×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Lieldienu koncertā Palmu mājā sastapsies flauta un balss

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Palmu mājā 27. martā plkst. 12 notiks koncerts “Lieldienu improvizācijas”, kurā būs dzirdamas mūziķes Danas Indānes balss brīvās improvizācijas un Agnijas Ābramas flauta, LA.lv uzzināja Latvijas Universitātē.

Koncertā “Lieldienu improvizācijas” uzstāsies mūziķes Dana Indāne un Agnija Ābrama – zem zaļajām palmu lapām satiksies divas skaņu mākslinieces, ar cilvēka un flautas balsi rotaļīgi spēlējoties un atklājot klausītājam iepriekš nenojausto un neizpausto.

Dana Indāne ir brīvās balss improvizācijas māksliniece. Ieguvusi maģistra grādu laikmetīgajā balss improvizācijā Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijā, kā arī teātra mākslā Latvijas Kultūras akadēmijā. Viņu interesē alternatīvas pieejas darbā ar balsi un ķermeni, savā radošajā darbībā māksliniece apvieno vokālās profesionālās zināšanas, skatuves mākslu un eksperimentālas balss prakses. Dana Indāne regulāri koncertē un vada meistarklases Latvijā un ārzemēs.

Agnija Ābrama ir mācījusies flautas spēli Smiltenes Mūzikas skolā, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā pie Anda Klučnieka un ieguvusi bakalaura grādu Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijā flautas spēlē pie Mihkela Peäskes. Pašlaik viņa turpina studijas Igaunijā maģistrantūrā un apmaiņas programmas ietvaros studē arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Studējot Tallinā, iepazinusi brīvo improvizāciju, kas atklāja māksliniecei jaunu pasauli un tagad ir neatņemama viņas radošās izpausmes sastāvdaļa.

Koncerta klausītāji varēs skatīt arī acāliju ziedēšanas krāšņumu. Kolekcijā kopā ir vairāk nekā 120 dažādas šķirnes. Savukārt, izstaigājot dārzu, var manīt sīpolpuķu mošanos, stiepjoties no zemes pretī Saulei, kā arī steidzīgākos ziedētājus – pavasara burvju lazdu, parasto zalkteni un sniega rozes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+