×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Levits ir labākais Latvijai! Saruna ar Edvīnu Šnori (73)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ar Saeimas deputātu no Nacionālās apvienības, vēstures doktoru Edvīnu Šnori sarunājas Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

V. Krustiņš: – Pirms pusotra mēneša jūs “Latvijas Avīzē” publicējāt rakstu, kurā labi pamatojāt, kāpēc valsts finansēts televīzijas kanāls krievu valodā būtu ceļš uz divkopienu valsti. Tas guva plašu ievērību, un, piemēram, interneta portālā “la.lv” tam bija vairāk nekā septiņi tūkstoši skatījumu un daudz komentāru.

Šķiet, ka ideja ir piebremzēta. Taču nevar teikt, ka tā ir nolikta malā. ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Heferns, kurš nesen viesojās Latvijā, sarunā ar “LA” žurnālistu sacīja, ka tāda krievvalodīga televīzija noteikti vajadzīga, tā veicināšot saliedētību un ierobežošot Krievijas propagandu. Mums šāda interese no ārpuses ir jaunums, jo mūsu politiķi par to nestāsta. Bet kādi ir jūsu secinājumi? Vai Nacionālā apvienība atbalsta jūsu nostāju?

– Jā, un to apliecina Nacionālās apvienības domes pieņemtā rezolūcija, kas pauž apņēmību “stiprināt latvisko informatīvo telpu”. Nav runa tikai par vienu televīzijas kanālu, bet par to, cik liela loma nākotnē Latvijā būs krievvalodīgajiem medijiem un vai valstij vajadzētu tos finansiāli veicināt. Manuprāt, to nevajag darīt, jo tas ir drauds ne tikai latviešu valodai, bet arī Latvijas drošībai. Ir naivs pieņēmums, ka krievu valoda un Krievijas impēriskā ideoloģija ir savstarpēji nesaistītas, bet praksē mēs tomēr redzam, ka šī sakarība ir diezgan liela. Krievija ar savu ideoloģiju atrod ceļu arī uz tiem medijiem, kuri nav tās tiešā kontrolē. Latvijā daudzi to diemžēl 
nenovērtē.

– Kāpēc? Vai nesaprašanas dēļ?

– Liela daļa droši vien aiz nesaprašanas, iespējams, ir arī kādi citi motīvi. Es nezinu, ko cilvēki domā, acīmredzot viņiem šķiet, ka šajā brīdī tā būs labāk. Dzirdēju Latvijas Radio, kā ziņu dienesta vadītāja Mirdza Vizule priecīgi stāstīja, ka viņai esot laba ziņa – klausītājiem no 1. maija LR4 būšot pieejamas ziņas krievu valodā no sešiem rītā līdz divpadsmitiem vakarā, gluži kā latviešu LR1. Viņa piebilda, ka daudzi krievi līdz šim klausījušies izvērstās LR1 ziņas latviešu valodā, bet tagad viņiem vairs nebūs jāmokās. Man īsti nav saprotams, kāpēc tas vajadzīgs. Tieši radio ir tas medijs, kur Krievijas propagandas ietekme ir vismazākā. Latvijas krievi jau tagad pārsvarā klausās Latvijas radio 4, nevis “Majaku”. Un ja kāds vēl ir izvēlējies klausīties ziņas latviski, tad kāpēc viņam atņemt motivāciju to darīt? Vai tiešām par valsts naudu ir jārada ap­stākļi tam, lai Latvijā veidotos divas atdalītas kopienas? Valsts vispirms tērē naudu latviešu valodas kursiem, lai krievi iemācītos valsts valodu, bet vēlāk tērē naudu, lai viņi tomēr klausītos un skatītos medijus krievu valodā. Tās ir savstarpēji pretējas darbības, kuru summa ir nulle. Ko mēs gribam sasniegt?

Ja runājam par Rietumu ekspertiem, jāteic, ka viņu skatījums bieži vien ir diezgan teorētisks. Viņi spriež – te ir daudz krievu valodā runājošu iedzīvotāju, tātad vajadzīga plašāka informācija krievu valodā, un viss būs kārtībā. Līdzīgs šaurs skatījums ir arī par Ukrainu – ir izplatīts priekšstats, ka vajag tikai piešķirt krievu valodai Donbasā reģionālās valodas statusu un konflikts drīz beigsies. Rietumnieki vērtē lietas pēc saviem šabloniem, bet attiecībā uz Krieviju un krieviem tie visbiežāk nav izmantojami. Vai tad Krievija iebruka Krimā tāpēc, ka tur kāds ierobežoja krievu valodu? Tur no 600 skolām 590 bija krievvalodīgas, nebija nekādas diskriminācijas. Iemesls agresijai bija pavisam cits. Mēs Latvijā to saprotam labāk, taču te nereti ir ļoti liela pietāte pret visu, kas nāk no Rietumiem. Kāds amerikānis kaut ko pateica, un mūsu amatpersonas domā: “Nu jā, mūsu partneris tā saka, mēs nevaram to ignorēt…”

