×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. februāris, 2016
Drukāt

Līdz 1. septembrim plāno izveidot Nacionālo mākslu vidusskolu

Foto: J. Rozentāla vidusskolaFoto: J. Rozentāla vidusskola

Kultūras ministrija (KM) plāno līdz šā gada 1. septembrim reorganizēt un apvienot Rīgas Doma kora skolu un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, uz to bāzes izveidojot Nacionālo Mākslu vidusskolu.

Ministrija sagatavojusi attiecīgu noteikumu projektu, ko jau rīt plānots izskatīt valdībā.

Valdība jau iepriekš vienojusies par šādu reorganizāciju, paredzot to dažādos attīstības plānos, piemēram, KM padotībā esošo profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu attīstības koncepcijā.

Plānots, ka KM līdz 1. jūnijam izveidos skolu reorganizācijas komisiju, kurai līdz 1. septembrim būs jānodrošina skolu materiālo un finanšu līdzekļu inventarizācija, mantas vērtības un saistību apjoma noteikšana, kā arī bilancē esošās mantas, saistību, slēguma finanšu pārskatu sagatavošana un arhīva un lietvedības nodošana jaunajai vidusskolai.

Paredzēts, ka ar skolu reorganizāciju un vidusskolas izveidi saistītos izdevumus segs no KM piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

KM skaidro, ka reorganizācijas mērķis ir profesionālās vidējās kultūrizglītības iestāžu tīkla optimizācija un profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošana Rīgā un Pierīgas reģionā, kā arī starpnozaru izglītības programmu attīstība atbilstoši darba tirgus prasībām.

Kā vienu no būtiskiem reorganizācijas ieguvumiem, apvienojot abas skolas, KM min optimālu un darba tirgus prasībām atbilstošu izglītojamo skaita nodrošināšanu Nacionālajā Mākslu vidusskolā. Tāpat kā nozīmīgs reorganizācijas aspekts tiek minēts profesionālās vidējās izglītības kvalitātes paaugstināšana un izcilības veicināšana mākslā un mūzikā, īpaši kora mūzikas attīstībā, kā arī atbilstošu resursu ieguldījums, nodrošinot piedāvātās izglītības kvalitāti.

Plānots, ka reorganizācija galvenokārt skars administratīvā personāla apjoma samazināšanu, kas vērsta uz iekšējās darba efektivitātes uzlabošanu, veidojot vienotu izglītības iestādes pārvaldību un novēršot funkciju dublēšanu, kā arī augstākas kvalifikācijas speciālistu un trūkstošo speciālistu piesaistīšanu. KM norāda, ka optimizācija ir iespējama, samazinot arī direktora vietnieku un projektu vadītāju skaitu.

Ministrija paredzējusi, ka reorganizācijas rezultātā gada laikā tiks iegūta resursu optimizācija 58 800 eiro apmērā.

Šogad Rīgas Doma kora skolai atvēlētais valsts budžeta finansējums ir 1 556 046 eiro, bet Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolai – 794 306 eiro. Pēc reorganizācijas nav plānots finansējuma samazinājums, tādējādi kopējais Nacionālajai Mākslu vidusskolai plānotais finansējums gadam varētu būt 2 350 352 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+