Kultūra

Liepājā sākas festivāls “Via Cultura” 16

Publicitātes foto

Festivāla “Via Baltica” ietvaros jau atklātas divas izstādes, bet turpmākajā programmā notiks astoņi džeza un kamermūzikas koncerti Liepājā un Kuldīgā, tāpat šogad pirmo reizi festivālā būs skatāms arī kino, LA.lv pavēstīja festivāla rīkotāji.

Trešdien, 2. augustā, māksliniecēm klāt esot, tika atklāta divu lietuviešu Neringas Žukauskaites un Kristīnas Norvilaites grafiku izstāde “Pateiktais klusums” viesnīcas “Promenade Hotel” Hika spīķera terasē un Vites spīķerī, 2. stāvā. Mākslinieču personālizstādes notikušas vairāk nekā 20 valstīs un dalība grupu izstādēs vairāk nekā simt valstīs visā pasaulē, tostarp gandrīz visā Eiropā, Japānā, Maskavā, ASV un citur. Izstāde apskatāma līdz 2. septembrim, un ieeja tajā ir bez maksas.
Otra – Latvijas Nacionālā vēstures muzeja sagatavotā ceļojošā izstāde “Baltijas brīvības ceļš” – apskatāma Liepāja Muzeja ekspozīcijā.

Tālāk festivālā “Via Baltica” liepājnieki un pilsētas viesi varēs noklausīties izcilu Baltijas valstu mākslinieku kamermūzikas un džeza koncertus. 18. augustā Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē uzstāsies prestižais igauņu a capella sekstets “Estonian Voices”, kura skanējums atzīts par unikālu ne tikai Eiropas, bet visas pasaules mērogā. Viņu programmu lielākoties veido gan oriģinālkompozīcijas un tautasdziesmu aranžējumi, gan labi pazīstami pasaules mēroga mūzikas hiti.

Festivāls turpināsies ar trim koncertiem koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē. 19. augustā koncertā “Demokrātiskā laikmetīgā mūzika” uzstāsies latviešu klavieru kvartets “Quadra”. 23. augustā, Baltijas ceļa atceres dienā, dzirdēsim izcilo lietuviešu mākslinieku pianista Petra Geņuša un džeza saksofonista Ļuda Mockūna koncertu “Jūra mežā”. Savukārt 25. augusta koncerts “Vasaras pērles” pārsteigs ar aizraujošu programmu pianistes Lienes Circenes un čellista Ivara Bezprozvanova izpildījumā.

Kā ierasts, festivāls “Via Baltica” 27. augustā noslēgsies ar koncertu Baltijas jūras krastā, tā sauktās, “Senās uguns nakts” akcijas ietvaros, kur Liepājas pludmalē pie Pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem koncertēs vokālā grupa “Framest”, izpildot programmu “Dainu skapis” ar tautas dziesmu apdarēm un vairākām oriģuinālkompozīcijām. Šiskoncerts apmeklējams bez maksas.

Jau vairākus gadu festivāls “Via Baltica” dodas arī uz Kuldīgu. Šoreiz Kuldīgas novada domes zālē un Mākslas namā 20. augustā notiks trīs bezmaksas koncerti – “Demokrātiskā laikmetīgā mūzika” un “Vasaras pērles”, kā arī aizraujošs koncerts “Bēthovena vēstules” ar Egilu Šēferu (klarnete), Daci Zālīti (čells), Tomu Ostrovski (klavieres) un Orestu Silabriedi konferansjē lomā.

Papildinājums šī gada festivālam ir bezmaksas kino seanss Liepājas kinoteātrī “Balle”. Tur 23. augustā pulksten 16 tiks rādīta režisora Pētera Krilova 2014. gada dokumentālā filma “Uz spēles Latvija”.

LA.lv