×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Vai Valsts prezidents būtu jāievēl tautai? “LA” lasītāju aptauja (25)

Foto: LETAFoto: LETA

Irina Berķe Beverīnas novadā: “Pagaidām noteikti ne. Arī iepriekš neesmu domājusi, ka tas būtu jādara tautai. Baidos, ka tad šajā amatā iekļūtu kāds augstajam amatam neatbilstošs kandidāts. To, ka tā var notikt, redzam Saeimas vēlēšanās. Priekšvēlēšanu reklāmas un televīzija ar saviem raidījumiem spēj iespaidot vēlētāju viedokli, kā viņiem vajadzīgs. Vērtējot līdzšinējos prezidentus, uzskatu, ka tādas kā Vaira Vīķe-Freiberga otras vairs nav un diezin vai būs. Viņa bija īstais cilvēks savā vietā. Bet uz jautājumu, vai An­drim Bērziņam būtu jākandidē uz otru termiņu, teikšu tā – ja pats ir ar mieru to darīt, lai strādā.”

Artūrs Apinis Jelgavā: “Grūti viennozīmīgi atbildēt. Ja Valsts prezidentam piešķirtu plašākas iespējas rīkoties, tad tiesības ievēlēt prezidentu jānodod tautai. Bet, ja paliek kā līdz šim, tad ievēlēs tikai tādu kā goda prezidentu. Nekas būtiski nemainīsies. Vai Andrim Bērziņam jāpaliek vēl uz nākamo termiņu? Ja viņa vietā atrastu izdarīgāku, enerģiskāku kandidātu, tad būtu jēga mainīt prezidentu. Bet, ja labāka nav, lai turpina līdzšinējais. Bieži domāju – kāpēc Kārlim Ulmanim tautā bija tādi panākumi? Tāpēc, ka viņš bija toreizējam laikam moderni izglītots, ar pieredzi un viņam nevajadzēja laipot, iztopot partiju vēlmēm. Ulmanim bija brīvas rokas. Viņš visur devās bez apsardzes. Šodien kauc sirēnas, taures un svilpes, kad varasvīrs izbrauc no savas pils.”

Indulis Dambergs Viesītes novadā: “Godīgi sakot, domas dalās. No vienas puses, Valsts prezidents būtu jāvēl tautai, bet, no otras puses, māc bažas, ka šajā amatā neievēl cilvēku, kas skatīsies austrumu virzienā un mūs stūrēs pie Putina. Ja situācija būtu tāda kā Lietuvā, tad baiļu nebūtu. Tur tomēr sabiedrība ir vienota, nacionāla un deputāti rūpējas par savu tautu. Šeit ne tikai vairākums cittautiešu, bet pat latvieši nereti slavē vecos padomju laikus. Mans Sibīrijas izsūtījuma biedrs nupat žēlojās, ka toreiz bijusi labāka dzīve! Un vēl – Latvijā, lai cik prezidentu bijis, visi atceras Kārli Ulmani. Viņš ieviesa kārtību, un Latvija zēla un plauka. Tagad nezinu nevienu, kas spētu viņam līdzināties.”

Regīna Gribuste Lielvārdē: “Domāju, lai paliek tāpat kā līdz šim. Ar tautas vēlētu prezidentu var gadīties visādi. Piesardzība nekad nav par lieku. Lai paiet kāds ilgāks laika posms, lai nomierinās ļaužu prāti, situācija, tad, iespējams, varēs lemt, kā turpmāk vēlēt Valsts prezidentu. Šim amatam noteikti jābūt. Prezidents reprezentē valsti, pārstāv mūs starptautiski un arī pašu mājās viņu visur uzņem ar cieņu.”

Vilis Eisters Grobiņā: “Domāju, ka mēs vēl neesam sasnieguši tādu brieduma pakāpi, lai bez bažām vēlētu Valsts prezidentu. Demokrātijas apstākļos nodzīvotais laiks ir par īsu, pieredzes pamaz. Protams, būtu jauki, ja mums veiktos tāpat kā mūsu brāļu tautai lietuviešiem. Toties nepieļaujami, ja nobalsotu par cilvēku, kas virzītu uz Austrumiem. Pašreizējais prezidents An­dris Bērziņš neko sliktu nav sastrādājis. Varētu vēlēties lielāku aktivitāti, bet citādi – kā bijušais partijas un izpildu varas darbinieks prot atbilstoši rīkoties, viņam ir arī labi padomnieki, tāpēc lai turpina arī otro termiņu savā amatā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Aizmirstam galveno! Atbildēt

  Kāpēc tautai nebūtu jāievēl arī deputāti? Kāpēc tai Latvijā ir jābūt tikai un vienīgi partiju privilēģijai?

