×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. februāris, 2013
Drukāt

Lietuvā panākumus piedzīvojusi “Adata”

foto -  publicitātesfoto - publicitātes

Klaipēdas muzikālajā teātrī ar lielām ovācijām pirmizrādi vakar piedzīvojusi komponista Zigmara Liepiņa un rakstnieces Andras Manfeldes muzikālā drāma “Adata”, kuru iestudējis režisors Ramūns Kaubris.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča, Kaubris muzikālo darāmu “Adata” 2007. gadā iestudēja arī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Galvenos varoņus Lietuvas iestudējumā atveido Judita Butkīte vai Beata Ignatavičūte, kā arī populārais lietuviešu rokdziedātājs un grupas “Soul Stealer” līderis Jeronīms Miļus, kurš latviešu skatītājiem pazīstams kā Oktāvs Murē no Daugavpils teātrī iestudētā Raimonda Paula mūzikla “Dāmu paradīze”, vai Klaipēdas muzikālā teātra grupas “el Fuego” solists Toms Pavilonis.

Klaipēdas teātra izrādes libreta līdzautore ir lietuviete Ramute Skučaite, scenogrāfs – Artūrs Šimonis, kostīmu māksliniece – Jolanta Rimkute, gaismu mākslinieks – Donats Šimonis, horeogrāfs – Aurelijs Liškausks, muzikālā vadītāja – Kristina Jatautaite, video projekciju autors – Paulis Jodzevičs.

Latvijas Nacionālajā teātrī “Adata” tika nospēlēta 62 reizes, tā bija 2006./2007. gada sezonas pieprasītākā izrāde. Izrāde saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu par “Gada labāko mūziku”, bet par Kristas lomu aktrise Ieva Kerēvica un Zane Dombrovska tika nominētas kā “Gada spilgtākā debija”. Savukārt muzikālās drāmas autori Liepiņš un Manfelde saņēma Autortiesību bezgalības balvu par dziesmu “Ja tu mani esi”, kas kļuva par vienu no populārākajām mūsdienu autoru dziesmām.

Galvenajās lomās Nacionālā teātra iestudējumā piedalījās Dombrovska vai Kerēvica un Egils Melbārdis vai Arturs Šingirejs jeb Dons.

Dombrovska minēja, ka “Adata” emocionāli ir ļoti smaga izrāde, to spēlēt ne pavisam nebija viegli. Taču brīžos, kad likās, ka galīgi pietrūkst spēka, palīdzēja cerība, ka varbūt kādam tieši šī izrāde palīdz izšķirties – lietot vai nelietot narkotikas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+