Pievienot komentāru

Komentāri (73)

 1. Paliek atklāts vienīgi jautājums,vai Nacionālā apvienība atbalstīs arī Levita sociālo politiku,vai turpinās balstīt “Vienotības” progresivitāti un atgriešanos treknajos gados,atsakoties arī turpmšk pat no samazinātas PVN likmes svarīgākajiem pārtikas pamatproduktiem,kas šobrīd Latvijā tiek pielīdzināti luksusa precēm un aplikti ar tik pat augstu nodokli?

 2. Esiet taču domājoši! Atbildēt

  Šnore ir palicis akls un kas intresanti, ari kurls! Neredz, nedzird neko un nevienu no daudzajiem patiesajiem pretargumentiem par ši glumā tipa – dižā jurista nepieņemamo bīdīšanu valsts augstākajā amatā. Jurists un tiesnesis, kas NEKAD nav aizstāvējis latviešu tautu visos svarīgajos jurid.jautājumos.
  Tiem, kam galvenokārt uztrauc tikai levita tautība, tad jau nevajag aizmirst, ka arī dolgopolovs ir no jūdiem un ka ja no šiem viens atklāti, ciniski kalpo maskavai, tad otrs nepīkstot, neprotestējot cieši sadarbojās ar čekistiem, komunistiem un okupantiem no Atmodas sākuma un guvis visu laiku ievērojamus materiālus labumus no šis sadarbības, bet kas ar Latviju noticis, to visi redz un zina!

 3. Pilnībā piekrītu! Atbildēt

  Plus vēl “Visu Latvijai rosināto,samazināto PVN pārtikai! “Finanšu ministrijas ierēdņi ar ministru priekšgalā joprojām nav sapratuši,ka nookļu pakete ir jāveido kā progresīva sistēma un tiem jākalpo kā veicinošam faktoram uzņēmējdarbībai.” Skat.”Diferencēts PVN atbalsts visai tautai”,E.Skudriņa,ekonomiste,Rīgas Balss,2004.gada 29.oktobris. Cik ilgi vēl pirksim Polijas pierobežas veikalos par 30-40% lētākus pārtikas produktus? Vai tas Latvijas ekonomikai ir izdevīgi?

 4. Tas žetons Antonam bij domāts…

 5. Tā arī neizlasīju neko, kas viestu skaidrību argumentācijā,
  kāpēc NA vienīgais īstais prezidenta kandidāts ir… tieši Levits.

 6. Es jau piekrītu, ka Levits būtu labs prezidents, bez Šņoru un Kaimiņu palīdzības. Bet, ka tas ir tas pats, pats labākais varu tikai pasmīnēt. Nevajadzētu padarīt sev elku. Šis gadījums ir no tās operas, (ja ziniet kas ir opera), kad olas sāk mācīt vistas. Pašreiz daudz svarīgāk ir nepieļaut lemšanā iejaukties ārpus kaolīcijas spēkiem, tad runas par viss labāko vispār nebūs. To, ka atbrīvošanas periodā tika pieļauts gana daudz kļūdu, nav jāpierāda, un to, ka daļa Latvijas teritorijas vispār palika okupēta visi labi zin. To ka Putins garantē stabīlas pensijas palikušajiem Latvijā “varoņiem” neatkarīgi no rubļa kursu – nozīmē tikai vienu, ka uz tiem liktas tālu ejošas cerības. Pie tā visa Levits arī ir bijis tuvu klāt, katrā gadījumā: “tāds patās, kā tie pārējie cīnītāji par neatkarību”.

 7. Kuriem izdevīgi slēpt faktus??! Atbildēt

  Īstam trollim 15. maijs, 2015 01:25 Atbildēt

  Jānis Liepa 15. maijs, 2015 00:41 Atbildēt

  Redz , kā trollēni raksta ar dažādiem nikiem !

  Atbildi pēc būtības, pa punktam uz levitam izvirzītajiem pārmetumiem??! Nē, to tu pērkamais nedrīksti, jo iztirzājot sabruks viss “slavas dziesmu fabricējums” un arī nevari neko pret Faktiem!
  —————————–
  Ne tikai šis trollis, bet visur tikai “medus maizes” par šo “nacionāli” triepj tautai, bet nekur neiztirzā faktus un pierādījumus par Levita jurista, tiesneša darbību un galvenais – tās sekām

 8. Jums NA būs liels kauns! Atbildēt

  Mēs patiesi brīnāmies, ka tik zemu ir kritis Šnore un visa NA, ka tik nekritiski, tik ļoti necienīgi, nedzirdot un neko neredzot no patiesā Levita, to tik riebīgi uzbāzīgi reklamē, izdabājot kādiem negodīgiem spēkiem

 9. jā un atšķirībā no šņores blonds kā lejaszemju gērts !

