×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Guntis Ščerbinskis: Lūgtum krievu valodas klubiņā (84)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Guntis Ščerbinskis

Atslābumam, kas latviešu valodas pozīciju stiprināšanā vērojams kopš 2012. gada valodu referenduma, nav ne mazākā pamata. Tieši otrādi. Trauksmi rada ne tikai Kremļa vīzija par krievu valodas vietu postpadomju telpā, bet arī dažāda līmeņa vietējo amatpersonu aplamā rīcība un spriedumi.

Nav noslēpums, ka Latvijas galvaspilsēta saziņā ar rīdziniekiem, jo sevišķi interneta vidē, mērķtiecīgi kultivē divvalodību, tā teikt, viens teikums latviski, nākamais – krieviski. Šķiet, ka Rīgā valdošā “Saskaņa” pēc neveiksmīgā valodu referenduma nebūt nav atkāpusies no savas pozīcijas un cīņu par oficiālu statusu krievu valodai nākotnē izvērsīs, piemēram, parlamentārā ceļā. Neliekuļojot jāatzīst, ka de facto šis statuss jau lielā mērā pastāv. Piemēram, latviešu jauniešiem ar vispārizglītojošajā skolā gūtajām vājajām krievu valodas zināšanām pastāv re­ālas karjeras grūtības vairākās jomās dzimtenē, kas neapšaubāmi kļuvis par vienu no emigrāciju veicinošiem faktoriem. Savukārt jaunajā vilnī uz dzīvi Latvijā pārcēlušies krievi ātri vien zaudējot iedvesmu mācīties latviešu valodu, jo, pretēji iepriekš domātajam, nav nonākuši latviešu valodas vidē.

Uz šā fona bezatbildīgi ir amatpersonu mudinājumi saziņā vēl plašāk lietot krievu valodu. Šāds vējš pūtis pat no prezidenta pils. Nu uzsildīts arī jautājums par valsts finansēta krievvalodīga TV kanāla veidošanu, kam nepieciešami 1,5 miljoni eiro. Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Dace Ķezbere jau paguvusi izklāstīt, ka šāda kanāla mērķis ir uzrunāt ne tikai Latvijas krievus, bet arī poļus, baltkrievus, ukraiņus, “kuriem krievu valoda ir tuvāka, saprotamāka”. Jāsecina, ka mērķis integrēt Latvijas sabiedrību uz latviešu valodas bāzes jau norakts – vismaz dažās valsts institūcijās pilnīgi noteikti. Tās jau kaldina plānus, kā vienot sabiedrību ar “tuvāku” un “saprotamāku” valodu.

Augot interneta lietotāju skaitam un laikam, ko cilvēki pavada tīmeklī, palielinās arī valodas lietojamības nozīme virtuālajā vidē. Cilvēku paradumi tīmeklī, ko atklāj bezkaislīga statistika, ļauj visai pārliecinoši spriest par noskaņojumu un procesiem reālajā dzīvē. Diemžēl par latviešu valodas pozīcijām arī šajā ziņā neko labu nevar sacīt. Aplūkojot vienas no pasaulē populārākās daudzvalodu tīmekļa vietnes – vikipēdijas – aktuālo statistiku (šā gada oktobra dati), redzam, ka Latvija nonākusi savdabīgā krievu valodas klubiņā. Proti, esam to valstu topā, kur bieži izmanto vikipēdiju krievu valodā. Jāpiebilst, ka vēl pirms gada Latvija šajā sarakstā nebija iekļuvusi. Ne Igaunijas, ne, saprotams, arī Lietuvas šajā topā nav, toties Latvija nu tajā iekļuvusi līdz ar Krieviju, Ukrainu, Baltkrieviju, Kazahstānu, Kirgizstānu, Azerbaidžānu, Moldovu un Uzbekistānu.

Tiesa, ja vērtējam atsevišķi, Latvijas interneta lietotāji visbiežāk apmeklējuši vikipēdiju angļu valodā (38,8%), kam seko krievu valodas versija (34%), bet vietni latviešu valodā lietojuši vien 24 procenti. Lai arī Igaunijā iecienītākā ir vikipēdija angļu valodā (44,3%), tomēr otra populārākā ir versija igauņu valodā (33,5%), bet krievu valodā – 18,5%. Nav pārsteigums, ka Lietuvā aina ir krasi atšķirīga un te vispopulārākā ir vietne lietuviešu valodā (46%), kam seko angļu valodā (40,6%), bet krievu valodā – tikai 9,8%. Kā redzam, salīdzinot ar kaimiņu tautām, tikai latviešu valodas pozīcija šajā statistikā ir tik brīdinoši zema.

