Latvijā
Sabiedrība

Makšķernieks guvis strāvas triecienu, aizķerot elektrības vadus 16

Foto: Fotolia

Sestdien mediķu palīdzība bija nepieciešama kādam vīrietim, kurš makšķerēšanas laikā guvis strāvas triecienu, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Pierīgā kāds 28 gadus vecs vīrietis makšķerēšanas laikā ar auklu aizķēris elektrības vadus, līdz ar to guvis arī strāvas triecienu. To pamanījis cietušā paziņa, kurš, gaidot mediķu brigādes ierašanos, sniedzis pirmo palīdzību. Vēlāk mediķi pārņēmuši atdzīvināšanas pasākumus, līdz cietušajam atjaunojusies elpošana. Vīrietis stabilā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Tāpat mediķu palīdzība Pierīgā bijusi nepieciešama kādai 79 gadus vecai sievietei, kuru sakodis paziņas suns. Cietušajai, kura nogādāta slimnīcā, konstatētas dziļas brūces un kaula bojājumi.

Tikmēr Zemgalē mediķi snieguši palīdzību kādam 43 gadus vecam vīrietim, kuram skārda bundžā iekļuvusi lapsene iedzēlusi mēlē. Cietušajam sākusies tūska, kas varēja izraisīt smakšanu. Mediķi stabilizējuši cietušā stāvokli un nogādāja slimnīcā.

Zemgalē palīdzība sniegta arī kādam 42 gadus vecam vīrietim, kurš, būdams iereibis, ielecis dīķi. Paziņas pamanījuši, ka vīrietis neizpeld. Palīdzības sniedzēji izvilkuši viņu no ūden. Cietušais vēlāk nogādāts slimnīcā.

Saistītie raksti

Savukārt Kurzemē kāds 65 gadus vecs vīrietis pēc kritiena darba vietā no piecu metru augstuma guvis galvas traumu, kā arī salauzis kāju. Cietušais arī kādu laiku nav bijis pie samaiņas un mediķi nogādājuši viņu slimnīcā.

Kurzemē kādu 77 gadus vecu vīrieti paziņas atraduši dūksnainā vietā. Konstatēts, ka sirmgalvis pakritis jau ilgāku laiku un mediķi viņam konstatējuši ķermeņa atdzišanu, kā arī citas veselības problēmas. Cietušais nogādāts slimnīcā.

Tikmēr Latgalē kāds 30 gadus vecs vīrietis ar cirvi iecirtis sev plakstā, daļēji nocērtot vairākus pirkstus. Cietušais nogādāts pie mikroķirurgiem.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1563 izsaukumus, no kuriem 354 bijuši saistīti ar dažāda veida traumām.

LA.lv