×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Liepājas teātrī top iestudējums “Trīs draugi” Valda Lūriņa režijā

lurins_valdis1

Liepājas teātrī režisors Valdis Lūriņš sācis darbu pie Ēriha Marijas Remarka romāna “Trīs draugi” iestudējuma, kam pirmizrāde gaidāma 26.aprīlī. Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga aģentūrai BNS pavēstīja, ka iestudējums top sadarbībā ar komponistu Valdi Zilveri, oriģinālmūzikai dziesmu tekstus raksta dzejnieks Jānis Peters.

Iestudējuma centrā ir trīs draugi – Roberts, Gotfrīds un Oto, kas savas dienas vada auto darbnīcā, mēģinot nopelnīt sev iztiku. Un tad Roberts satiek Patrīciju. Tas izmaina ne tikai viņa, bet arī pārējo puišu dzīves.

Galvenajās lomās darbosies jaunie aktieri Sandis Pēcis, Edgars Ozoliņš, Kaspars Kārkliņš un Anete Berķe.

Pārējās lomās būs redzami aktieri Sigita Jevgļevska, Ivars Krastiņš, Leons Leščinskis, Pēteris Lapiņš, Anita Kvāla, Ilze Būde, Everita Pjata, Jānis Dreiblats, Inese Jurjāne, Madara Melne, Laura Jeruma, Ģirts Lukevics, Viktors Ellers, Rolands Beķeris un Agnese Jēkabsone.

Iestudējumam scenogrāfiju veido Aigars Ozoliņš, kostīmus – Liene Rolšteina, horeogrāfiju – Alberts Kivlenieks, bet gaismu partitūru – Mārtiņš Feldmanis.

Remarks ir viens no populārākajiem pasaules rakstniekiem, kura darbi “Rietumu frontē bez pārmaiņām”, “Triumfa arka”, “Laiks dzīvot un laiks mirt”, “Trīs draugi” un citi tulkoti daudzas reizes un ieguvuši milzīgu lasītāju atsaucību visā pasaulē.

Latvijā “Trīs draugi” iestudēti vairākkārt, arī Valda Lūriņa režijā – 1990.gadā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+