Jādomā, ka vietējo “tuvākas” un “saprotamākas” valodas idejas stūmēju mērķi atšķiras no Maskavas redzējuma par krievu valodas dominances telpu, tomēr arī šādi uzstādījumi latviešu valodai var būt iznīcinoši.

Pievienot komentāru

Komentāri (84)

 1. visas skolas valsts valodā ! Atbildēt

  Cita ceļa nav. Kad mums būs pirmā latviskā valdība mūsu zemē?

  • Да есть другой путь, есть! Перестаньте быть упёртыми баранами.

   • Krievijā ir divas problēmas – DOROGI i DURAKI.

    • А разве у Латвии другие проблемы?! На мой взгляд, те же самые, да ещё помноженные на пещерный национализм и русофобию.

 2. Nav nekāds brīnums jo latvijas viki ir vienkāršs izsmieklis šai izcilai idejai. Ir tikai dažas nozares, kas izstrādātas līmenī, teiksim par putniem, pārsvarā tukši panti ar nosaukumiem. Kur palikusi nauda, kas bija virzīta šim pasākumam? Ja gribu ko noskaidrot skatos DE. Lai noskaidrotu ko un kā krievs melo analizēju angļu vācu un krievu wikipedia. Latvijas – absolūti nevajadzīga. Vajadzētu kaut kā izcelt tās nozares kuras patiešām ir vērts lasīt LV. Pat par mūsu vēsturi daudz nopietnāk var lasīt RU. Grūti tikai atšķirt kas ir noklusēts. Un kur tad palikuši mūsu vēsturnieki? Laikam gaida lielu piķi lai sāktu ko darīt. Pateicoties tam krievs iekaro politisko telpu arvien plašāk – mēs paši to nodevam.

 3. Nav saprotams kāpēc Latvijā dzīvojošie ukraiņi,ēbreji,poļi un citas nekrievu tautības ir jācenšas apmācīt krievu valodā.Tā ir kliedzoša valsts valodas ignorance un necieņa pret to.Arī Ulmaņlaikos ēbreji esot priekšroku devuši vācu valodai.Vai šāda necieņa pret valsts valodu arī nerada visdažādākus ekscesus ar visbriesmīgākam sekam.Katrai tautai ir arī pašcieņa,ar kuru būtu ieteicams rēķināties.

 4. nu atdodiet taču grafistam komentu.Nu cik var?

  • Redz kā var saķēzīt labu lietu! Samaksā bišķī vienam stulbenim, teiksim € par vienu viņa nika parādīšanos un viņš tev no ādas izlīdīs aizstāvot krievijas intereses. Tāpēc arī uztraucās, ka kāds cits ar to pašu niku darbojās.

   • Интересно будет посмотреть на вашу реакцию, когда у вас самого украдут ник, и от вашего имени начнут публиковать всякую чушь. Что вы сами то при этом будете чувствовать.
    Кстати, мне никто не платит, и я тоже никому ничего не плачу.

 5. Nu, nu - tik talu gan...Tov."grafist" Atbildēt

  Skaidrs, tov.”grafist”, ka sava sirilika uztraukuma par niku neesat padzilinati iepazinies ar Orvela 1984. Tur tiesi par Jusu slavinato “treso Romu”. Bet, kas attiecas uz nacika piederibu, tad vairak neka skaidrs, ka tads Jus esat (tov. Lenins gan deveja par “lielkrievu gerzimordam jeb sovinistiem”, Atskiriba vienigi ideala forma: Adolfam ta bija Valhalla, bet Jums viduslaiku tataru dotais jarliks: spriest par visiem no savas brukosas kolokolnas. Jusu pasu Puskins, kas gan vairak runaja francu valoda, tadus deveja par “cern,j”. Vai atkal izliksities nedzordam un nesaprotam, ka allaz “paturot pedejo vardu”?

  • Ах, теперь я уже товарищь, замечательно. Воровать чужие ники это не есть признак хорошего тона. Это плохо и подло. Надеюсь, это достаточно ясно даже вам. А Орвела я читал, правда очень давно. Я очень настороженно отнощусь к людям, для которых всё ясно заранее и у которых нет даже тени сомнения в собственной правоте. В своей безкомпромиссной убеждённости вы ничем не отличаетесь от латышских революционеров большевиков, которых было достаточно много в органах ЧК – НКВД. Запал и ненависть к «врагам революции» у вас такие же.
   Что же, продолжайте изучать труды Ленина и читать Пушкина, это должно помочь.

