×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

LIZDA: brīdinājuma streikā piedalīsies vairāk nekā 22,3 tūkstoši pedagogu no 845 iestādēm (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) brīdinājuma streikā, kas norisināsies 27.novembrī, piedalīsies vairāk nekā 22,3 tūkstoši pedagogu no 845 iestādēm, ceturtdien žurnālistiem teica LIZDA vadītājas Ingas Vanagas vietnieks Edgars Grigorjevs.

Streikā var piedalīties arī tehniskie darbinieki, jo izsludināts ir nozares streiku un tāpēc šādai rīcībai nav juridisku šķēršļu.

Viņš skaidroja, ka kopējais pedagogu skaits, kuri pieteikuši savu dalību streikam, turpina palielināties. “Jūtam vienotību tā vārda tiešākajā nozīmē,” viņš teica.

Pedagogi par ierašanos darba vietā, darba samaksu nesaņems. Vienlaikus pašlaik jau vairākas pašvaldības norādījušas, ka darba samaksa par streika dienu tiks samaksāta.

Grigorjevs arī pauda cerību, ka vārds brīdinājums izskanēs ne tikai no Saeimas tribīnes, runājot par budžetu, bet arī darbos, lemjot par to.

Savukārt Vanaga akcentēja, ka arodbiedrība vienmēr ir iestājusies par pārmaiņām, par reformām, taču tām jābūt vienlīdzīgu iespēju veicinošām, lai tās tiktu izdiskutētas ar nozari, lai tās ir kvalitāti paaugstinošas izglītības sektorā strādājošiem.

“Tas vairs nav tikai par naudu, šis streiks ir brīdinājuma streiks, te ir stāsts par attieksmi gan no valdības, gan parlamenta puses,” teica Vanaga un piebilda, ka gadu gaitā nav pildīti solījumi, kas parāda politiķu nihilismu.

Atgādināja, ka noticis liels skaits tikšanos un arodbiedrība nosoda gan izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles, gan Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas pausto neizpratni par streika pieteikšanu, jo daudzu gadu gaitā problēmas nav risinātas un streiks ir galējais rīks, lai paustu nosodījumu par neizdarītajiem darbiem.

Ar streika pieteikumu arodbiedrība arī nevēršoties ne pret bērniem, ne vecākiem, ne pašvaldībām. Tas tiekot darīts, lai vērstu uzmanību uz samilzušajām problēmām.

Vanaga gan norādīja – lai arī skolotāji streika dienā nestrādās, viņi veiks bērnu pieskatīšanas funkciju.

Jau vēstīts, ka LIZDA 27.novembrī nolēmusi rīkot brīdinājuma streiku. Kā iemeslu streikam LIZDA min to, ka ar ministriju nav panāktas vienošanās vairākos jautājumos.

Brīdinājuma streiks paredz, ka izglītības iestādēs, kuras piedalīsies streikā, ierastais mācību process tiks pārtraukts uz vienu dienu. LIZDA uzsver, ka lēmums par streiku nav vēršanās pret skolēniem un to vecākiem, bet sauciens valdībai uzņemties atbildību par pastāvošo situāciju un gadiem nepildītajiem solījumiem.

LIZDA brīdinājuma streika forma ir darba pārtraukšana uz vienu dienu, atrodoties savā darba vietā, taču nepildot savus tiešos darba pienākumus. Par to, kādā veidā norisināsies dienas kārtība, katrā izglītības iestādē lemj uz vietas, par to savlaicīgi informējot sabiedrību.

Gan izglītības, gan zinātnes nozarē strādājošie plāno vienoties streikā, lai paustu savu neapmierinātību pret pašreizējo situāciju nozarē, valdības vienaldzīgo un nievājošo attieksmi, nekvalitatīvi izstrādāto atalgojuma modeli, kas draud pasliktināt situāciju daudziem izglītības darbiniekiem un neveicinās kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanu, kā arī, lai panāktu, ka valdība ieklausās un nekavējoties uzlabo situāciju tiem izglītībā un zinātnē strādājošajiem, kuri jau gadiem saņem neadekvāti zemu atalgojumu.

LIZDA izvirzījusi divas streika prasības – pilnveidot pedagogu darba samaksas jauno modeli, ņemot vērā arodbiedrības priekšlikumus, kā arī novirzīt likumprojektā “Par valsts budžetu 2016.gadam” rezervētos deviņus miljonus eiro pārejas periodam Ministru kabineta noteikumu pilnveidei, paredzot darba samaksas nosacījumu uzlabošanu pirmsskolas izglītības iestādēs, mazajās izglītības iestādēs strādājošajiem, atbalsta personālam, kā arī nepieļaut darba samaksas pasliktināšanu nozarē strādājošajiem, kā arī paredzēt zinātnes un augstākās izglītības darbinieku darba samaksas paaugstināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Dainis tik gudrs, bet NEKO nepalīdz sakārtot skolotāju atalgojuma jautājumā!!? Sliktāk, ka pats ir labi atalgots skolotājs, kurš NEKO NEDARA UN NEPALĪDZ!?? Apbrīnoju gudriniekus VISOS JAUTĀJUMOS!!! NONSENSS, KĀ VAR RUNĀT…Kurš GRIB braukt uz Rīgu un piedalīties šajos laika apstākļos streikā?????????? BET IR JĀBRAUC UN JĀDARA GALS TAI NEJĒDZĪBAI UN PAZEMOŠANAI!!! KAD PAR SKOLOTĀJA DARBU IR SAMAKSĀTA ADEKVĀTA ALGA???????????????? K A D?????????????????? Savā skolotājas 48 darba gadu mūžā tādu neesmu SAŅĒMUSI un mana pensija ir zem iztikas minimuma! Liecinieki – MANA ĢIMENE UN DARBA KOLĒĢI!!! DZĪVOJU. Bet par to PALDIES DIEVAM!

  2. Uzreiz jau varēja saprast, ka tas ir streiks ar politisku pieskaņu, jo “nabaga” skolotāji jūtas tik aizvainoti, ka pat Vanagai liekoties, ka nauda neesot galvenais, jāprasot īpaša attieksme gan no Straujumas, gan Seiles, gan no Saeimas! kIZM ir jāpublicē visi dati par skolotāju un skolnieku skaitu valstī, skolotāju algām un skolu skaitu, cik kurā ir pedagogu. Tur atklātos visai interesantas lietas. Nezin kāpēc tas viss no sabiedrības tiek slēpts, tāpēc šī arodbiedrība var duļķot ūdeni un kurināt kaislības. Var izrādīties, ka skolotāju skaits pret MK noteiktām slodzēm ir pārāk uzblīdis un daļa no viņiem ir vienkārši jāatlaiž, tad arī nauda atradīsies.

    • Var jau būt – tāpat kā saeimā par daudz deputātu, tikai viņu algas neviens trīskārtīgi nesamazina, var būt , ka ir par daudz skolotāju, nevajadzīgi priekšmeti – bet galvenai – nav ko skolā turēt tos bērnus līdz 20 gadu vecumam! Visi jau ne zinātnieki, ne teorētiskie speciālisti nebūs. lai ir 6 obligātās klases un tad iet strādāt? Vai prof- tehniskās skolas, kur apgūt normālu amatu… tad i skolotāju tik daudz nevajadzēs, i izglītības kvalitāte uzlabosies. Katru gadu piemēram tik daudz maģistru pabeidz – un lielākā daļa, ko viņi vispār tur dara

  3. bet kur, kur lai taa nabaga valsts to naudu lai njem? visi grib.

Draugiem Facebook Twitter Google+