×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2013
Drukāt

Litenē un citviet Latvijā pieminēs 1941.gada 14.jūnijā represētos karavīrus

LETALETA

Pieminot notikumus 1941.gada 14.jūnijā, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika arī represijas pret Latvijas armijas karavīriem, sestdien notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumi Gulbenē, Litenē un citviet Latvijā, aģentūrai BNS pavēstīja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

1941.gada 14.jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē, kas atradās aptuveni 10 kilometru no Litenes, apcietināja un deportēja uz Sibīriju vismaz 430 virsnieku. Vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas.

Piemiņas pasākumos, kurus rīko bruņotie spēki sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību, piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi.

Kopā ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem piemiņas pasākumā piedalīsies arī 30 kadetu no vairākām ASV Mičiganas pavalsts augstskolām, kur viņi apgūst ASV armijas rezerves virsnieku kursu un, uzturoties Latvijā, piedalās militārajās mācībās “Saber Strike 13”.

Piemiņas pasākums Gulbenes dzelzceļa stacijā sāksies plkst.12, bet plkst.14 – Litenes kapu Latvijas karavīru piemiņas vietā, kur 2001.gada 14.jūnijā atklāja Ivara Feldberga un Sandra Gribanovska veidoto piemiņas ansambli “Sāpju siena”, kas veltīts nogalinātajiem un nomocītajiem Latvijas armijas virsniekiem. Savukārt plkst.15.30 Latvijas armijas Litenes nometnes vietā tiks iedegts “Atmiņu ugunskurs”.

Bruņoto spēku pārstāvji komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumos piedalīsies arī citviet Latvijā. Plkst.13 Rīgā pie Brīvības pieminekļa notiks svinīgā goda sardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+