   • Tak nenjem veeraa to antinju Atbildēt

    kuram ir personiibas dubultoshanaas. Zini kaa saka letinji, jo vairaak suu…u kustina, jo vairaak smird. Taapat visi saprot, ka zeenam kaut kas nav kaartiibaa ar galvinju, ja jau nav speejiigs izdomaat savu nickname un kaut ko murgo ar Taveejo.

   • mēs zinām, ka zagt ir grēks. Krievija vienkārši nozaga Krimu Ukrainai. Troickis

    • Простите, но застарелый плейбой Троицкий, живущий ныне в Эстонии (почти как Троцкий в Мексике), уже давно не авторитет для русских. Как можно украсть то, что по сути, никогда и не принадлежало Украине.

     • Tu nu gan esi ..,jo Krima piederāja osmaņiem !!!!Nu pirms atver muti,palasi kaut elementāru vēsturi !!

     • Сами вы .. и ..! Во первых, там жили крымские татары, которые были в вассальной зависимости от турецкого паши. А до них там были греческие города полисы, царя Мидридата вспомните. Я то, вообще, имел в виду тот факт, что Крымская советская республика изначально была в составе РСФР.

     • Lasies, krievu cūka !

     • Сам такой! Вот же придурок, прости господи!

 6. Ceru ka uz maniem latviskiem komentiem atsauksies kāds cits krievu trollis kuru es norakšu un piesmiešu.Man jau apnicis gānīties uz latviešiem ,jo tie taču ir meli,pats to zinu.

 7. Es esmu nelabojami slims un man ir laiks atpakaļ uz senču mājām…

  • Блин. Да как же вам не надоест то. Сударь, вы вор! Вы воруете чужие ники! Мнение вора никого не интересует. Короче, вы законченный мудак!

 8. Удивительный у вас ресурс всё-таки. Вот счётчик показывает 38 комментариев, а открывается только 34! Это чудеса или цензура такая?

 9. Kur mans koments? tovarisči?

 10. Igauņi savā Vikipēdijā var kaut ko atrast. Latvijā bija masīva krievu proapganda, ka Vikipēdija- tas ir slikti. Mums parasti arī visi pseidopatrioti cītīgi kalpo visam ko Kremlis pasūta. Tā nu latviešu Vikipēdija ir mazlietoto valodu kategorijā, kamēr lietuvieši un igauņi jau pie lielajām tautām. Tur labi iederas arī Dievturības nogremdētāji, kuri uzskata, ka jebkāda latviešu valodas attīstība vai izpausme ir iznīdējama iedīglī. Mēģinu Vikipēdijā kaut ko uzzināt par Tomariņu vai Marģeri Grīnu. Pirmais pat bija RTU docents. Velti. Nav tādu šķirkļu.

  • Так почему же вы сами не наполняете её содержанием, почему не пишите?! Что, в вашей лени и неспособности писать тоже виновата «российская пропаганда»?!

 11. Par lojalitāti Latvijas valstij un valsts valodai. Manī, vēl kā bijušajām impēriskajām krievam, savā izpratnē, cīnās šekspīriskais moments „ бить или не бить”. Zinot ka krievu valodu 20% veido mongoļu un 30% tatāru (vai otrādi) valodu vārdi, tad vēl sarmantu valoda un vēl ievērojama daļa lietuviešu (baltu kriviču) valodas, (jo balti apdzīvoja teritorijas līdz Volgai, piemēram, „u” ir saīsināts baltu „ir” (un) (piem. šņabis ir siļķe); vai lietuviešu co (ar) saīsinājies par „c”). Tā kā man (kolonistiem) godīgi ir atgriezties pie savu baltu senču valodas. Tikai kaut kur zemapziņu urda iekarotāja Čingizhana gēni: uzbrukt, iekarot, laupīt. Tāpēc man ir grūti pretrunās, kā Dostojevska darbos. Kaut kā savādi reizēm urda Ivana Bargā dziņa durt uz mietiem Vidzemes zemniekus un iedvesmo Šeremetjeva ziņojums ka Vidzemē vairs nav ko postīt. Tā reizēm gribas būt impēriskajam krievam, kaut arī zinu ka visas koloniālās impērijas sadrupušas vai vēl kāda drūp, vai arī būt grūtajā krievu demokrātijas ceļā. Lasu Ļeņina „Ko darīt” ???

  • Да сколько можно уже, сударь! Вы вор! Вы воруете чужие ники. Вор должен сидеть в тюрьме! А не рассуждать о проблемах лингвистики и классической литературы. Это не ваш профиль и вам не по силам. Вы вот даже ник себе придумать не сподобились, берётесь рассуждать о вещах выше вашего понимания. Вы вор, ваше место в тюрьме.

