Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
15. decembris, 2015
Drukāt

Lietuvā ierodas pirmā Irākas bēgļu ģimene no Grieķijas

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Lietuvā otrdien ierodas pirmā irākiešu ģimene, kas tiks uzņemta saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) bēgļu izvietošanas programmu, paziņoja Lietuvas iekšlietu ministra preses pārstāvis Toms Berzinsks.

Ministra vietnieks Elvins Jankevičs žurnālistiem iepriekš pastāstīja, ka vairāk bēgļu šogad uz Lietuvu pārcelt nav paredzēts. Pēc viņa teiktā, no Grieķijas saņemts oficiāls apstiprinājums, ka no turienes uz Lietuvu tiks pārcelta četru cilvēku ģimene.

Pirmie bēgļi, ko Lietuva uzņem, ir jauna musulmaņu ģimene. Jankevičs norādījis, ka bērnu tēvs mācījies vadības augstskolā un viņam ir pieredze gan celtniecības, gan vadības darbā, bet māte nav strādājusi algotu darbu. Ģimene, kas Eiropā ieradusies šogad, runā angliski.

Lietuvas Migrācijas departamenta un drošības dienestu darbinieki ar tikušies Grieķijā. Iekšlietu viceministrs atzinis, ka Lietuvas amatpersonas Grieķijā pārbaudījušas arī citus bēgļus, bet visām noteiktajām prasībām atbildusi tikai minētā ģimene.

Lietuvai paredzēts divu gadu laikā uzņemt kopumā 1105 bēgļus no tādām izcelsmes valstīm kā Sīrija, Irāka un Eritreja. Lielākā daļa no viņiem tiktu pārcelti no Itālijas un Grieķijas, neliela daļa arī no Turcijas.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+