×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

LNMM fasāde pēc rekonstrukcijas būs pelēkā krāsā, kā tas bijis vēsturiski (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja makets.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) fasāde pēc rekonstrukcijas būs pelēkā krāsā, kā tas iepriekš bijis vēsturiski, trešdien pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Par fasādes krāsojumu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un “RE&RE” bijušas domstarpības, tomēr beigās panākts kompromiss, ka fasāde būs divu toņu pelēkajā krāsā.

Ēkas kolonnas tiks veidotas līdzīgas kā Ārlietu ministrijā, tās būs dzeltenā krāsā, veidotas no smilšakmens. Savukārt muzeja logi būs tumši zilā krāsā, kā tas arī bijis vēsturiski.

Ņemot vērā LNMM ēkas unikālo arhitektūru, tās reprezentatīvo statusu un nozīmību Latvijas kultūras mantojumā, muzeja rekonstrukcija veidota, balstoties uz trim aspektiem – mantojuma, estētisko un funkcionālo.

Projekts paredz saglabāt esošās ēkas kapacitāti un autentiskās daļas, veidot skaidri izteiktus mūsdienīgus apjomus ar minimālistiskiem dizaina risinājumiem papildu telpās, kas nepieciešamas ēkas renovācijai un muzeja funkciju nodrošināšanai. Tāpat iecerētas ēkas funkcionālās stratēģijas izmaiņas.

Līgums par LNMM rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un “RE&RE” parakstīts 22. janvārī.

Muzeja rekonstrukcija ilgs līdz 2015. gada otrajai pusei. Pēc rekonstrukcijas LNMM kopējā izmantojamā platība tiks palielināta par 673 kvadrātmetriem, kas tiks panākts, pēc pārbūves izmantojot arī ēkas kupolu un bēniņus. Par 1700 kvadrātmetriem paplašinās arī muzeja apakšzemes telpas, kuru platība pašlaik ir 3500 kvadrātmetru. Muzeja pazemes telpās tiks izbūvētas dienesta telpas un apmēram 600 kvadrātmetru liela izstāžu zāle. Jaunā izstāžu zāle tiks veidota atbilstoši visām prasībām, lai tajā varētu izvietot arī starptautiskas ceļojošās izstādes.

Muzeja rekonstrukcijas darbu projekta kopējās izmaksas ir 24 miljoni latu, no tiem deviņi miljoni latu ir Eiropas Savienības fondu finansējums, bet 15 miljoni latu – Rīgas domes finansējums.

Mediji jau vēstījuši, ka projekta gaitā radušies iepriekš neparedzēti šķēršļi, paplašinot plaisas ēkā, tādēļ darbus vajadzēja pārtraukt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skopie iepērkas trīsreiz.

Draugiem Facebook Twitter Google+