 10. Tā domā tauta: Atbildēt

  Atveriet acis, cik ilgi var būt tik naivi?

  13.05.2015 01:29

  Kas ir visus šos gadus grāvis latvisku Latviju visās iespējamajās nacionālas valsts jomās? Neapšaubāmi tas bija un vēl ir 4. maija režīms, kas ir 1000% vainīgs pie tādas šodienas Latvijas, kurā valda svešie, abu svešo pušu marionetes un gļēvi nodevēji! Un kas virzīja un virza atbildīgajos amatos , tai skaitā prezidenta amatā savas marionetes, ja ne šie 4.maija darboņi? Un kas ir koalīcija, kas tā virza pēkšņi atmesto Vējoni, vietā izstumjot, patiesībā sen paredzēto Levitu? Nu, tak tā pati 4. maija kliķe no kuras sagaidīt valsts galvas amatā patiesi nacionālu un latvisku cilveku IR NEIESPĒJAMI!

 11. Jānis Liepa 15. maijs, 2015 00:41 Atbildēt

  Redz , kā trollēni raksta ar dažādiem nikiem !

  Atbildi pēc būtības, pa punktam uz levitam izvirzītajiem pārmetumiem??! Nē, to tu pērkamais nedrīksti, jo iztirzājot sabruks viss “slavas dziesmu fabricējums” un arī nevari neko pret Faktiem!

 12. Tā domā tauta: Atbildēt

  Tauta negrib tādu Levitu 6. maijs, 2015 23:40 Atbildēt

  TG 6. maijs, 2015 11:10 Atbildēt

  ĢVK, ja biji Zemessardzes komandieris – kāpēc 1991.gadā neuzspridzināji t.s. uzvaras pieminekli ap kuru 9.maijā pulcējas visu paaudžu okupanti un kolonisti?
  Un kāpēc 4.maija deklarācijā neieliki punktu par deokupāciju un dekolonizāciju? Kāpēc 4.maija deklarācijā radās punkts, ka visi okupanti un kolonisti drīkst palikt Latvijā??

  Tik nenormāli uzbāzīgi visi 4. maija kolaboranti sīrupaini slavina to Levitu, ka nelabi paliek saprotot,ka īstu godavīru un nacionālu cilvēku tie turētu pa MILZĪGU gabalu no varas gaiteņiem, kā visus šos nodevīgos 25 gadus . NO TĀ VISA SECINU,KA LEVITS IR VISKAITĪGĀKAIS LATVIEŠU TAUTAI, JA TĀ TO UZBĀŽ TIE, KAS IR NODEVUŠI LATVIJU VISOS FAKTISKOS UN JURIDISKOS VARIANTOS

  • par vēlu, padomju svoloči, par vēlu! Levits nāk tieši laikā – tad, kad viņš ir visvairāk vajadzīgs. Pārāk ilgi jūs esiet mūs rusificējuši…Pietiek!
   Kuram gan vēl nav skaidrs, ka Padomju partorgu un komsorgu vadībā mēs integrējāmies vairāk krievos, ne Eiropā. Vārdu sakot, tā tas turpināties vairs nedrīkst.

 13. Tā domā tauta: Atbildēt

  Nekaunīgs šis tips 6. maijs, 2015 23:15 Atbildēt

  to levitu bīda uz preža amatu ipaši centīgi un visos stūros, arī te “”LA”, gan ulmaņa raidijumā “monopols” tika iztapīgi slavēts, gan “krustpunktos”, gan Tv raidijumos,gan mēdijos visur “nejauši” pazib viņa reklāma, nerēķinoties, ka ap 90% iedzīvotāji to negrib redzēt preža amatā, jo zina visas gļēvās izdarības, kurās piedalijies ir levits un to ir tik daudz, ka jābūt ļoti nekaunīgam, ja viņš zina, ka to visi zina! Bet nekautrējas līst uz augsto amatu nospļaujoties uz tautu un tikai tāpēc, ka daži no varas partiju spices to garantēti bīda, kā viņiem -kremļim un Briselei nekaitīgu , klausīgu marioneti

 14. No Zaļajiem tad lai ir Atbildēt

  Hi,hi – levits un dolgopolovs – vissliktākie kandidāti, nākamie sliktākie – kūtris un bondars, paliek vējonis-tas vismaz nav večuks, kā abi pirmie, nav komuņaga un ar praksi un pieredzi iekš un ārlietās

 15. piekrītu Šnorem, lai NA zūd Atbildēt

  Lai tie maskētie maskaviskie vaukšķi no NA skaļi aprej viņu, bet tikai tā par prezi viņi to izcīnīs

 16. Fakts,tikai fakts Atbildēt

  NA zaudēs vēlēšanās! 14. maijs, 2015 03:49 Atbildēt

  Ņē, e.levits noteikti NAV labākais Latvijai. viņš arī NAV atbilstošākais prezidenta amatam un neatbilst visiem galvenajiem kritērijiem! tie ir vairākkārt nosaukti, bet no NA manāmi apmātajiem tiek ignorēti!

