×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. augusts, 2013
Drukāt

Lietu vēsture. Turbīndēlis

turbindelis

Turbīndēlis ir ierīce, uz kura stāvot, turbīnas ar ūdens strūklas spiedienu cilvēku paceļ gaisā, un, noturot līdzsvaru, viņš var veikt neticamus akrobātiskus trikus. Ar turbīndēli var pacelties virs ūdens līdz pat 12 m augstumam vai pat augstāk (tas atkarīgs no caurules garuma un jaudas) vai ienirt zem ūdens.


 

Šo tehnikas brīnumu sāka izgatavot apmēram pirms pieciem gadiem ASV kāds fermeris. Viņa ierīces turbīna atradās cilvēkam uz muguras. Pēcāk Francijā un Krievijā radīja turbīndēļus, kuru turbīnas piestiprināja cilvēkam pie rokām un kājām. Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kurā sāka izmantot līdzīgu turbīndēli JWB (paredzēts savienot ar jebkuru ūdens motociklu, kura jauda ir 100 zirgspēki un vairāk), to ieveda sporta instruktors Rolands Vārpa, izklaidei piedāvā SIA ”FORS DUO”.

Lai izprastu, cik viegli vai grūti lidot ar turbīndēli, to šogad jūnijā izmēģināja dziedātājs Valters Frīdenbergs un TV raidījumu vadītāja Vita Baļčunaite: – Tas nav tik grūti un bailīgi, kā sākumā šķiet, galvenais – vajag sevi iedrošināt un tad ļauties baudīt ūdens strūklas spēku, kas tevi paceļ 12 m augstumā. Tas ir to vērts! Gribēsies noturēties gaisā pēc iespējas ilgāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+