×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Lietuvā oficiāli ekspluatācijā nodod SGT Klaipēdas ostā

LETA/AFPLETA/AFP

Klaipēdas saškidrinātās gāzes terminālis

Lietuvas sašķidrinātās gāzes terminālis (SGT) Klaipēdas ostā trešdien oficiāli tiek nodots ekspluatācijā pēc pusotra gada ilgiem būvdarbiem, kas izmaksāja ap 500 miljoniem litu (145 miljoniem eiro).

Likums par SGT nosaka, ka tā nodošanai ekspluatācijā jānotiek 3.decembrī.

Lietuvas enerģētikas ministrs Roks Masjulis trešdien Lietuvas sabiedriskajai radiostacijai sacīja, ka terminālis jau piegādā gāzi Klaipēdas pilsētai.

“Tas jau pamazām pumpē gāzi. Klaipēdas pilsēta lielā mērā tiek apgādāta no SGT. Es pats dodos uz Klaipēdu, lai redzētu, ka visas detaļas ir saliktas kopā, ka visi procesi notiek un ka mēs esam izpildījuši valdības lēmuma prasības,” Masjulis teica Lietuvas sabiedriskajai radiostacijai.

Lai gan galvenais cauruļvads vēl nav ielikts Kuršu joma dzelmē, Lietuvas valsts kontrolētais naftas pārkraušanas termināļa operators “Klaipedos nafta”, kas īsteno SGT projektu, norādīja, ka infrastruktūra ir gatava lietošanai.

“Klaipedos nafta” preses pārstāve Indre Miliniene aģentūrai BNS sacīja, ka terminālis gāzi var piegādāt, izmantojot rezerves gāzesvadu, kas izvietots joma dzelmē.

Jau vēstīts, ka oktobra beigās Klaipēdas ostā ieradās peldošās gāzes glabātavas un regazifikācijas ( FSRU) kuģis “Independence” (“Neatkarība”). Cits kuģis pēc tam piegādāja 50 miljonus kubikmetru gāzes no Norvēģijas valsts kontrolētās naftas kompānijas “Statoil” SGT testēšanai. Savukārt Klaipēdas ostā decembra beigās ieradīsies kuģis ar 150 000 kubikmetriem sašķidrinātās gāzes, kas būs pirmā krava jaunajam terminālim.

Seši vai septiņi gāzes tankkuģi piegādās 540 miljonus kubikmetru gāzes gadā. Nepieciešamības gadījumā Lietuva iepirks papildu gāzi no citiem piegādātājiem, ko paredz pašreizējie nesaistošie līgumi.

FSRU kuģi “Independence” Dienvidkorejā pēc Norvēģijas kompānijas “Hoegh LNG” pasūtījuma būvēja kompānija “Hyundai Heavy Industries”. Klaipēdas ostas SGT projekta īstenotājs “Klaipedos nafta” 2012.gada marta sākumā ar “Hoegh LNG” parakstīja desmit gadu līgumu par FSRU iznomāšanu.

Reāli SGT gāzes piegādes gāzes tīklam sāks janvārī. Lietuva termināļa pirmajā darbības gadā caur to importēs ap vienu miljardu kubikmetru gāzes, bet nākotnē tā jauda tiks palielināja līdz četriem miljardiem kubikmetru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+