 17. piekrītu Šnorem ! Atbildēt

  Lai tie maskaviskie vaukšķi aprej viņu cik grib !!!

 18. levitāns 14. maijs, 2015 09:00 Atbildēt

  Nacionāļi uzņemas milzīgu atbildību, jo pēc šīs shēmas (atkal shēmas!) neievēlēs ne vienu, ne otru. Un tad mūs atkal var aplaimot ar to, kurš lielāks kretīns kā piedzīvotās jūrmalgeitas aizkulišu tirgos…
  Piedevām, ja NA kā Levita priekšrocību skandina pārslavēto preambulu, tad tas skan ļoti dīvaini, jo šis sacerējums ne tikai ir konstitucionāli lieks, bet arī viduvējs neloģisku lozungu uzskaitījums, kura jēdzienu (valstgriba, nolemt satversmi) jaundarinājumu valodnieciskā semantika ir neskaidra…
  Kad šo politisko vēstījumu juridiskā dokumentā izlasa, tad rodas iespaids, ka Levits nopūlējies ar attaisnošanos kā nedarbos pieķerts puika…
  Varu iedomāties, ar kādu mugurkaulu būs šis kungs apveltīts, ja, nedod Dievs, viņu ievēlēs par prezidentu…

  Ir daudz sliktāk – arī tā sauktā Preambulas “publiskā apspriešana” bija pretīga fikcija, kurā bija iespējams uzstāties tikai šie paši tautai nevajadzīgās Preambulas radītāji un tās uzspiedēji, nemaz nelaižot izteikties citu viedokļu un apsvērumu izteicējiem pretēji “demokrātiskai apspriešanai” pieteikto runātāju sarakstam, kuri tika no saraksta nekaunīgi izmesti, bez paskaidrojuma. Visa šī “rebe” tika organizēta “vienos vārtos” un arī šajās nedēļās visos mēdijos bija Levita vai tā “spalvainās rokas” vērienīgi tā organizēts , ka kur vien bija intervēts Levits, netika neviens NEĒRTS, vai PATIESS jaut. uzdots, tikai SLAVAS DZIESMAS naivajai latviešu publikai sadzejotas. Kauns un liels, ka tā sevi diskreditē NA ar šo glumo Levitu!

 19. antons mikoss 14. maijs, 2015 16:51 Atbildēt

  Levits neņēma vērā viņam nogādāto Igauņu 1990.g. deklarāciju par neatkarību un neiekļāva Pilsoņu Kongresu 4. maija deklarācijā kā līdzdalīgu lēmēju LR atjaunošanā. Kā divpalātu parlamentu. Viņam labpatikās atbalstīt bandītu varu Latvijas izlaupīšanā un Slāvlatvijas iedibināšanā. Tikai Lembergam( šorīt LTV1) ir drosme pateikt, ka šeit ir divkopienu jauna valsts, kuru arī viņš ir nostiprinājis. Par krievu oficieru piesaisti Latvijai viņam pienākas pants par valsts pamatu graušanu, nevis prezidenta krēsls.
  Kaut gan kādu valsti radījis, tādas prezidents viņš ir tiesīgs būt. Izlaupītās Slāvlatvijas Prezidents. Vai ne NA deputātiņi! Par LR nodevību Slāvlatvijas prezidents. Loģiski!
  =========================
  Tieši tā! Nerunājot arī par pastāvīgā iedz. statusa pieškirš. psrs militāristiem un civilkolonistiem, kas pavēra ceļu nākamajai nelikumībai – psrs kolnistu naturalizācijai, bez Latvijas tautas piekrišanas – referenduma, ko paredz Satversme. Arī prettiesiskajā prihvatizacijā un Abrenes nodevībā bija visur Levits līdzdarbojies, ciešā saskaņā ar valdošo 4 maija kliķi un par visām nelikumībām un noziegumiem pret latviešu tautu un valsti Levits bija ne tikai KLUSĒJIS, bet aktīvi līdzdarbojies. Arī suharenko psrs ebreju grupas kompensācijas mēģinājuma izspiešanā no LV “dižais latviešu tiesību aizstāvis” klusē, kā mēli norijis,tā dodot piekrišanu latviešu tautas aplaupīšanas kārtējam mēģinājumam!

