×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Lietus dēļ Rīgā sāk applūst ielas; Jeruzalemes ielā izskalots brauktuves segums

Foto: LETAFoto: LETA

Automašīnas stipra lietus laikā.

Ilgstošā lietus dēļ Rīgā vietām sāk applūst ielas, savukārt Jeruzalemes ielā, starp Dzirnavu un Elizabetes ielu, izskalots brauktuves segums.

Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Dišlere norādīja, ka būtiski satiksmes apgrūtinājumi pagaidām nav radušies, taču atsevišķās vietās uz brauktuvēm sakrājies ūdens.

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” dispečeri brīdinājuši, ka milzīga peļķe izveidojusies uz Brīvības gatves pie VEF tilta, taču turp jau nosūtītas ūdens atsūknēšanas iekārtas.

Tikmēr Jeruzalemes ielā 10 lietus ūdens izskalojis brauktuves segumu. Šajā vietā darbu jau sākuši atbildīgie dienesti, “Pilsētas Eko serviss” un ūdens atsūknēšanas iekārtas, lai bojājumus novērstu. Satiksme Jeruzalemes ielā patlaban ir ierobežota.

Dišlere piebilda, ka šādos laika apstākļos, kad ilgstoši līst, peļķu veidošanās ir neizbēgama, jo pilsētas notekūdeņu sistēmas nav paredzētas tik lielam ūdens daudzumam.

Pilsētas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas maģistrālo kolektoru garums pilsētā ir aptuveni 195 kilometri, un ūdens noteci palīdz nodrošināt septiņas rajona nozīmes sūkņu stacijas. Lielākā daļa no pilsētas lietus ūdens kanalizācijas tīkliem ir būvēta pagājušajā gadsimta 70. un 80.gados, izmantojot sliktas kvalitātes cauruļvadus un būvdarbus veicot nepietiekamā vai pat zemā kvalitātē. Līdz ar to lietus kanalizācijas tīkls ir novecojis un neatbilst mūsdienu prasībām, tādēļ notiek pakāpeniska modernizācija. Šobrīd jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem.

Par applūstošiem ceļu posmiem Rīgā tiek uzskatīta Vienības gatve posmā no Telts ielas līdz Satiksmes ielai, Krasta iela zem Salu tilta, Ulmaņa gatve zem Bauskas ielas pārvada, Čiekurkalna 1.garā līnija zem Vairoga tilta, Varoņu iela pie Rīgas kremācijas centra, Viestura prospekts pie Meža prospekta, Gaigalas iela posmā no Silikātu līdz Stūrmaņu ielai, Mencu un Kapteiņu ielas krustojums, Flotes iela, Dāliju un Dauguļu ielas krustojums, Traleru iela 2, kā arī Dandāles iela.

Kā ziņots, ilgstošs, pamatīgs lietus gaidāms arī atlikušajā pēcpusdienā. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti brīdina, ka no plkst.13 līdz 16 Latvijas centrālajos rajonos nolīs mēneša dekādes norma – nokrišņu daudzums sasniegs 15 līdz 20 milimetru.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +10.7
Alūksne +8.6
Daugavpils +9.3
Saldus +9.5
Liepāja +13.3
Jelgava +9.3
Ventspils +13.2
Limbaži +9
Madona +7.2
Rēzekne +8.2
Draugiem Facebook Twitter Google+