Pasaulē
Eiropa

Lielbritānijas parlaments balsos par pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu 0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Lielbritānijas parlaments trešdien balsos par premjerministres Terēzas Mejas ieceri 8.jūnijā rīkot parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas.

Paredzams, ka parlaments atbalstīs vēlēšanu organizēšanu. Lielbritānijā opozīcijā esošās Leiboristu partijas vadītājs Džeremijs Korbins jau otrdien paziņoja, ka atbalsta Mejas plānu par pirmstermiņa vēlēšanām.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka valdošā Konservatīvā partija popularitātes ziņā ievērojami apsteidz leiboristus.

Konservatīvos atbalsta no 38 līdz 46% britu, bet leiboristus – 23 līdz 29%, liecina pētījumu centru “YouGov”, “ComRes” un “Opinium” Lieldienu nedēļas nogalē veiktās aptaujas.

Mejas pārstāvētajai Konservatīvo partijai pirmstermiņa vēlēšanas būs iespēja palielināt savu vairākumu parlamentā pirms “Breksita” sarunām.

Konservatīvajiem šobrīd parlamentā ir tikai 17 balsu pārsvars, turklāt daži toriju likumdevēji ļāvuši noprast, ka balsos pret svarīgākajiem aspektiem “Breksita” likumos.

Leiboristi salīdzinoši atrodas vājākās pozīcijās pirms pirmstermiņa vēlēšanām, bet liberāldemokrāti cer uz proeiropeiski noskaņoto vēlētāju atbalstu un savā priekšvēlēšanu kampaņā iestāsies pret “stingro Breksitu”, kas nozīmētu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas vienotā tirgus.

Saistītie raksti

Laikraksta “The Times” pirmā lapa trešdien vēstīja, ka Meja ir ceļā uz uzvaru vēlēšanās, savukārt “The Telegraph” norādīja, ka pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšana bijis negaidīts pārsteigums.

Korbinam tikmēr draud risks, ka leiboristu neveiksmes gadījumā viņam var nākties atstāt partijas vadītāja amatu.

Leiboristi līdz šim akceptējuši “Breksitu”, bet izvirzījuši konkrētus nosacījumus, tostarp spēcīgu ekonomisko saišu saglabāšanu ar ES.

Ar šādu nostāju nav sevišķi apmierināta neviena no leiboristu vēlētāju grupām.

Nākamajām vēlēšanām Lielbritānijā bija jānotiek 2020.gadā.

LA.lv