×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Lietuvā aiztur iespējamu spiegu (1)

Foto - ''delfi.lt"Foto - ''delfi.lt"

Lietuvas ģenerālprokuratūra paziņojusi, ka pret kādu Lietuvas pilsonis izvirzījusi apsūdzības par spiegošanu, informē interneta vietne “Delfi.lt”.

Lietuvas mediji informē, ka krimināllieta iesniegta Viļņas tiesā pēc ilglaicīgas Lietuvas Valsts drošības departamenta operācijas. Aizdomās turamā vārds netiek atklāts, persona identificēta tikai kā R.L. Lietuvas Valsts drošības departamenta pārstāvji pagaidām atteikušies sniegt sīkākus komentārus, vien norādījuši, ka “šī ir pirmā šāda veida lieta, kas iesniegta tiesā, kopš uzlabojumiem Izlūkošanas likumā, kuri stājās spēkā 2013. gada 1. janvārī”.

Lietuvas drošības iestādes pagaidām nav atklājušas, kuras valsts labā aizdomās turamā persona spiegoja. Taču septembrī Valsts drošības departaments izplatīja paziņojumu, kurā tas norādīja, ka pēdējā laikā valstī ievērojami palielinājusies Krievijas izlūkdienestu un drošības dienestu aģentu aktivitāte.

Lietuvas bijusī aizsardzības ministre Rasa Jukņevičiene sarunā ar interneta vietne “delfi.lt” sacījusi, ka nav informēta par pašreizējām Krievijas dienestu aktivitātēm Lietuvā, taču piebildusi, ka var iedomāties tikai vienu valsti, kuras labā aizturētā persona varēja būt darbojusies. “Es būtu pārsteigta, ja tā nebūtu Krievija,” norādīja Jukņevičiene.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+