×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Liepājas Rožu laukumā plāno būvēt jaunu tirdzniecības centru

Foto: LETAFoto: LETA

Liepājā iecerēts uzcelt tirdzniecības centru “Rožu galerija”, kas atradīsies Liepājas centrā, Rožu laukumā 1/4, informēja Liepājas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Būvniecības ierosinātāja ir SIA “Projekts Rožu galerija”, projektētājs – SIA “K Idea”. Iecere paredz zemes gabala apbūvi starp viesnīcu “Līva”, Liepājas Latviešu biedrības namu un Stendera ielu, kur ilgu laiku atradās autostāvvieta.

Uzņēmums “Projekts Rožu galerija” tika dibināts pirms vairākiem gadiem, taču saimniecisko darbību nav veicis, liecina “firmas.lv” dati. Kopš pagājušā gada maija uzņēmums pilnībā pieder SIA “Agelluss Rosae”, kas to atpirka no AS “Infrastructure Investments” un Jāņa Apses, bet iepriekš projekta īpašnieku vidū bijuši Aigars Kesenfelds, Andris Griģis un citi. “Agelluss Rosae” pilnībā pieder SIA “MM investīcijas”, kas savukārt pieder 1993.gadā dzimušajam Mārcim Martinsonam, kurš ir saistīts ar būvniecības uzņēmumu SIA “Moduls-Rīga”.

Tirdzniecības centra apjoms ir iecerēts kā funkcionāli viengabalains divu un trīs stāvu objekts saskaņā ar apbūves noteikumiem. Fasādes apdarē paredzēts izmantot stiklojumu, kas nodrošināšot vizuālo kontaktu ar ārtelpu un otrādi.

Paredzēts, ka pirmā stāva līmenī atradīsies pārtikas lielveikals, kas ar pagrabstāvā esošajām autostāvvietām 115 automašīnām būs savienots ar pasažieru liftu. Uz otro un trešo stāvu vedīs eskalatori un pasažieru lifts. Otrā stāva tirdzniecības platības paredzētas apģērbu un rūpniecības preču tirdzniecībai, trešā stāva līmenī saskaņā ar projektētāju ieceri atradīsies restorāns, kafejnīcas, bērnu preču veikals un grāmatnīca. Trešā stāva telpām būs tieša izeja uz ārējo jumta terasi, kas kalpos kā papildu tirdzniecības un atpūtas zona.

Ēku iecerēts būvēt no monolīta dzelzsbetona konstrukcijām, apdarē izmantojot augstvērtīgus, videi nekaitīgus un nedegošus materiālus. Liela uzmanība tikšot pievērsta dabīgā apgaismojuma izmantošanai.

Būvniecības ieceres materiāli paredz, ka pašreizējie koku stādījumi apbūves rezultātā samazināsies, taču tie tiks kompensēti ar jauniem stādījumiem teritorijas labiekārtojumā un ārpus tās. Projekts paredz katru izcērtamo koku kompensēt ar 10 no jauna iestādītiem kokiem pilsētas plānotajās apzaļumojamās zonās.

31.janvārī viesnīcā “Līva” notika “Rožu galerijas” būvniecības ieceres prezentācijas pasākums. Būvniecības ieceres apspriešana turpināsies līdz 14.februārim. Atsauksmes ikviens interesents var iesniegt Liepājas pilsētas būvvaldē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+