×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Maija svētkos Turaida sāk sezonu

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 1. maijā Turaidas muzejrezervātā sākas vasaras sezona, kad apmeklētājiem tiks piedāvātas vairāk nekā 35 ekspozīcijas brīvdabā un telpās – Tautasdziesmu parkā, Turaidas mūra pilī, Turaidas baznīcā un muižas saimnieciskā centra ēkās, vēsta muzeja pārstāvji.

Šogad aprit 800 gadu kopš Turaidas pils būvniecības uzsākšanas, tāpēc 1. maijā ikviens muzejrezervāta apmeklētājs tiek aicināts piedalīties spēlē “Iepazīsti Turaidas pils 800 gadu vēsturi caur pils priekšmetu stāstiem!”, kuras laikā būs iespēja iepazīt senlietas, kas atrastas pilī, un ar to palīdzību atklāt aizraujošus stāstus, kas vēsta par Turaidas pils astoņu gadsimtu garo vēsturi. Kā atzinības balvu par priekšmetu atrašanu un iepazīšanu, ikviens muzeja apmeklētājs Turaidas muzejrezervāta Apmeklētāju centrā saņems īpašo akcijas uzlīmi un, iespējams, arī citas pārsteiguma balvas.

No maija katru dienu atvērta arī Turaidas baznīca, ekspozīcija “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, muižas pārvaldnieka vecā dzīvojamā māja, kurā iekārtota 19.gadsimta interjera ekspozīcija, kas vēsta par lauku vidusšķiras pārstāvju dzīves apstākļiem un dzīvesveidu 19.gadsimtā. Atvērtas arī ekspozīcijas muižas pirtī, ratnīcā, smēdē un zivju pagrabā, kur katrā no ēkām vēstīts savs stāsts par muižas 300 gadu vēstures notikumiem un latvisko dzīvesziņu.

Turaidas muzejrezervāts no 1. maija līdz 1. oktobrim būs atvērts katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00, lai nodrošinātu iespēju ikvienam interesentam iepazīt Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojumu un daudzveidīgās ekspozīcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+