 20. Levitu plus ES valstu progresīvos nodokļus un obligāto veselības apdrošināšanu!

 21. Levits ir labākais Latvijai! Tikai pašreizējā vēlēšanu sistēma,iedzīvotāju ienākuma nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis pārtikai gan,ne tuvu nav tie labākie! Kāpēc NA grib to visu saglabāt?

 22. Levits neņēma vērā viņam nogādāto Igauņu 1990.g. deklarāciju par neatkarību un neiekļāva Pilsoņu Kongresu 4. maija deklarācijā kā līdzdalīgu lēmēju LR atjaunošanā. Kā divpalātu parlamentu. Viņam labpatikās atbalstīt bandītu varu Latvijas izlaupīšanā un Slāvlatvijas iedibināšanā. Tikai Lembergam( šorīt LTV1) ir drosme pateikt, ka šeit ir divkopienu jauna valsts, kuru arī viņš ir nostiprinājis. Par krievu oficieru piesaisti Latvijai viņam pienākas pants par valsts pamatu graušanu, nevis prezidenta krēsls.
  Kaut gan kādu valsti radījis, tādas prezidents viņš ir tiesīgs būt. Izlaupītās Slāvlatvijas Prezidents. Vai ne NA deputātiņi! Par LR nodevību Slāvlatvijas prezidents. Loģiski!

 23. Piekrītu Šnores kungam, tikai Levita kungu par Latvijas tautas Prezidentu!

 24. Sakarīga intervija.

 25. Nacionāļi uzņemas milzīgu atbildību, jo pēc šīs shēmas (atkal shēmas!) neievēlēs ne vienu, ne otru. Un tad mūs atkal var aplaimot ar to, kurš lielāks kretīns kā piedzīvotās jūrmalgeitas aizkulišu tirgos…
  Piedevām, ja NA kā Levita priekšrocību skandina pārslavēto preambulu, tad tas skan ļoti dīvaini, jo šis sacerējums ne tikai ir konstitucionāli lieks, bet arī viduvējs neloģisku lozungu uzskaitījums, kura jēdzienu (valstgriba, nolemt satversmi) jaundarinājumu valodnieciskā semantika ir neskaidra…
  Kad šo politisko vēstījumu juridiskā dokumentā izlasa, tad rodas iespaids, ka Levits nopūlējies ar attaisnošanos kā nedarbos pieķerts puika…
  Varu iedomāties, ar kādu mugurkaulu būs šis kungs apveltīts, ja, nedod Dievs, viņu ievēlēs par prezidentu…

  • Atbilstoši stereotipiem par Jūsu tautību, Jūsu komentāram vajadzētu būt krietni dziļākam un gudrākam. Pēc šī komantāra liekas, ka izslavēto ebreju gudrību sev vēlas uzklaikot pamatskolas absolvents 🙂

  • Vai tad troļļiem “valodniecisko semantiku” neviens nemāca ?

 26. Edvīnam Šņorem Atbildēt

  Taisnība, ko sakāt! Tikai mūsu Latvijā ir nevis valstiski domājoši politiķi, bet noteikta biznesa lobētāji. Tā kā starp politiķiem liela nozīme ir Puzes pundurim, tad viss notiks, kā punduris vēlas. Levits nebūs prezidents. Gudrs, pieredzējis, neatkarīgs cilvēks Puzes pundurim un viņa roklaižām nav vajadzīgs. Arī Āboltiņai, kas ir izcila spēlīšu spēlētāja noteikta biznesa darījumu vārdā.
  Pievienojos tiem komentētājiem, kas uzskata, ka nākotnes prezidents varētu būt Edvīns Šņore. Varbūt to pat piedzīvosim.

  • Puzes pundura vara arī nav mūžīga. Līdz šim tā balstījās, maipulējot ar cilvēku trūkumiem, vājībām un vājumu. Nu pamazām pienāk stipro cilvēku laiks 🙂

 27. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  Lokans, neatklāts, kaut izliekas par tādu, aprēķinātājs un izvairās atbildēt uz jebkādiem “kutelīgiem” jautājumiem (nodrošināiis,ka tādus nevienā intervijā vēl neviens nav varējis uzdot no visiem, ko cilvēki pastāvīgi jautā)!

 28. atbalsts- 13. maijs, 2015 22:55 Atbildēt

  uzskatam ,ka Šņore ar laiku būtu perfekts Prezidents,tikai jāpiedzīvo tas .

  Ja šnore var akli lobēt levitu, ignorējot tautas domas,tad nekad nebūs Prezidents!

 29. NA zaudēs vēlēšanās! Atbildēt

  Ņē, e.levits noteikti NAV labākais Latvijai. viņš arī NAV atbilstošākais prezidenta amatam un neatbilst visiem galvenajiem kritērijiem! tie ir vairākkārt nosaukti, bet no NA manāmi apmātajiem tiek ignorēti!