 12. Viena no krievu valodas uzbāzīgas lietošanas vietām ir sabiedriskais transports, precīzāk – mikroautobusi. Ļoti bieži šoferi uzgriež pietiekami skaļi to, ko klausās, gan mūzikas raidījumus, kuros skan diezgan primitīvas, arī cietumnieku tipa dziesmeles, gan kādas ar Latviju saistītas radior. dialogus vai monologus, kuros tiek ironizēts par Latviju, valdību, notikumiem Latvijā. Protams, videoekrānā tiek popularizēts krieviski raidošais TV. Visa informācija, kas tur parādās ir konsekventi divās valodās – latviešu un krievu (likums it kā nav pārkāpts). Nu ir uzradušies arī tādi mikroautobusi, kuros pasažieru salonā iemontēts skaļrunis un piespiedu kārtā par savu naudu jāklausās krieviski skanošās dziesmeles. Tās tiešām ir dziesmeles, nevis kvalitatīvās krievu dziesmas. Mūsu bezmugurkaulnieki dara visu, lai latviešu valoda Latvijā nīktu. Nav jātērē miljoni šāda kanāla veidošanai!

  • Ларочка, так есть простой выход из этой ситуации. Не ездите на маршрутках, ходите пешком! Меньше звуковых раздражений и полезнее для здоровья.

  • Latviešu pilsoņi,jūs tik aktīvi komentējat šo labo ,pareizo rakstu,ka esmu jau noguris no zākāšanās.Nolēmu pāriet uz reālu situācijas novērtējumu un piekrist šim rakstam.Jā krievi ir slinķi un atriebīgi,lielkrievi.Pieraduši durvis vērt ar kāju.Tā kā jums nav pareizu,nacionāli / kā Putins/ noskaņotu p[olitiķu kas aizstāvētu pamattautu,mēs ņemam situāciju savās rokās un ar nekaunību ceram panākt savu.Tā arī brēksim,ka mums te nav mājas sajūtas,jo nav taču Tambova,vai ne? To uzķēris pat jūsu prezidents.NU?? Gan jau panāksim savu.Viņš pats runā krieviski un ir 1/2 krievs.Ko vairāk? Mūs aizstāv gan Putins,gan Vējonis ,bet KAS JŪS latviešus?

   • Да сколько можно уже, сударь! Вы вор! Вы воруете чужие ники. Вор должен сидеть в тюрьме! Я не устану это повторять.

 13. Kamēr krievvalodīgo skaits, īpaši Rīgā un citās lielajās pilsētās, būs tāds kas nodrošina šīs ļaužu grupas pašpietiekamību nekas nemainīsies. Par latviešu amatpersonu, sākot ar prezidentu un beidzot ar ķezberu, līkajām muguriņām jau nav pat ko runāt. Vienkārši kauns.

  • Что предлагаете для исправление такой ситуации, Оскар? Нас отстреливать, высылать или в гетто загонять?!

   • Cik ilgi tu te demonstrēsi savu krieva fašismu? Aprej visus? Nu ej kaut sniegu iztīri.

    • Да сколько можно уже, сударь! Вы вор! Вы воруете чужие ники. Вор должен сидеть в тюрьме! Я не устану это повторять. И я не фашист, но вот вы точно придурок.

 14. Atklāti sakot, tas, ka latviešu jaunieši skolā neiegūst krievu valodas zināšanas, ir kļūdainu pieņēmumu, ko manuprāt pielaida 90.- gadu sākumā, sekas. “Krievu valoda ir tikai reģionāla valoda, pilnīgi pietiek ar angļu valodu”. Tas bijar gluži vienkārši stulbi.
  Pat neņemot vērā tagad radušos situāciju, ka, protams, krievu jaunieši, kas runā gan krievisi, gan latviski, ir konkurētspējīgāki Latvijas darba tirgū, arī latviešu valoda ir maza valoda un daudz kas latviski nav iztulkots un izdots un nekad arī netiks, jo nerentējas. Kaut vai J.Lotmana darbi.

  • Вы сами виноваты, что портите жизнь своим детям. Русский язык в бизнес среде очень даже востребован и нужен. Тот, кто его знает и владеет им, имеет преимущество. А вы выкинули его из учебной программы по политическим соображениям. И вот вам результат.