 2. JĀMAINA VISPIRMS VĒLĒŠANU SISTĒMA!!! PALDIES VILNIM! 2) NAV VAIRS LATVIJĀ TIK DAUDZ LATVIEŠU, KURI TO VARĒTU VEIKT; 3) AIZDOMAS RADA SUDRABAS, SC UN CITU OPOZICIONĀRU SPARĪGA ROSĪŠANĀS, KAS NAV BEZ PAMATA… 4) Viņi zin iedzīvotāju sastāvu, kas NOTEIKTI nobalsotu par viņiem vēlamu PERSONU – PREZIDENTU ar skatu uz austrumiem;5) LATVIJA ir ĻOTi vārīga vieta starp trim Baltijas valstīm un nekas NAV mainījies! 6) Nezinu, vai kādreiz pieredzēsim cilvēku līdzīgi kā Igaunjā un LIetuvā, kas savas valsts PATRIOTS!?? Vieni MĪKSTNIEŠI , NEIZLĒMĪGI, BAILĪGI KADRI, KAM SAVAS INTERESES GALVENĀS…

 3. Latvijā nepieciešama vispirms mažoritārā vēlēšanu sistēma!

 4. Ja būs tautas vēlēts, tad noteikti tas būs Ušakovs. Tagad visur braukā ar kundzi kā karaļpāris un kā jau mediju speciālists māk un gozējas sarunātajos mēdijos. Un pēc tam uzmanības centrā visos Lv portālos.

 5. Nu nē, mūsu tauta taču ir ļoti dumja. Labāk, lai paliek vecā tradīcija, kad prezidentu var izraudzīties oligarhi Zooloģiskajā dārzā, jeb tagad mums izveidojusies jauna tradīcija, kad valstij svarīgus lēmumus pieņem attiecīgi izraudzīti cilvēki, tiem aizbraucot uz Grūziju.

 6. Rodas iespaids, ka vispareizākais būtu atlaist Saeimu un valdību un vispār likvidēt šo te Failed State, kas sevi nepamatoti dēvē par Latvijas valsti.

 7. Nedod Dievs! Tad jau būtu iespējams ievēlēt Paulu,Sudrabu,Ušakovu utt / Kremļa marionetes ,Kirhenšteinus/ Un taču vēl tādus ŠARIKOVUS kā Kaimiņš.Saeimu ievēl tas tiesa,bet jau otrā dienā pati tauta gāna!Pie tam Saeimā ir liela izvēle kas nebūs prezidentam.
  Pie tam pirmās republikas laikā NEBIJA OKUPANTU un viņu pēcteču,nebija 5-tās kolonnas un LATVIEŠI bija vismaz ~~ 76%,krievi ~~8%.1918.gadā pat murgos nerādījās,ka Prezidents varētu nebūt LATVIETIS !!!Tagad okupanta dēls -krievs ir galvaspilsētas mērs,jo Rīgā ir ~60%krievu,kur pretim pirmā republ.~~Rīgā ~~7%krievu.,latviešu ~63%.Un tā ir VISĀS lielākajās pilsētās ,krievu pārsvars.Latvieši laukos,bet tie IR TUKŠI !!
  Nu un kāds būtu rezultāts? Ne velti par tautas vēlētu IR —– Sudraba,SC,utt.opozīcija!
  Ja būtu pavisam godīgi — NAV Latvijā 62% latviešu !!!!Tie ir salti meli !!
  Ar tagadejo nacionalo sastāvu NEDRĪKST ļaut lielāku varu VIENAM cilvēkam !!Paskataties ko ir izdarījis ar Rīgu Ušakovs !? Tapēc ka vara valstī ir sadalīta kā ģimenes dārziņš .Tauta ir iezombēta,pasīva,netic vairāk ne kam!!

 8. Latvija vēl nau nobriedusi politiski tautas vēlētam prezidentam Šādam prezidentam jāpiešķir krietni lielākas pilnvaras vai vispār jāatsakās no prezidenta institūcijas.Visa nelaime jau tur,ka mūsu vēlētājs pagaidām vēl ir neaprēķināms,mēs balsojam banānu dēļ,ārējā izskata dēļ,kurš smukāk.runā,vairāk nozadzis utt.
  Patreiz par prazidentu ievēlētu Lembergu,Paulu vai kaut ko tamlīdzīgu.

 9. Vai īstā vieta, kur rīkot tautas aptaujas ir oligarhu uzturētie visu veidu mediji. Ja jau Saeimas ievēlētais prezidents ir valsts glābējs, kāpēc šobrīd vēl tautā populāriem inteliģences pārstāvjiem vajadzēja īsi pirms saeimas vēlēšanām sabiedrību uzrunāt ar tā saukto “MOBILIZĀCIJAS PAVESTI”. Vai tad ši PAVESTE nenorāda, ka ar pašreizējo mūsu politisko sistēmu viss nav kārtībā, ka tās pastāvēšana jau rada draudus latvijas kā valsts pastāvēšanai. Tā es sapratu šīs PAVESTES aicinājumu: neskatoties uz mūsu politiķu darbību, vēlreiz atbalstīsim mazāko ļaunumu no tiem, lai glābtu Latviju. Vai valsts var pastāvēt un attīstīties, ja mums arī uz priekšu atliks balsot tikai par MAZĀKO ĻAUNUMU.
  Dīvaini, ka trīs pašreizējās koalīcijas partijas vienā balsī ir pret tautas vēlētu Prezidentu, meklējot jebkuru ieganstu, lai to noraidītu. Vai tad tām nav ne mazākās pārliecības, ka vēlētāju vairākums, kas tās ir atbalstījis 12. Saeimas vēlēšanās, neatbalstīs šo partiju kopējo prezidenta amata kandidātu , ja tautai būs tiesības vēlēt. Kāpēc mūs visu laiku baida ar tautas ievēlēto Paksu, bet nekur neuzsver tautas ievēlētās Gribauskaites pozitīvo devumu. Kāpēc mūs partijas baida ar par naudu nopirktu tautas vēlētu prezidentu. Vai tad Latvijā vairs nav domātspējīgu izglītotu cilvēku, kas varētu lar loģiski uzrakstītu likumu izslēgt šo iespējus. Vai pašu politiķu pērkamība viņiem tā aizmiglojusi prātu, ka paši vairs nevar loģiski neko spriest, kā tikai BAIDĪT TAUTU.