  • Protams, ka no izvirzītsjiem Levits ir piemērotākais. bet vispiemerotaka butu Vita Matīsa, politilogijas profesore, inteliģenta, gudra, ar stngru stāju, labi redz Latvijas neveiksmju cēloņus, Latvijai uzticiga, palīdz jaunās paaudzes skološanā

 30. Latvijas Avīze, Edvīn, kā būt ar nosaukumu “krievvaloidīgie”krievvalodīgā prese vai TV?

  Jauna suga – krievalodīgie. Kas tie tādi – okupanti, fašisti, okupācijas rezulttātā pārkrievotīe?

  Latvijā ir latvieši, krievi, ukraini.čigāni, gruzīni utt., bet krievi ir izgudrojuši krievus saukt citas sugas vārdā – “krievvalodīgie” (ar to domāts – mēs, okupanti vai?), krievvalodīgā prese, izdevumi. Šim vārdam ir krimināls, noziedzīgs raksturs
  – (1) sadalīt valsti divās nometnēs, kaut Latvijā dzīvo vairāki desmiti tautību.
  Ja avīzi izdod krievu valodā, tad tas ir “krievu” izdevums un ne vairāk.
  – (2) Rādīt pasaulei, ka krievi apvieno vienā sugā visus cittautiešus, arī lietuviešus, piedēvējot šo tautības sugu visām tautībā, izņemot latviešus. Re cik „skaisti” mēs krievvalodīgā lielā masa un jūs tur …
  Tā nav taisnība – gruzīni, ukraiņi, tatāri, čečeni un citas tautas Latvijā nav nekādi krievvalodīgie, viņi savulaik okupācijā esot tika pakļauti psiholoģiski – ideoloģiskai vardarbībai pret pašu gribu – viņi … čečeni u.c.) nekad nav paziņojuši, ka viņi ir “krievvalodīgo suga”.

  Vismaz latviešu žurnālisti un amatpersonas būtu sapratuši, ka vārds “krievvalodīgie” ir smirdīgs, naidīgas politikas ierocis, izvirzīts kā ierocis pret Latviju un daudzām citām tautām bijušajā un esošajā Krievijas impērijā, šķeltniecisks un nekad to nelietotu, nepakļautos, jo krievu valoda tiek izmantota kā tautu pakļaušanas ideoloģiskais ierocis.
  Krievvalodīgie – čekistu izgudrojums, lai mīkstinātu krievu tautības vārdu, ka krievi nav vienīgie nelaimīgie un pazemotie pasaulē, bet daudzas tautas, kuras pārkrievotas, tas ir, klāt piejaucot kuplāku skaitu, it kā pasaulē būtu divas sugas – krievu krievvalodīgie un visi citi – fašisti, bandīti.

  Teikt – krievi, tā kā kauns pašiem par sevi, bet krievvalodīgie – visu tautību komunisti, sovjetiki, daudzas tautas kopā ar krieviem. Ar šo žargonu čekists Putins un viņa ekstrēmisti cenšas maldināt naivo pasauli, lai tā noticētu, ka kopā pret pasaules tautām ir visi, kuri pārkrievoti.

  Nesen Latvijas radio izgudroja vēl vienu tautību SUGU – „mazākumtautību valodas” bērnudārzi, skolas.

  Vai latvietis, igaunis, lietuvietis, ukrainis utt., kuri labi pārvalda krievu valodu, arī ir “krievvalodīgie”?

  Kad mēs tiksim vaļā no čekistiskiem izgudrojumiem?

  • Cieņu. maijā,vēlos piebilst pie visa jūsu teiktā,mūsdienās. Visi kas kādreiz bija komunisti,čekisti,viņu aģenti no kultūras ministrijas,mūziķi aktieri,baznīckungi,utt.komjaunatnes sekretāri,pat skolu direktori, ņemiet priekšā visus uzvārdus,sākot ar pirmo Latvijas brīvvalsts augstākā padome ar kuru arī sākās latviešu nācijas devalvācija un degradācija kad Izpārdota Latviju pa daļām tautu atstājot pie sasistas siles, un to visu darīja tie kas sarkano karogu nomainīja pret sarkanbaltsarkano, pie visām varām piesūkušās pie tautas asinsvadu sistēmas, tādi ir visās tautās un runā visās tautu valodās, minu tikai Godman, Baltijas bankas prezidents, Rapsis,utt.,tie ir tie kas saucas krievvalodīgie,Žīdi.

  • Ai , kā mums patīk matu skaldīšana !

 31. Šoreiz Egilu Levitu par prezidentu; nākotnē Edvīnu Šnori!

