×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. novembris, 2015
Drukāt

Lietuva noliedz slepenu vienošanos ar Baltkrieviju (1)

Lins Linkevičs. Foto - AFP/LETALins Linkevičs. Foto - AFP/LETA

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs kategoriski noliedzis Krievijas plašsaziņas līdzekļos izskanējušo par slepenu vienošanos starp Lietuvas valdību un Baltkrieviju par tās jaunās atomelektrostacijas (AES) Ostrovecā saskaņošanu ar Lietuvu, kā to prasa Apvienoto Nāciju Organizācijas konvencija par ietekmi uz vidi.

“Mēs esam pieraduši pie visādām baumām, kas tiek izplatītas, tomēr šajā gadījumā esmu ļoti pārsteigts. Viņi saka lietas, kas pilnībā atšķiras no reālās situācijas,” Linkevičs teica intervijā laikrakstam “Lietuvos žinios”. “Sacīt, ka Lietuva varētu slepeni vienoties par kaut ko, ir pilnīgi absurdi,” viņš piebilda.

Krievijas plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka Lietuvas valdība slepus ir vienojusies ar Baltkrieviju, ka Ostrovecas AES projekts ir saskaņots ar Lietuvu, kā to prasa Espo konvencija. Turklāt tiek vēstīts, ka Lietuvas valdība plāno paplašināt elektropārvades līnijas uz Baltkrieviju, lai varētu iepirkt elektrību no Ostrovecas AES un pārdot to tālāk Zviedrijai un Polijai.

Intervijā laikrakstam Linkevičs uzsvēra, ka Lietuva ir pieprasījusi un turpinās pieprasīt caur visām iespējamajām starptautiskajām organizācijām, lai Baltkrievija ievēro drošības prasības Ostrovecas AES. “Mēs nekad nepazemināsim slieksni, jo drošības prasības spēkstacijai, kas tiek būvēta 50 kilometru attālumā no Viļņas, ir mums un pārējam reģionam jūtīgs jautājums,” teica Lietuvas ārlietu ministrs.

Baltkrievija būvē savu jauno AES Ostrovecā 50 kilometru attālumā no Lietuvas robežas, tādēļ Lietuva ir bieži paudusi bažas par tās drošumu un atbilstību starptautiskajiem standartiem.

Baltkrievijas AES pirmo reaktoru paredzēts nodot ekspluatācijā 2017.gadā, bet otro – 2019.gadā. Reaktoru kopējā jauda būs 2400 megavatu. Celtniecība sākta 2012.gada aprīlī. Lielāko daļu projekta izmaksu finansē Krievija.

AES Baltkrievijā gribēja būvēt jau 80.gadu sākumā, taču šis projekts tika apturēts pēc 1986.gadā notikušās Černobiļas AES avārijas Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nav dūmu bez uguns! Vēl krievu laikos, piepiedu kārtā armijā būdams, dzirdēju teicienu, ka leitim nedrīkst muguru griezt, var dabūt nazi ribās.

Draugiem Facebook Twitter Google+