 10. Dievs, pasargi Latviju no “tautas” vēlēta prezidenta. Mācaties no čehu, gruzīnu, ukraiņu pieredzes. Tur tikai nelaimes bijušas ar tautas vēlētajiem prezidentiem, pat notikuši kari. Pa priekšu vajag iemācīties ievēlēt daudz maz sakarīgu parlamentu.

 11. tautai jaavel ,,,,,jo stagnatiem ir jaiet prom,,,,,,,par mums jau visu laiku domaa kads cits. Pietiek, liidz kaulam jau apgrauzusi,lai glabtu savus paarpalikumus jaamuk nez kaapec uz citaam valstiim………/

 12. Tauta ievēlētu Edgaru Liepiņu vai Raimondu Paulu . A. Pabriks būtu labs kandidāts .

 13. Jā raksts izcili -tizls. Protams nevajag tautas vēlētu prezidentu-citādi varētu izjukt veco bebru jau gadus 20 + atstrādātās shēmas. Mēs esam maza nevarīga un iztapiga tautiņa.

 14. Esmu noteikti ” PAR” tautas vēlētu prezidentu!

 15. Un būs vēl viena iespēja lamāt to, ko paši esam ievēlējuši – kā tagad saeimu! Kad iemācīsimies ievēlēt saeimu, par ko pašiem prieks, tad arī varēsim vēlēt prezidentu. Jo vaina jau nav deputātos vai prezidentos, bet gan = pašos!

 16. Jāvēl tautai

 17. Prezidents ir javel tautai nevis saeimai

 18. Saiema – tie ir Latvijas tautas labākie pārstāvji, jo tos ievēl pati Latvijas tauta. Bez jokiem. Tāpēc, lai tā arī ir, vismaz 100 cilvēki, tātad nav vienpersonības. Tautas vēlēts prezidents – tātad viens cilvēks. Visreālāk: vai nu Lembergs, vai Ušakovs, kā Latvijas populārākie cilvēki.

 19. Es, nudien, negribētu tādu prezidentu, kurš izšķirošā brīdī nodotu savu tautu, kā to izdarīja Ulmanis!

 20. Noteikti NĒ !!! Tauta nav tam gatava un es negribu tai krēslā redzēt ne kremļa lakstīgalu sidrabi (māsa anna), ne izzadzēju lembi, ne kādu citu šāda tipa cilvēku.

 21. tikai visas Latvijas tautai javel valsts prezidents ar plasam pilnvaram!vienreiz jaizbeidz ta saucamo kaktu prezidentu ievelesana!lai Latvija valditu prezidents nevis partijas,kas valsti izputina!bet musu simts gudrie jau nelaidis varu no rokam!atradis visadus iemeslus lai tauta nevaretu velet savu prezidentu!

 22. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Vispirms jāmaina priekšvēlēšanu debašu norise. Tagad visu izšķir nauda, kurš varēs apmaksāt vairāk reklāmas, to ievēlēs. Pietiekoši ilgu raidlaiku TV jādod brīva iespēja izteikties vairākiem pretendentiem, lai skatītāji ar visiem iespējamiem balsošanas veidiem varētu izteikt savu viedokli par katru pretendentu.

 23. Noteikti! Uzticet tik svarīgu pasakumu Saimai ir noziegums.

 24. noteikti nē – zinot letiņu vājprātīgo slinkumu iet uz vēlēšanām un gaušanos, ka tāpat nekas nemainīsies, varam tikt pie tāda prezidenta kā Mirskis, Ušakovs vai vēl nedod dievs – kādas Ždanokas

  • Kandidātos uz prezidenta amatu bija arī kāds slavens komponists, kurš pat savas naudas lietas nav spējīgs pārvaldīt. Nosēdēja Saeimā četrus gadus, bet nespēja uzzināt, ka iespējams naudu pa vairākām bankam sadalīt. Komponists labs, tautā cienīts, bet pārējās lietas tukša vieta. Kā gan tāds varētu valsti pārstāvēt? Vienīgi Krievijā viņu saprastu.

Draugiem Facebook Twitter Google+