  Lielākais drauds Latvijai, pasaulei un visumā civilizācijai ir augošā netaisnība likumu nevienlīdzībā starp ”muižniekiem un zemniekiem” jeb ”tiem kam ir un tiem kam nav.” No Egila Levita Latvijai ir cerība gūt uzņēmīgu un kompetentu valsts prezidentu, Zigfrīda Meierovica priekšzīmē, kas spēj likumiem dot vienlīdzību un šai ziņā attīstīt virzienu uz labklājīgu un godīgu sabiedrību.

  Kaut Latvijas prezidentam pagaidām nav pilnvaras, tā tomēr ir labāka pozicija vismaz lai par to cīnīties.

  Putins savu Krieviju, aiz godkārības un mantkārības, jau ir izlaupījis. Krievija ir atpalikuse valsts, kas mākslīgi tiek stutēta, kaut žēl ka caur propagandu viņi savu tautu ir piemuļķojuši. Drīz jau radīsies jauns valsts sabrukums! Tad cerams varēs sākt no jauniem pamatiem. Latvijai pagaidām tur nav nekas nozīmīgs ko meklēt.

  Arī Austrumvalstis, ieskaitot Latviju un ASV, ir iegrimušas oligarhu naudas apskāvienā kur varas pārstāvji ir nopērkami. Amerikā tauta vismaz atklāti cīnās lai atgūtu cilvēcīgas tiesības un sabiedrības vienlīdzību.

 32. Viss jau būtu labi, bet to prezidentiņu bīdīs no mežiem. Tas būs kā trusītis cirkā no cilindra… Kad valsts un tautas viedoklis ir ņemts vērā un tā ir naudīga vēlēšanu spēle, cik iespēlēs tik būs… Ja tā nebūtu, tad atklāti un pat ar visu līmeņu deputātiem, bet te…

 33. Skaidrs, ka Levits ir labākais, bet vai mums ir tik labs vajadzīgs ?
  Nav jau mūsu prezidentam tādas pilnvaras, lai kaut ko kardināli mainītu.
  Ja mūsu prezidentam pakļautos ministru kabinets- tad tikai jabūt Levitam !

 34. kāds ir šņores IQ? kautkā neiepriecina viņa pseidoargumenti. Latvijai labs varētu būt tikai eiroskeptisks prezidents ar stingru stāju pret ES uzspiestajiem Āfrikas bēgļiem utt.

 35. Levits plus Francijas,Itālijas,Slovēnijas,Spānijas,Lielbritānijas,ASV,Kanādas utt.mažoritārā vēlēšanu un progresīvā nodokļu sistēma!

 36. No Levita nebūs jākaunās.

 37. Man ir patiess prieks, ka Latvijā vēl ir tādi brīnišķīgi cilvēki kā Edvīns Šņore un Ināra Mūrniece !!! Viņi tiešām zina kas Latvijai un it īpaši latviešiem ir vajadzīgs ! Ieklausieties vērīgāk viņu teiktajā !

 38. Ko jūs akcentējat tautību, tā ir respektējama, bet man svarīgi, lai prezidents būtu cilvēks, kurš veicinās Latvijas izaugsmi, kurš Latvijas iedzīvotājam dotu pamatu būt lepnam par Latviju. Domāju, ka Levits ar cieņu nestu Latvijas vārdu.

 39. Piekrītu Šnorem!

 40. bnai brit

 41. BET:
  Kāda ir šī slavētā Levita nostāja ebreju kopienas nekaunīgo kompensācijas prasību jautājumā?
  Kāda ir viņa nostāja izraēlas piekoptajā Gazas sektora jautājumā?
  Kāda?
  Ko?

  • Zigurds Mežavilks Atbildēt

   Žīdiem visas prasības jāizvirza Krievijai, jo židu mantu un īpašumus piesavinājās padomijas sistema, kurai tagad Kiievija ir mantinieks nevien privilēģijās, bat arī pienāumo
   s – atlīdināt židu zaudējumus vai man pesonīgi maksāt padomijas kara invalīda pensiju.

  • Ejot uz amatu tādas lietas ir ļoti delikātas un nevajag kasīties. Ne jau prezidents to lems. Viņa izteikumi par visiem jautājumiem ir diplomātiski ļoti pareizi, kas nav manāms mūsu citu kandidātu personām.
   Šņore – izcils, paldies par konsekvenci prātu, jāturpina strādāt, lai augtu, neatpalikyu. Mūrniece izteica izcilu runu savā jubilejas uzrunā. Mums aug paaudze un gan jau nomainīs tos stukačus, kompatijas tiesājamos darboņus, kuri lien ka utis kažokā pie varas un naudas.
   Vienotība – bija pareizi teikts – Tautas partijas, Šķēles projekta turpinājums un tautai ir TRĪS PIRKSTU KOMBINĀCIJA.