  • Ko tu muldi?!Tad jau nedzīvo Latvijā.Aizej uz Maximu,frizētavām utt.Nevajag murgot par tiem superkrieviem kuri labi runā latviski.NE VELNA !!Vienkārši bez latv.val. var strādāt,bet bez krievu val.neņem pat sētniekos.,jo visa ekonomika nu jau pieder krieviem.
   JA būtu citādi ,tad TAGAD !! 25 g. pēc neatkarības NETIKTU cilāts jautājums par krievu val.jau pat pēc referenduma !!!Cik gadsimtu vajag krievam lai apgūtu mītnes zemes valodu?Citās valstīs kur esmu bijusi nekas tāds no šo pašu krievu puses netiek cilāts.Mūsu spicē tup gadu desmitiem zinātniskā komunisma studiju biedrīši ar iezombētām sovjietu smadzenēm un kartiņām čekas maisos.Mamkurti bez pašcieņas.

   • Уважаемый. Уметь разговаривать и хотеть разговаривать на латышском языке это разные вещи. Своим языковым насилием вы добились только отвращения к своему языку и только. Ни уважения ни любви к нему обычно не испытывают.

    • kāds priekšlikums?Latviešiem jāatsakās no savas valodas tāpēc,ka iebraukušie vai šeit piedzimušie krievi to nevēlas mācīties un tajā runāt?Un -varat iedomāties- nejūtoties kā savā muhosranskā!Vai tomēr vienkāršāk nebūtu-braukt mājās un tur atgūt to mājas sajūtu?

     • Для начала, начните относиться к другим людям с уважением, а не с ненавистью. Мы такие же люди как и вы, не лучще, но и не хуже. А вы вовсе не богоизбранный народ и не нация арийцев, чтобы там вы о себе не воображали. Вот разве вам кто нибудь запрещает говорить на своём языке?! Нет! Почему же вы запрещаете нам говорить на своём?!
      Воробей, живущий в куче говна, тоже радостно чирикает. Оглянитесь вокруг, разве вы не мухосранске живёте?

     • Neviens no mums nebrauc uz tavu Krieviju un neizsludina sevi par nezin kādu supercilvēku.Mēs gribam runāt savā valodā SAVĀ ZEMĒ,kamēr jūs esat iedomājušies pieprasīt lai mēs savā zemē runātu jūsu valodā un vēl piedevām jūs cienītu par to,ka nicināt mūisu valodu.Vari liet savu žulti cik vien tīk,nekas nemainīsies,kamēr nesapratīsiet,ka te nav Krievijas guberņa,bet gan neatkarīga valsts,kuras pamatiedzīvotāji ir latvieši,lai kā arī jums tas nepatiktu.

     • И грустно и смешно от вас, честное слово. Ни вы, ни я, не являемся суперчеловеками. Хотите говорить на своём языке – так говорите на здоровье, разве вам кто-нибудь запрещает?!!! Не хотите говорить со мной, да ради бога, я с вами тоже не буду разговаривать. Но, и эта страна и эта земля не принадлежит только вам!!! Вы не господа, а мы вам не рабы! Уразумейте это наконец.

 15. Vikipēdijā aizvien vairāk šķirkļu PAZŪD, ne tikai nenāk klāt !
  Esošie, īpaši par varnešu biogrāfijām, satur niecīgi trūcīgu informāciju.
  Ārzemēs satur ziņas par izcelsmi, te visi īdi ir latvieši(latvijieši 🙂 ) !
  /
  Kā vispār to Vikipēdijas uzturēšanu finansē, ja ik pa brīžam uzpeld
  uzaicinājums ziedot ?

 16. Konkreta rusifikacija. Pie tam ar citu tautu un valodu DISKRIMINACIJAS pazimem. Jo citam tautam neviens sadu IZNEMUMA statusu nepiedava, bet censas uzspiest okupacijas valodu. Kapec Latvija nav, valsts apmaksatu, visu citu tautu skolu, bet tikai krievu?
  Ka tik tas neliecina par valdoso tiesu paklautibu Kremla saimniekam? It seviski, ka tie ir citigi uzturejusi dezintegraciju, segregetu izglitibu, sabiedribas skelsanu, mums stastot pasacinas par integraciju un sai krapsanai terejot milzigas summas.
  Kaut krievu Latvija ir nedaudz virs 20%, un no tiem liela dala nav sis valsts pilsoni… Tad tas izskatas pec reveransa Maskavai. Jo NEVIENA CITA valsti tadu PRIVILEGIJU nodrosinasana nenotiek.
  Vel 1 izplatits moments, ar kura palidzibu mums megina iepotet kremliniem izdevigu, un ka parasti aplamu, meligu uzskatu, ka tie esot minoritate. Un uz ta pamata izverst veselu kampanu ar zelabu un starptautisku likumu piesauksanu..
  Bet ka ir patiesiba? Izradas, ka tiesi otradak, ka valdosie ne tikai nokluse, bet sagroza otradi, jeb mums melo tapat ka par ar dezintegraciju aizvietoto integraciju.
  Eiropas minoritasu harta, ko parakstijusi ari “diza krievvalodibas aizstave” Krievija, krievus par minoritati neuzskata ne pec kadam pazimem. Tapat ka pakistanus Anglija, turkus Vacija, utml, neskatoties uz to lielo daudzumu, tie ir vien iecelotaji, migranti. Vieniga minoritate Latvija ir livi.
  Un migrantiem nodrosinat PRIVILEGIJAS, kas apdraud valsti un vietejos, laikam ir mazakais noziedzigi.

