Mobilā versija
Brīdinājums +11.5°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
21. maijs, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Latvija pie karbonādes ēdāju galda – uzņemta OECD (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Piepildījies senlolots vietējo ļaužu sapnis – nolemts, ka Latviju uzņems OECD. Kad vai ar paša debesu tētiņa svētību atsprāgušas vaļā durvis uz vareno, Bifšteka klubam vai Treknās cūkas karbonādes ēdāju asociācijai līdzīgo 34 planētas attīstītāko valstu savienību, ko nu vairs bēdāt, cilvēku sajūsmībai nav gala. Ja mums nebūtu devuši ieejas karti bagāto valstu klubiņā, atliktu vien novilkt Latvijas zaļi brūno mēteli un kāpt pāri tilta margām. Diemžēl ministriem, kā allaž, ir komunikācijas grūtības izskaidrot parastiem cilvēkiem, kas OECD ir par zvēru un ko tas ziemā ēd. Labprāt dodos talkā.

Rūpējoties par kapitālisma mantas stāvokļa stabilitāti, OECD nodibināja kristieši un humānisti Sicīlijā 1978. gadā. Tā kļuvusi ietekmīga organizācija, kur pastāvīgi rīko oficiālas pusdienas, bet vakariņas ēd Elizejas laukos. Pēc uzņemšanas arī Latvijas pārstāvji piedalīsies naudīgo cilvēku pasākumos, kur delegātu istabās no rīta atrod tukšas džina un viskija pudeles.

Līdz šim mūžīgi sitāmies kā pliki pa nātrēm. Reizēm likās, ka politiķi nolaiduši saimniecību tiktāl, ka valsts iet zem āmura. Bagātnieku klubiņā iekšā ielaistiem, laipni OECD kungi smaidīdami plaši iepleš rokas – zēni, nāciet un ņemiet no naudasskapja, cik vēlaties! Ja varējām vien lepoties ar dabasskatiem, tagad ar mežiem griezīsim lielas lietas un tiks daudz darīts dzimtenes panīkušās rūpniecības atjaunošanā. Latvijas konservētā šprote iepeldēs dziļākos tirdznieciskos ūdeņos, un kur valsts bija nosēta sīkiem, primitīviem ķieģeļu cepļiem, vietā pacelsies fabrikas ar modernām mašīnām, kas ražos pirmklasīgus būvmateriālus. Būs stabilizēta mūsu nacionālā valūta eiro un kredītspēja. Dolāri un sterliņi gāzīsies pa Latvijas durvīm, logiem un kāps iekšā pa skursteni. Var teikt, ka Gaiziņš kā līdzvērtīgs Monblānam iekļauts ekonomisko Alpu kalnu grēdā, naudasmaisi to vien plāno, kā ieguldīt Latvijā – mūs pārkreditēs un apzeltīs.

Tie nav vienīgie OECD akcionāram plūcamie ķirši. Ar vērienu sāksies plūdu regulēšana, apmežošana un sociālā aizsardzība. Uzlabosies apgāde ar plaša patēriņa importa precēm. Līdzdalība varenā kopienā liks mest malā ilgi krātos mazvērtības kompleksus un ielāpainās drēbes. Jaunajā realitātē jutīsimies, drošības spilvenu padusē pasituši. Pakavēdamies pie franču konjaka, ārlietu ministrs atceras, ka iestāties OECD nenācies viegli, kā žodziņam pāri pārkāpt. Pirmajā reizē, kad viņš ieradies kantorī, kur pat šveicars izskatās pēc ģenerālisimusa, Rinkēvičam lūguši atstāt šķēpu pie ieejas un nocelt “to interesanto, bet pārāk ekstravaganto galvasrotu ar lāča ausīm”. OECD ir stingri noteikumi kā komandantūrai, un kā klases vecāku komiteja tā uzrauga audzēkņus, kuri kārto iestājeksāmenus. Latvijā tālabad jāpieņem Likums par godīgas pārvaldes atjaunošanu. Pēc tā stāšanās spēkā apmēram 50 procenti politiķu tiks atbrīvoti no ļerkstēšanas un sāks darīt kārtīgas lietas. Viņus norīkos sabiedriskajos darbos pie ceļu labošanas un dzīvojamo ēku celtniecībā. Noteikti pasveiciniet pazīstamos deputātus, kad tie jozīs ar tačku pa būvlaukumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Pagaidām karbonāde netiks pasniegta! Jo nav vēl nekas izdarīts, sasniegts! Nav Ekonomikas! Un tāpēc pagaidām tikai 2 vus lētos Hot Dog cīsiņus!

  2. Vai palika ar vieglāk, ka izstāstīji pasaulei savas problēmas ?

  3. Kas tas par rakstu? Viedoklis? Analīze? Rekomendācijas? Nekas tml. Kautkāds sviests, bezmērķa vārdu saraustījums. Labāk kautko lietderīgu būtu uzrakstījis tādā populārā portālā nevis kautkāda izsmiešana.

  4. Eedu katru dienu vai nu karbonaadi, vai steiku+, vai shniceli. Nu un tad? Ak jaa, pats vinjas cepju (prasa 10-15min, ne vairaak), eedam kopaa ar gjimeni (4 cilveeki), nu un tad? Kopaa ar rucola/paprika/avocado salaatiem, nu un tad??? Klaat piedzeru 2012 gada ‘Bordo’ (pashreiz), nu un tad??? No riitiem celjos 06:00, nu un tad??? Noskrienu savus 5-6 km, nu un tad??? Pirmdienas, treshdienas un piektdienas vakaraa (19:00) papildus dodos uz savu ‘Gym’ – fitnesa klubu – uz kaarteejo 1.5h treninju, nu un tad??? Ak jaa, peec tamm ir sauna… Sestdienas vakaraa nopeldu baseinaa, cik nu iznaak ‘km’, vienu stundu – nu un tad??? Ak jaa, man ir 57 gadi, jauka gjimene, laiku pa laikam izjaaju kaadu 18-20 gadiigu tiiniiti – nu un tad??? Juuss ko, audzeejat kartupeljus, censhaties paardot izslaukto pienu (kura ir krietni vairaak nekaa vajadzeetu, un tas naak no govs, nebvis no juusu tesmenjiem), lamaajat Valsts Valdiibu (par ko????), censhaties sasniegt orgasmu klausoties ‘kaiminja’ pljurksteeshanu, nu un tad??? Kas no taa mainiisies???? IMHO nekas.

  5. Treknās cūkas karbonādes ēdāji sāk jau bezdēt !

  6. Atklāti sakot, teksts ir grafomānijas vulgaris simptoms.

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+