×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2014
Drukāt

Loskutovs piekrīt, ka nav nepieciešams veidot komisiju Streļčenoka vērtēšanai (5)

LETALETA

Bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (V) piekrīt ģenerālprokurora pozīcijai, ka nav nepieciešams veidot komisiju, kas vērtētu KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka atbilstību amatam.

Jau ziņots, ka premjerministre un ģenerālprokurors šodien apsvēruši iespēju veidot komisiju Streļčenoka darbības izvērtēšanai.

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs Loskutovs teica, ka pagājis aptuveni pusgads kopš Streļčenoka kā priekšnieka darbības novērtēšanas un komisijas secinājums bija, ka viņš var turpināt strādāt. “Ja veidojamā komisija dos ieteikumus KNAB priekšniekam iestādes darba uzlabošanai, tad tam būtu pozitīva nozīme,” uzsvēra Loskutovs.

Plašākus komentārus Loskutovs atturējās sniegt, jo komisijas veidošana nav viņa kā Saeimas apakškomisijas vadītāja kompetencē.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) šonedēļ pauda atbalstu Straujumas iecerei rosināt izveidot komisiju, kas izvērtētu Streļčenoka atbilstību ieņemamajam amatam. Tagad Latkovskis teica, ka acīmredzot ģenerālprokurors un premjerministre vienojušies par savādāku rīcību, proti, iespējams, veidot komisiju Streļčenoka darbības izvērtēšanai. Šādas komisijas veidošanu Latkovskis atbalsta, taču viņš uzskata, ka KNAB konflikta risināšanā jāsper radikālāki soļi, proti, KNAB nepieciešams nodot Ģenerālprokuratūras pārraudzībā.

“Ja abas amatpersonas šodien vienojās neveidot komisiju Streļčenoka atbilstības amatam novērtēšanai, tad tāds ir viņu lēmums. Tomēr es uzskatu, ka nepieciešams KNAB nodot prokuratūras pārraudzībā. Šādā gadījumā neviens no politiķiem nevarētu iejaukties, jo prokuratūra ir neatkarīga iestāde un ģenerālprokurors tās lietas sakārtotu,” piebilda Latkovskis.

Jau ziņots, ka komisija, kas vērtētu Streļčenoka atbilstību amatam, tomēr netiks veidota, šodien pēc tikšanās ar premjerministri Laimdotu Straujumu (V) žurnālistiem paziņoja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Tiekoties ar valdības vadītāju, ir izvērtēts jautājums par Streļčenoka atbildības izvērtēšanu, bet ne tādā kontekstā, kā tas visu šo nedēļu ir pārspriests – par Streļčenoka atbrīvošanas komisijas izveidošanu. Tā, visticamāk, varētu būt tāda pati komisija, kāda pērn tika izveidota Satversmes aizsardzības biroja priekšnieka Jāņa Maizīša vadībā un kas izvērtēja Streļčenoka darbību.

Pērn oktobra beigās jau tika izveidota komisija, kuras uzdevums bija izvērtēt Streļčenoka darbību un tās rezultātus. Šī komisija tika izveidota Streļčenoka darba kārtējai izvērtēšanai un nebija saistāma ar piecu KNAB nodaļu vadītāju premjeram izteikto lūgumu veikt ārpuskārtas novērtēšanu. Darbības un tās rezultātu novērtēšana ir jāveic par katru amatpersonu, bet KNAB priekšnieku vērtē speciāla komisija.

Komisija Streļčenoka darbu novērtēja ar C, kas pielīdzināms novērtējumam labi. Novērtējums bija par laiku no 2011.gada 17.novembra līdz 2013.gada 4.novembrim.