 17. Valoda ir valoda un tai ir savi mērķi un lietojums, bet tad, kad zināma politiķu daļa padara valodu bezmaz vai par atriebības līdzekli, tad rezultāts ir tāds kāds ir. Mūsu tēvzemē valodas jautājums gribot vai negribot ir kļuvis tieši tāds un to nevienam sevi cienošam cilvēkam neuzspiedīs – nevajag ļaudis uzskatīt par puslopiem, tad arī lietas notiks tā kā tām normālā sabiedrībā jābūt

 18. Kāpēc Latvijā Vikipēdiju vairāk lasa angļu un krievu valodā? Atbilde ir vienkārša. Latviešu Vikipēdija ir krietni vien informācijas nabagāka par minētajām. Arī lietuviešu un igauņu vikipēdijas ir daudz informējošākas. Acīmredzot, šajās valstīs ir daudz vairāk cilvēku, kuriem interesē sava valoda. Latviešiem – vienalga.

  • Kāpēc nevarētu būt skolu projekts, kur vidusskolēni un studenti izveido latviešu Vikipēdijā rakstus par dzimto pusi vai kādu zinātnes tēmu.

  • Kāpēc nevarētu būt skolu, augstskolu projekts, kur vidusskolēni, studenti rada latviešu Vikipēdijā rakstus par savu novadu vai kādu zinātnes tēmu.

   • Tāpēc, ka skolās pret Vikipēdiju ir totāls aizspriedums: tā neesot ticama informācija, tur esot daudz kļūdas (par kļūdām pareizi, taču cilvēki tās cenšas labot, papildina tekstus, aktualizē iespēju robežās).
    Līdz ar to skolā visādus mājas vai klases darbus un projektus darot, skolēni NEDRĪKST atsaukties uz Vikipēdiju. Tā esot nenopietna. Mūsu kaimiņi to uztver daudz nopietnāk, bet mēs, kā parasti, neizmantojam vēl vienu iespēju parādīt sevi pasaulei.

 19. Uldēn, nomierinies !

 20. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  =======

  ‘MOTO’ = iz R. & M. Kaudzīšu leģendārā garadarba “Mērnieku laiki”:
  “Augstā dziesma, skani, skani,
  Zilā zvaigžņu haosā!…”
  —–
  .
  “Muļķu Zemes “slava”, skani!!!…”
  ( proponējums = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Muļķu Zemes “slava”, skani,
  Jevrolendas kolChozā ~
  SILES “valstī” zombijfani,
  Kaifo murgu haosā…

  ZOMBĒJUMS uz “urnu talku”,
  ATKAL Muļķu Zemi klāj:
  “Atbalstīsim ‘polit-svalku’,
  Kas mūs “ilgtspējīgi” jāj!
  .
  Balsosim pēc SILES “shēmas”,
  ATKAL “urnas pie(gānot)” ~
  “Referendumiem” tak’ tēmas,
  Šajā “valstī” netrūkšot!

  ŠOREIZ “shēmā” uzdzīs štīmi,
  “PatrEJotu balsojums” ~
  “Divvalodību” grūž ģīmī,
  “Polittehnologi” mums:
  .
  “Savu Valodu MĒS, PAŠI,
  Kropļot “protam”, lopiski ~
  Atbildību prasīt, “braši”,
  Var no CITIEM, dabiski.
  .
  “Latv(IJ)iešu” slenga plūdos,
  SEN jau Dzimtā Valoda,
  ŠAJĀ “valstī” slīkst kā sū#os ~
  Tas, bļin POFIG, nekrata!
  .
  Štrunts par to, ka Dzimto “mēli”,
  Nejēdz VAIRS kā pieklājas,
  Latv(ĀN)ijas “meitas & dēli”,
  Kas “pie urnām” izpildās:
  .
  “Referendumā” tak’ tikai,
  Krustiņš “listēs” jāķeksē ~
  Vairāk šīs “valsts” “politikai”,
  NEKAS “lomu nespēlē”!
  .
  Tāpēc – nafig gruzīt fišku,
  Ja MIRST Dzimtā Valoda ~
  Mož, šo “reanimēs” (bišku),
  “valsts” pēc “referenduma”…