 42. krievu pamperiem nav iztuntuļojusies, tā kā nav spējīga pieņemt valstiski svarīgus lēmumus ne šodien ne tuvākajā desmitgadē. UN NE TIKAI TAUTA, BET VISA VALDOŠĀ KLIĶE nv spējīga v

 43. Vai Latvijas drošību stiprinās arī Baltijas kazaku pulks?

 44. Te daži izteicās, ka būtu tautas balsojums… Bet pēc aptaujām tautai labāk imponē smukulītis Bondars, kurš pat savu partiju savācis no nožēlojamiem ļautiņiem. Diemžēl latviešu tauta vēl no krievu pamperiem n

 45. Taču ne tikai Levits! Labākais Latvijai ir arī progresīvais (nevis regresīvais) ienākuma nodoklis un samazināta PVN likme pārtikai,kā visā pasaulē! No tiem atsakāmies par labu “Vienotības” jaunizceptajai “progresivitātei” un vēl vienam sociālajam pabalstam? Turpinām eksperimentēt?!
  Un kā ar obligāto veselības apdrošināšanu,kā visās pārējās ES valstīs,Igauniju un Lietuvu ieskaitot? To atvietosim ar trekno gadu padomēm visos 70 valsts uzņēmumos?

 46. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Atgādsina, ka krievi nopirka pat Vācijas kancleru Šrēderu, ASV pretizlūkjošanas vadītāju, britu slepenā dienesta vadītājus. Vai ir zināms cik Latvijas politiķi arī prasti runājot ir nopirkti. Solvitas Aboltiņas iestāšanās par mūsu ienaisdneikeiem pastiprina aizdomas. Tikmēr Egils Levits ir valstvīrs un nebūs nopērkams, pat par pilnu Hūti ar naudu. Viņam ir skaidrs redzējums, ka Krievija ne pagātnē ne pāredzamā nākotnā nav pildījusi un nepildīs savus solījumus un līgumus. Lervits nelocīsies vējā no Ventspils, kurā ļodzijās gan Latvijas prezidents gaan Ministru prezidebte [ gadījumā ar KNABu]. Egils Lavits ir valstsvīrs un ar savu milzīgo pasaules pieredzi partīs pieņemi izsvērtus un paeizus lemumus Latvijas neatkarībai svarīgās lietā un politikā. E. Šnore jau mums ir parā
  dījis ka lietas redz pareizi un šoreiz ar viņam atkla taisnība. Ja neklausa guderus cilvēku un pats nedomā, tas slikti beidzās. Deputāiem balsojot būs jāsaprot, ka viņi izlems vai Latvija būs vai nebūs labklajības valsts.

  • Bet nopirka Krievija Levitu! Viņš parakstīja krievu militāristu atstāšanu Latvijā. Mežavilk! Kas noticis ar Tevi!

   • Kad, kur un kādu tieši dokumentu parakstīja?

   • Kādas muļķības tu raksti ! Ne jau no E.Levita bija atkarīga pensionēto krievu militāŗistu atstāšana Latrvijā . Otrkārt , toreiz bija jautājums , vai Latvijā paliks visa okupantu armija , vai tikai militārie pensionāri . Antonam jau nu to vajadzētu labi zināt un netēlot naivulīti .

 47. Šņores ieteikums garantē, ka Levits ir īstais. Jāpiebilst, ka Levita darbība arī ir zināma un atliek nožēlot, ka latviešu tautas spriedums nav izšķirošais. Bet, kā saka:Cilvēks domā, Dievs dara un tādēļ taisnība vienalga uzvarēs. Vēlēsim uzvaru Levitam un Edvīnam.

 48. Kā parasti, Šnores izteiktās domas pierāda, ka viņš ir viens no ļoti nedaudzajiem politiķiem, kas spēj loģiski un nacionāli spriest. Bet intervētājs vienā vietā tomēr izgāzās, sakot, ka “Varbūt vienīgi Vaira Vīķe-Freiberga ar viņu [Levitu] vēl varētu sacensties.” Vīķe nevarētu sacensties, jo viņa atdeva Abreni, neģēlīgi izcūkoja valsts valodas likumu un nelietīgā kārtā mīkstināja likumu par naturalizāciju, ļaujot okupantiem, kolonistiem un viņu pēctečiem masveidā naturalizēties, par viņas nozagtajiem pulksteņiem es pat nepieminu.

 49. Var tikai piekrist Šnores teiktajam. Pareizāk par pareizu ir tas , ka tagad dažādi vadoši Latvijas biedri plātās cik baltieši jau sen brīdinājuši Rietumus no krieviem, bet aizmirst pieteikt, ka starp tiem nebija oficiālie Latvijas pārstāvji.

 50. Pēc 16 dienām kritīs valdība!

 51. Latvijā vairāk pievērš uzmanību nevis labākam,bet vajadzīgākam atsevišķiem grupējumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+