Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
7. augusts, 2014
Drukāt

Lielu un mazu Latvijas baznīcu krāšņums un likteņstāsti unikālā grāmatā (2)

Latvijas_Dievnami

Grāmata stāsta par 77 Latvijas pilsētu un lauku dievnamiem, kuru mūri glabā senus notikumus un noslēpumus, kam savulaik bijuši liecinieki. Apkopotas hronikās un paaudžu atmiņās saglabātas ziņas par vēstures griežiem, kas skāruši mūsu zemi un ļaudīm, kuri likuši pamatus varenām celtnēm, lai tās cauri gadsimtiem ļautu lepoties ar senču meistardarbiem.

Grāmata sniedz ieskatu arī baznīcu celtniecības vēsturē, šo celtņu dažādībā un vēstījumos simbolu valodā, kā arī īsi raksturo pieklājības etiķeti dažādu konfesiju dievnamos.

Neparastas vēstures liecības, leģendāras personības, nozīmīgi notikumi, lielu un mazu baznīcu likteņstāsti, ieskats šo ēku glabātajās unikālajās vērtībās un apbrīnojamos meistaru darinājumos ļaus izjust Latvijas dievnamu krāšņumu un mudinās tos iepazīt arī klātienē.

Pie kādas Rīgas katedrāles torņa fiziķis Fuko piesēja svārstu, lai atkārtotu savu eksperimentu un pārliecinātos, ka Zeme tiešām griežas ap savu asi…

Kādā baznīcas zīmogā redzams gadaskaitlis un biķeris, kuru no Romas pāvesta atnesa kā zīmi, ka Rīga ir atbrīvota no lāsta…

Kāds Latvijas ezers glabājot slepenu eju no baznīcas uz ordeņa pili…

Marijas Magdalēnas klostera pēdējā abate Anna Notkena bija reāla persona?

Kādas baznīcas griesti ar balkoniem iebruka Lieldienu naktī, kad tur bija sanācis liels cilvēku pulks?

Divām baznīcām, tās ceļot dažādās Daugavas pusēs, tika samainīti projekti. Tīšām, bet varbūt ar nolūku?

Grāmatu meklējiet Latvijas grāmatnīcās jau 12. augustā!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vai tā ir jauna grāmata -kur nopērkama?

    • Jā, tā ir jauna grāmata un ļoti skaista grāmata. To var nopirkt grāmatnīcās, kā arī AS “Lauku Avīze” realizācijas daļā Rīgā, Dzirnavu ielā 21.

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (4)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+