Šonedēļ Straujuma nāca klajā ar paziņojumu, ka rosinās veidot komisiju KNAB priekšnieka Streļčenoka izvērtēšanai. Viņa apstiprināja, ka šo komisiju varētu vadīt Kalnmeiers, kurš pats tam bija izrādījis piekrišanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Mani satriec absolūtā bezspēcība tikt galā ar Korupcijas apk. biroja priekšnieku – KAS viņu ir ielicis tajā amatā, ka NEVIENS burtiski nav spējīgs viņu izvadīt not tā krēsla… ja skaidri redzams, ka viņš ir ieliktenis .. nevis nopietnas iestādes nopietna darba darītājs.. valsts interesēs.

 2. Vai tieśam to mazo mulki nevar palaist ganities?!

 3. Jāatlaiž Juta Strīķe, kurai pieder milzīgs informācijas krājums par politiķiem, liekas, par Ēriku kalnmeijeru un viņa sievas agtiecībām, par ko rakstīja pirms vairākiem gadiem internetā un Juta atklās šo to, gaismā iznesīs, arī par savu priekšniekeļi, kuru sargā Kalnmeijers un Puzes ZZS. Vienotība arī šokā par Strļķa ierosmēm prfet viņu. Kādēl tagad, ne agrāk – tas jau Streķa terors un Laimdota , Kalmeijers nodreifēja. Nav izslēgbts, ka …

 4. Prokuratūra ir izmeklēšanas iestāde ar visām no tā izrietošām sekām un tā nevar pilnvērtīgi nodrošināt uzraudzību, jo tās darbība ir putra bez krējuma – tā ir ar “krēkjuma izstrādājumu”, jo izmeklēšana un uzraudzība faktiski atrodas INTEREŠU KONFLIKTĀ, atrodas vienā bļodā- policija, tiesa, prokuratūra: policija slikti iuzmeklē, bet prokuratūra slikti uzrauga, tādēļ prokuratūrai gandrīz neiespējami neuzraudz’
  iktu lietu atsviest atpakaļ, bet pieņemot neizmeklētu lietu un nododot tiesai (citas varianta nav, ja nevar atsviest policijai atpakaļ), uzraudzīt tiesas darbu, protestēt arī nevar, paši jau savārījuši putru.
  Tas ir pirmais.

  Tālāk. Ēriks Kalnmeijers, ja tā labi papētītu Lato Lapsa ar saviem čekistiskiem paņēmieniem, dsaprastu, ka šis genprokurotrs ar savu iepriekšējo darbību arī ir interešu konfliktā, cik var nojaust no laikiem, kad viņu cēla saulītē – amatā un viņš nevar nopietni realizēt savu darbu arī no šī viedokļa. Solīja reformas prokuratūrā, liekas, kur tās ir? Solīja nostiprināt kadrus, nav dzirdēts. Tāpat kā Maizītis sūkstās, ka nav speciālisu izmeklēt nopietnas lietas.

  Trešais. Redziet, pat tāds, visaugstākais tiesībsargs – genprokurors mētājas ar izteikumiem, atvainojos, kā bāba – te veidos komisiju, te, kad draugi no Puzes iebilst par tādu komisiju, te nē, te uzlabos darbu, te viņš ziņoja, ka turpinās iesākto – neko nedarīt kā Maizītis desmit gados, te neko nemainīs, maina tikai savus uzstādījumus, savus uzskatus. Tas, manuprāt, nav vairs ģenerālprokurors.

  Latvija, kur tu ej un kas tie tādi tavi dēļi -= bezmugurkaulnieki. Par Laimdotu nerfunāsim, viņai nav sava viedokļa, pakļaujas Puzes ZZS,. kad tā (Puze) iebilda par komisiju, atkāpās no sava rīkojuma.

 5. Loskutovs būdams V biedrs, arī spēlē politiskas spēlītes un nostājas Streļčenoka pusē un tagad jau šī spēle kļūst nopietnāka. Liekas, ka Lembergs un co, kurus Strīķe savā laikā ir purinājusi, mēgina revanšēties.

Draugiem Facebook Twitter Google+