdiem un funkcijām. LEGO Duplo pasaulē pieejami tematiskie konstruktori – slimnīca, zoodārzs (ar visiem dzīvnieciņiem), ugunsdzēsēju depo, lauku sēta, vilcienu stacija, policijas iecirknis un citi. Dažādība ir ļoti plaša un tas lieti noder bērna mācīšanās procesā.

Kāpēc izvēlēties tieši LEGO Duplo?
Šie konstruktori pazīstami un iecienīti kā rotaļlieta visā pasaulē un to pozitīvās puses varētu uzskaitīt ilgi. Tiesa, bērnu vecāki, kā vienu no būtiskākajiem rotaļlietas aspektiem uzsver tieši to kvalitāti, kāpēc ir vērts iegādāties LEGO Duplo konstruktoru. Kvalitātes ziņā šīs rotaļlietas patiešām nav salīdzināmas ar parastajiem konstruktoriem. Galvenokārt būtisks ir konstruktora klucīšu izmērs – tie ir gan droši, pārliecībā, ka bērns nespēs tos norīt (mazajiem, kā zināms, ir tendence visu „pagaršot” un bāzt lietas mutē), gan arī rotaļlietu izmērs nodrošina to, ka ar konstruktoru spēs tikt galā pavisam mazās rociņas. Produkcijas kvalitāte slēpjas tieši tajā, ka ir īpaši padomāts par mazā ērtību, drošību, intereses piesaistīšanu (košās krāsas, formu daudzveidība un līniju ērtums, kā arī izspēlējamo sižetu skaits). LEGO Duplo konstruktori, lai gan ļoti dažādi un aizraujoši mazajiem, ir pavisam vienkārši savā būtībā. Figūriņas un klucīši rokās nelokās, to kustību elementi ir ierobežoti, lai mazajam būtu vieglāk un drošāk spēlēties. Savukārt bērnam augot, varam izvēlēties jau citam vecumam piemērotus LEGO konstruktorus, ņemot vērā, ka mazais jau būs iemācījies, kā tikt galā ar dažādiem klucīšiem un konstruktora funkcijām. Tieši salikšana, izjaukšana un veidošana ir tā, kas rada bērnā radošumu un ļauj fantāzijai attīstīties. Ar LEGO Duplo komplektu jau paši mazākie var sākt eksperimentēt, kā paši ar savām rociņām var radīt savu izvēlēto pasauli, nebaidoties no kļūdām.

LEGO Duplo piedāvā vairākus dažādus konstruktoru veidus, kas ļauj mazajiem iepazīt pasauli plašāk. Savukārt ja rotaļlieta pilda savu funkciju, tad arī vecākiem jāparūpējas par to, lai bērnam būtu atbilstoša vide un iespējas, iemācīties, attīstīties un priecāties par jauno un neparasto pasauli sev apkārt!

LA.lv