×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

LTV: “Vienotība” finanšu ministra amatam tomēr virzīs Vilku (papildināts) (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Partija “Vienotība” finanšu ministra amatam topošajā valdībā tomēr virzīs Andri Vilku, piektdien vēstīja “Latvijas Televīzija” (LTV), atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju.

Vilks partijai apliecinājis, ka gatavs turpināt darbību “Vienotībā” un kandidēt rudenī gaidāmajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Piedāvājumu turpināt darbu arī nākamajā valdībā Vilkam izteikusi premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V), un viņš piedāvājumam esot piekritis. To piektdien žurnālistiem sacīja Vilks, vēsta BNS.

Vilks uzsvēris, ka finanšu ministra amatā ļoti svarīga ir pēctecība – it īpaši tagad, kad Latvija nesen iestājusies eiro zonā. “Visi gaida stabilitāti un pēctecību, un, ja tās nav, tad vienmēr rodas jautājumi,” teica Vilks.

Tāpat Vilks atklāja, ka aicinājumi turpināt būt par finanšu ministru saņemti no vairākām pusēm – gan biznesa sektora pārstāvjiem, gan sabiedrības, vienlaikus atgādinot, ka pēdējās Saeimas vēlēšanās viņš saņēmis ļoti lielu vēlētāju atbalstu, ziņo BNS.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidenta amata kandidāte Straujuma jauno valdību veidojošajām partijām trešdien piedāvāja savu redzējumu par ministriju sadali. Saskaņā ar viņas piedāvājumu “Vienotība” varētu uzņemties atbildību par Finanšu, Aizsardzības un, iespējams, arī Veselības ministriju. Tāpat “Vienotība” kopā ar neatkarīgo deputātu bloku varētu uzņemties atbildību par Satiksmes ministriju.

“Vienotības” vadītāja Solvita Āboltiņa iepriekš izteikusies, ka Vilka iespējas ieņemt finanšu ministra amatu arī jaunajā valdībā varētu mazināt apstāklis, ka viņš nav paudis gatavību startēt partijas “Vienotība” sastāvā nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Viņa arī atkārtoti pauda, ka šī valdība un koalīcija tiek veidota ar domu, ka tā būs pamats darbam arī pēc nākamajām vēlēšanām. Līdz ar to par ministriem tiks deleģēti kandidāti, kuri arī plāno piedalīties vēlēšanās.

Vilks pagājušā gada rudenī paziņoja, ka nolēmis nekandidēt nākamajās – 12.Saeimas vēlēšanās. Viņš sacīja, ka valsts pārvaldē nav sakārtota atalgojuma joma. Tāpat cilvēkam, kurš vēlas ko mainīt, nav arī nepieciešamā atbalsta no sabiedrības un politiskās vides, skaidroja Vilks.

Nākamās Saeimas vēlēšanas būs 2014. gada 4. oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vismaz Vienotība domā ar galvu. Iespējams, tāpēc, ka tuvojas vēlēšanu laiks. Ja Vilku Vienotība būtu atstājusi ārpusē, tad Vienotībai skuju taka.

 2. Ļoti gribētu jaunā vadībā redzēt Vaškevica sievu Vilkasti,tad tik būtu kompānija Vilks ,Vilkaste un Zaķis.

 3. Lai dzīvo Vilks un Zaķis!

 4. Veselīgā pārtika,atšķirībā no citām pasaules (ne tikai ES) valstīm, ar tik pat veselīgu PVN kā alkoholam un cigaretēm!

 5. Tieši tāpēc Igaunijā un Lietuvā obligātā veselības apdrošināšana ir atjaunota jau pirms vienpadsmit gadiem! Latvija ir palikusi vienīgā no visām ES valstīm bez obligātās veselības apdrošināšanas pat pēc pievienošanās eirozonai! Likvidēta Latvijā ir pat veselības apdrošināšana trūcīgajiem un maznodrošinātajiem,kā viens no sociālo pabalstu veidiem Un,veselības uzlabošanai,bezmaksas pārtikas pakās ar šo gadu atstāti tikai makaroni un sausais piens.

 6. Izcils konsolidators! Atbildēt

  “Finanšu ministrs Andris Vilks (V) domā,ka patlaban sociālajā jomā nekādas sarkanās līnijas nedrīkst novilkt,tādejādi dodot mājienu,ka tiši šo jomu nozīmīgi skars izdevumu samazināšana.” Skat.”Vilks brīdina: sociālajā jomā nekādas sarkanās līnijas nevar būt”,Apollo,26.oktobris 2011.
  “Vilks atgādināja,ka budžets jāturpina konsolidēt arī 2012.gadā,arī uz sociālā budžeta rēķina.Pie speciālā budžeta konsolidācijas risinājumiem Labklājības ministrija (LM) palaban strādā,pieilda Vilks.” Skat.”Vilks: nevaram arļauties indeksēt pensijas”,www.DELFI.lv,06.jūlijs 2011,17:48.
  Varam atļauties tikai atcelt algu griestus saviem padomniekiem un divkāršot algas valsts uzņēmumu valdēm.

 7. Vilkam Finanšu ministrija Atbildēt

  Dīvaina likās ziņa par to, ka A.Vilks tiks nomainīts. Izcils ministrs, viņam jāstrādā. Ļoti laba ziņa.

 8. Tā ir ĻOTI LABA ziņa! PRIECĀJOS! Tāpat mani priecē, ka “Vienotībai” būs Aizsardzības ministrija ar Arti Pabriku vadībā, Satiksmes ministrija, Veselības ministrija ar Ingrīdu Circeni, kura iesākusi ĻOTI nopietnu darbu šajā tik nolaistajā nozarē! Tikai ir viens “bet”: KĀPĒC VIENA NO VALDĪBAS PRIORITĀTĒM NAV VESELĪBA – CILVĒKS!?? Kas tad rada pievienoto vērtību un strādā tos nepatīkamos” darbus, ja ne cilvēki? Vesels cilvēks, tā pēc manām domām, ir LIELA VALSTS BAGĀTĪBA!!! Mēs jau katru dienu ēdam n-tās E vielas PILNĪGI VISOS PRODUKTOS un bŗīnāmies par saslimstību ar tik IZNĪCINOŠU SLIMĪBU KĀ VĒZIS!?? Kur tad ir tā VESELĪGĀ PĀRTIKA, ko SPĒJ nopirkt mūsu cilvēki? Tās reklāmas par veselīgas pārtikas lietošanu uzturā rada smieklu lēkmi… Ceru uz veselo saprātu!?

 9. Prieciga ziā. Vilks ir starp labākajiem Latvijas politiķiem un tādus vajag pēc iespējas vairāk, lai būtu atsvars visādiem LembergŠķēlŠleserveidīgiem mūdžiem.

 10. Tā ir laba un patīkama ziņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+