×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

LVSADA politiķus varētu aicināt pastrādāt par mediķu algām (3)

Cīņa par cienīgu atalgojumu sākusies jau pirms 10 gadiem.Cīņa par cienīgu atalgojumu sākusies jau pirms 10 gadiem.

Foto - LETA

Latvijas Veselības aprūpes un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) protesta akcijās varētu aicināt Saeimas deputātus un ministrus iet un mēģināt pastrādāt veselības aprūpē, preses konferencē informēja LVSADA priekšsēdētāja vietniece Līga Bāriņa.

Viņa norādīja, ka veselības nozares pārstāvi ir secinājuši, ka piketi un streiki politiķus neuzrunā, tāpēc arodbiedrība mēģina nākt klajā ar jauna veida protesta akcijām. Bāriņa pavēstīja, ka šobrīd tiek apspriests – nozares darbinieki varētu pie Saeimas un Ministru kabineta dalīt baltos mediķu halātus, aicinot politiķus pašus pamēģināt pastrādāt nozarē par esošajām algām.

Tāpat arodbiedrība pieļauj variantu piketu vietā veidot sava veida uzvedumus, kurā parādītas divas puses, kuras savstarpēji cīnās. Kā trešo iespējamo variantu Bāriņa norādīja parakstu vākšanu no iedzīvotājiem.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris uzsvēra, ka šie ir iespējamie varianti kā pievērst valdības uzmanību, ka ir nepieciešams steidzami palielināt veselības nozares finansējumu, bet par konkrētām akcijām tiks lemts 16.augustā LVSADA padomes sēdē.

Jau ziņots, ka LVSADA uzskata, ka valdība rīkojas destruktīvi, plānojot veselības nozares finansēšanu, un ir gatava rīkot jaunas protesta akcijas.

Arodbiedrība norādījusi, ka valdības rīcība neatbilst Eiropas Komisijas, Pasaules Veselības organizācijas, Pasaules Bankas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) konstatējumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. un vairuma pacientu vēl mazākām algām,kuriem,pateicoties Veselības ministrijas birokrātu armijai,pat slimokasu atjaunošanu,kā Igaunijā un Lietuvā,nesagaidīt!

  2. Sekosim Igaunijas piemēram Atbildēt

    Algas mediķiem varētu palielināt,samazinot ierēdņu skaitu Veselības ministrijā (115) un Nacionālajā veselības dienestā (213) līdz pirmskara Veselības departamenta 17 ierēdņiem.

  3. Tā ir brīnišķīga doma. Vienu mēnesi Saeimas deputāti praksē – policijā, slimnīcās, robežsardzē, armijā, bērnudārzos, skolās. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrās- visos valsts amatos, kur sūdzās par mazām algām, sliktiem darba apstākļiem un t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+