  Mauksim “urnu talkā” visi,
  ZOMBIJFANU trulumā ~
  “Cittautiešiem” kompromisi,
  Nespīd šajā “kampaņā”!!!
  .
  Diebsim, augstu palēkdamies,
  ATKAL “urnām balsis dot” ~
  Lai var ATKAL, apņirgdamies,
  SILES “valsts” mūs iz(spēkot)!
  .
  Muļķi bijām, muļķi esam,
  Muļķi allaž (?…) paliksim ~
  Nefiltrējot “kas par desām”,
  Kaut vai “ķelli noliksim”…”

  Muļķu Zemes SILES “valstij”,
  ZOMBIJFANI “slavu” ķērc ~
  Varas SISTĒMU šiem balstīt,
  “Referendums” ir to “vērts”:
  .
  Kamēr “urnu FARSS” vēl tālu,
  Kurā “tautas kalpos” līst ~
  “Pelnot politkapitālu”,
  “Referendumos” var (sv)īst!…

  =====

  ‘ANNO’ ~ 2012. gada februāris ( kārtējās “urnu talkas” kontekstā )

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, necilvēcīgi trulu analfabētu, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 21. На фото вроде бы интелегентный человек в очках, на дурака не похож. Но выводы делает абсолютно идиотские и дурацкие. Да разве можно на основании статистики пользования Википедией, делать выводы о степени востребованности того или иного языка в интернете?! Эта статистика показывает лишь одно – развитость и интересность самого данного ресурса на том или другом языке, и только. Логично, что наиболее развит ресурс на английском языке, им и пользуются чаще всего.
  Автор просто невежда или сделал такие выводы специально.

  • Tomēr beidzot man palika kauns par valsts valodas nelietošanu, negribu būt arī Satversmes pārkāpējs, sekojoši noziedznieks, negribu vēl vairāk bojāt savu karmu.
   Līdz šim būdams impēriskais krievs, nodarīju lielu ļaunumu demokrātiskajiem krieviem, kuri jau tā pagaidām ir mazākumā. Mana līdzšinējā rupjībām piebārstītā melu propaganda patiesībā vairāk kalpo NATO interesēm, iedvesmojoši parādot ļaunumu pret kuru jācīnās civilizētajai pasaulei.

   • Jā, savu „kultūru” „grafists” pauž sulīgi, piemēram, nesen: националистическое дерьмо / не пишите всякий бред / Сам ты падла, придурок и урод! / «Россия женщина с х**м, -27.jan / быдлосовок – это вы Дмитрий – 10 febr / И проценты эти засуньте себе в задницу 2. jūn / Go home!

    • Начинаю гордиться собой. Вау, вы меня конспектируете! Это ж надо же, какого уровня популярности я достиг. Но вырванные из контекста фразы ничего не доказывают. Я уже не раз и не два говорил и отвечал другим, озабоченным культурой комментаторам: я не хамлю и не оскорбляю других первым, только в ответ. Хотите, чтобы с вами разговаривали языком Пушкина, так будьте сами вежливыми и культурными. Есть такая поговорка: с волками жить, по волчьи выть! Вы посмотрите на себя и на других комментаторов данного ресурса сначала. А уже потом обижайтесь.

     • Tu jau esi tas tombovskij volk.Kāds tev un Krievijai sakars ar Puškinu.,jo jūs visi sen runājat Putina ‘mātes”valodā.Palasi savus komentus.Ja tu runā zeku valodā kāds ellē Puškins?!

     • Я разговариваю с вами так, как вы того заслуживаете! Можете обижаться, это ваше право. Но я буду говорить с вами так, как сочту нужным в конкретной ситуации.

   • Вы вор! Вы воруете чужие ники. Вор должен сидеть в тюрьме!
    Странно от вора слышать слова про стыд. Разве он у вас есть?!

    • Ar Jums, “grafist”, ka pasparliecinatu naciki, nav jegas teret laiku, tak sava cemme izlasiet (ja valsts valodas zinasanas atlauj?) uzmanigi: grafists un grafistam – cujetje palec?…

     • Опаньки, теперь я ещё и упоротый нацик. Всё вокруг становится волшебным образом всё ближе и ближе к миру Орвела.

