×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

LNB grāmatu pārvešana uz Silakrogu apstājusies

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) grāmatu pārvešana uz Silakrogu patlaban ir apstājusies, jo Silakroga repozitārijā vairs nav brīvu vietu, taču aizvadītā gada izskaņā no nama Tērbatas ielā 75 uz Silakrogu izdevies pārvest 89 000 grāmatu.

Gatavojoties pārcelties uz “Gaismas pili”, pagājušā gada novembrī LNB sāka īstenot vienu no grāmatu pārcelšanas posmiem, pārvedot grāmatas no Tērbatas ielas 75 uz Silakrogu. Grāmatu pārvešana no Tērbatas ielas 75 uz Silakrogu apstājās pagājušā gada decembrī, aģentūrai LETA stāstīja LNB sabiedrisko attiecību speciāliste Signe Valtiņa.

Vēl no Tērbatas ielas 75 uz Silakrogu ir jāpārved 55 000 grāmatu.

Grāmatu pārvešanu varēs turpināt tad, kad no Silakroga būs iespējams sākt pārvest daļu grāmatu uz jauno LNB ēku. Līdz ar to atbrīvosies vieta atlikušajām 55 000 grāmatu, kas tur tiks ievestas no Tērbatas ielas. “Šis process varēs sākties tad, kad jaunā ēka būs tādā gatavībā, kad tās krātuvēs jau varēs sākt izvietot grāmatas. Diemžēl nevaram nosaukt pat aptuvenu laiku, kad tas varētu notikt, jo viss atkarīgs no infrastruktūras ēkas izbūves,” skaidroja Valtiņa.

Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Rūsiņa norādīja, ka patlaban vēl notiek sarunu procedūra ar pilnsabiedrību “Nacionālā būvkompāniju apvienība” par LNB infrastruktūras objektu pirmās kārtas būvdarbu veikšanu.

Jau ziņots, ka pagājušā gada nogalē LNB sāka komplekso pārvākšanās procesu, kas saistīts ar jaunās ēkas projektu. Jaunās LNB ēkas projekts ietver sevī jaunās bibliotēkas ēkas būvniecību, Silakroga krātuves izveidi, kurā izvietotas reti pieprasītas grāmatas, un “Gaismas tīkla” izveidi.

Iepriekš LNB direktors Andris Vilks skaidroja, ka bibliotēkas pārcelšanās uz jauno ēku notiks trīs plūsmās, jo grāmatas uz jauno ēku tiks vestas gan no Silakroga krātuves, gan vecajām LNB ēkām, kā arī no vecajām LNB ēkām grāmatas tiks pārvestas uz Silakroga krātuvi.

LNB uz Silakroga krātuvi pērn sāka pārvest tās grāmatas, kas ir mazāk pieprasīta literatūra. Vairumā gadījumā tās ir reti pieprasītas ārzemju literatūras grāmatas, kas izdotas no 20. gadsimta 80. gadiem.

Literatūra, kas tiek glabāta Silakroga krātuvē ir no lietotāju puses mazāk pieprasīta, taču tajā pašā laikā tā ir literatūra, kurai valsts mērogā ir jābūt vismaz vienam eksemplāram.

Uz “Gaismas pili” līdz tās darbības sākšanai bibliotēkai būs jāpārved aptuveni 4 miljoni vienību, no kurām viens miljons ir grāmatas, bet ap trim miljoniem ir citi izdevumi, piemēram, kartes, attēli, audiovizuālie izdevumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+