  • To jūs pareizi sakat – es arī parasti meklēju tur, kur var atrast.
   Parasti Google izmet ko citu, bet gadās(!) arī Wiki šādā vai citādā valodā.
   Nu, un? Kādi citi vēl secinājumi var būt, kā tie ko pieminat?

  • Vakar skatījos NTV krievu – žīdu(viņš tā sevi sauc tiešajā ērterā) Solovjova raidījumu . Kā viņi jūsmoja par krievu “”panākumiem “” Alepo sagraušanā un cilvēku slepkavošanā. vienlaikus pastāstot, ka Asada kaujinieki pa dienu atkaro kvartālu un vakarā pamet to un atgriežās bāzē pārgulēt nakti.Kaujinieki paņem zaudēto kvartālu. Sanitārās teltis uzceļ atklātā placī frontes pierobežā, kaut apkārt mājas ar pagrabiem…. Stulbums nogalina 2 medmāsiņas, kurām nav sajēgas par karošanas taktiku. Saremontētais – KAPITĀLI aviācijas bāzes kuģis ar šausmīgiem melniem dūmiem pamet Pēterburgu ar sarūs
   ējušām trosēm, kur nedēļas klaikā noslīcinja 2 miljonvērtās lidmašīnas.. Apvaino Ukrainu, ka tā Sīrijas bandītiem Alepo piegādā bruņojumi. Baigais kosmiskais karš, ka pa sauszemi var piegādāt ieročus aplenktajai Alepo!!!! Skumji, lai neteiktu pamatīgi rupji– h…..

   • А вы мазохист, дедуля! С таким наслаждением смотрите «вражескую пропаганду». Ой, смотрите, Соловьёв вас «съест»!

 22. Būtu par daudz goda priekš tevis nosaukt .. vārdā,ja nu vienīgi ..Latvijas iedzīvotāji– PILSOŅI !!
  NEKAD NEAPVIENOSIES ,jo nekad / kā armēņi pēc 1,5 gs./ neaizmirsīs ne okupāciju ,ne Sibīriju,ne Gulagu,ne piespiedu pārkrievošanu !!
  Raksts ir ĻOOTI labs un objektīvs,realistisks !!Tev pašam redz tās šķiet kā šausmas.Un tādas tās arī ir.Bet nāks jau arī Finka pareģojumi.Neceri,ka būs ceturtā okupācija,JO tava Krievija turas uz puņķiem.Putinam urīnā atrod jau asinis.Cik vēl palicis tev un Co lustēties?Pēc kapu ārdīšanas RD ,Ušakam un tādiem kā tu būs ellīga atmaksa.Ameriki,Urbji un Co NAV latvieši.Tie ir Kononova,A.Novika u.c. pēcteči.Re kā Pugo beidz lustēties .Tu tā grasies?

  • Ieteiktu ieraut kādu tabletīti un nomierināties. Kas rakstam un manis teiktajam kopīgs ar KRIEVIJU? Runa ir par LATVIJU! Un tieši dēļ tādiem naciķiem un naida kurinātrājiem LATVIJA ir tur kur ir! Tikai VISI LATVIJAS iedzīvotāji kopā ir spējīgi veidot attīstītu valsti. Lai prezidenta kungam izdodas samazināt to plaisu, kas pašlaik valda LATVIJAS iedzīvotāju starpā. Paldies Dievam, jūs naida kurinātāji tomēr esiet maza Latvijas iedzīvotāju daļa. kā no latviešu, tā no krievu un citu sveštautiešu puses. Diemžēl, darvas piliens spēj sabojāt medus mucu.

   • HA,HA,HA un jūs nu būtu tā “medus”muca?kopā ar grafistu?Mēs esam tur kur esam tapēc,ka krievu “uzņēmēji”no lieliem uzņ. nemaksā nodokļus !!un izkrāpj DVN.Cik ilgi laizīsiet kerzas zopus?

  • PS
   Un neaizmirstiet, ka ļauni vārdi meklē vietu un vienmēr ir bumeranga efekts. Novēlu Jums 10-kārtīgi atpakaļ visu to ko vēlat man, vienalga labu vai ļaunu.

   • Да они когда гадят в интернете, про это совершенно не думают. А ведь всё зло, вся ненависть возвращается к именно к ним.

 23. Vēl viens “šausmu stāstiņu” sacerētājs. Laikam tak valdošajam grupējumam ļoti bail par to, ka Latvijas iedzīvotāji var apvienoties, tādēļ tāda histēriska naida propaganda bez maz katru dienu tiek tiražēta.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+