×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Edvards Smiltēns: “Saskaņa” piedāvā “konfekti”, kuras cena ir Latvijas neatkarība (86)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins

Atceries savu bērnību? Lai pasargātu savus bērnus, gandrīz katram bērnībā mamma deva kādu vienkāršu, bet vienlaikus īpaši svarīgu padomu: “Ja tev kāds svešs onkulis uz ielas piedāvā konfekti un mēģina iepazīties, nekādā gadījumā neatsaucies! Jo šī konfekte var būt pat tavas dzīvības cenā!”

“Ir JĀAIZMIRST Krimas okupācija apmaiņā pret nelielu ekonomisku labumu!” – tieši šādu “konfekti” Latvijai piedāvā “Saskaņa”, šoreiz tās Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Andreja Mamikina personā, radot ilūziju, ka nauda un investīcijas no Krievijas “nostiprinās” Latviju un atrisinās mūsu valsts veselības budžeta, ceļu finansējuma, mazo pensiju un algu problēmas utt.

Patiesībā viņš atklāti aicina aizmirst fundamentālu principu, proti, ka suverēnu, neatkarīgu valstu teritoriālā integritāte un robežas ir neaizskaramas! To starptautisko principu, kas tika sagrauts attiecībā uz Gruziju, Ukrainu un citos gadījumos. Viņš aicina šo Latvijai un jebkurai neatkarīgai valstij svarīgo principu ietirgot pret nedaudz lielāku naudu valsts ekonomikā. Ir jāsaprot, ka, aizmirstot iebrukumu Gruzijas valsts teritorijā, Krimas okupāciju, Ukrainas austrumus, mēs par kapeikām pārdodam iespēju rēķināties, ka mūsu Latvijas robežas paliks neskartas.

Šo neatkarības un drošības principu dzelžaini sargā NATO kolektīvās aizsardzības sistēma, kuras daļa ir arī Latvija.

Taču no Latvijas ievēlētajam EP deputātam Mamikinam ir viedoklis arī par NATO: “Godīgi sakot, neredzu nekādu jēgu NATO pastāvēšanai. [..] Neteikšu, ka NATO jāslēdz jau rīt, taču tai ir nepieciešamas nopietnas reformas.”

Šiem izteikumiem ir ļoti maz kā kopīga ar Latvijas nacionālajām interesēm un Latvijas valdības pozīciju. Taču Latvijas valsts pārstāvja Eiropā Andreja Mamikina pārliecība ir apbrīnojamā saskaņā ar Krievijas Federācijas pašreizējo varas pozīciju. Varētu pat rasties iespaids, ka mūsu valsts EP deputāts ir Krievijas ārpolitikas un interešu pagarinājums.

Latvijas “dzīvības” atslēga ir spēcīga un konkurētspējīga valsts, Eiropas Savienības vienotība, spēcīga NATO alianse, stabilas eiro-atlantiskās attiecības un cieša sadarbība gan ekonomikas, gan drošības jomā.

Tādēļ īpaši nozīmīgs ir mūsu paveiktais, palielinot Latvijas Valsts aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP, spējot būtiski celt atalgojumu iekšlietu struktūrām (stiprinot policiju, robežsardzi u. c. dienestus), spējot veikt būtiskas, grūtas, taču tik ļoti nepieciešamas reformas – kā, piemēram, izglītības nozarē, kas ir kritiski svarīgs faktors mūsu ekonomikas izaugsmei un Latvijas cilvēku spējai domāt!

Un tieši tas ir pats svarīgākais Latvijai – spēt katram Latvijas cilvēkam sekot līdzi politiskajiem procesiem, spēt kritiski domāt un izvērtēt katru šādu mēģinājumu “izskalot smadzenes” un nemanot ievilkt Krievijas interešu orbītā.

Jo viss sākas galvā! Arī vēlme aizsargāt savu valsti un spēja to neskartu nodot saviem bērniem!

 

Edvards Smiltēns, 
partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētāja vietnieks

Pievienot komentāru

Komentāri (86)

 1. tādus mamikinus izšvilpt ar švilpšanu un aizdzīt uz krieviju lai tur dzied krievu stabulē,bet te ir LATVIJA UN BŪS LATVIJA krievu vaņka

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. “Sovaku Cen†rs” un “Sovaku Cen†ra” elek†orā†s ir Šchwanzi! izņemot Jūliju Stepaņenko un varbūt vēl kādu.

 4. Jānis no pārdaugavas Atbildēt

  Nav nekādu šaubu ka Mamikins zem savas segprofesijas tipa žurnālists , korespondents ir KF specdienestu darbinieks. Visiem skaidrs, izņemot LV tās saucamās drošības, citiem vārdiem sakot, parazitējošās struktūras …

 5. Paskaidro,Smiltēn! Atbildēt

  Ar ko labāka Vienotības smilšu kūkas recepte?

 6. “Neteikšu, ka NATO jāslēdz jau rīt, taču tai ir nepieciešamas nopietnas reformas.”
  Ja kas, šķiet ASV Trup -s domā tieši tāpat.
  Patiesība, kaut no ienaidnieka pausta, tāpēc vien citāda nekļūst.

  • No tā seko tikai tas, ka pat lielas varas nav brīvas no nodevējiem. Tāpēc šā cīņa nekad nebeigsies. To, ka Mamikins runā Kremļa ne Latvijas interesēs nav jāpierāda.

 7. Latvijas dzīvības atslēga būtu Latvijas tautas, Saeimas un valdības vienotība un nopietns darbs savas tautas un valsts interesēs, nevis bezspēcīga karāšanās ES un NATO vai Krievijas brunčos.
  Ja vien būtu… Bet tas diemžēl nevienu neinteresē.

 8. Češīras kaķis Atbildēt

  1) Ja Krima tika okupēta, tad jāparāda pārliecinošie dokumenti: video okupācijas procesiem, video par Krimas iedzīvotāju aptauju uz ielām, objektīvo oficiālo novērotāju pārbaudi. Citādi tā ir tukša muldēšana.
  2) Nu un kas ja Mamikina “izteikumiem ir ļoti maz kā kopīga ar Latvijas nacionālajām interesēm un Latvijas valdības pozīciju”? Parastam aunam kurš ved parēju lopu baru uz kaušanu arī ir “lopu bara intereses un vadības pozīcija”. Toties no sāniem var redzēt uz kurieni viņus visus ved. Šeit ir [figurāli] viens no pārējiem, kurš ieraudzīja – kur NATO mūs aizvedīs.
  3) “konkurētspējīga valsts” un “Eiropas Savienības vienotība” slikti savienojāmi jēdzieni. It īpaši kad mums ir kvotas eksportam un lauksaimniecība gandrīz beigta.
  4) “Tādēļ īpaši nozīmīgs ir mūsu paveiktais, palielinot Latvijas Valsts aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP”.
  –––––––––––––––––
  Tiešām? A kur naudu ņemt?
  Un kāpēc tieši 2% nevis 20% vai 99%?
  Kāpēc neatbalstam lauksaimniecību un to saražoto produkciju tik pat enerģiski? Mēs jau cik gadi esam NATO un joprojam neviens neuzbruk (paldies Dievam), līdz ar ko prasība “Vēl uzgriezt finansējumu” neatmaksājas. Bet, sākot vispusīgi atbalstīt lauksaimniecību ‒ rezultātu varēs dabūt jau 2…3 gadu laika garantēti.
  5) ” ievilkt Krievijas interešu orbītā.”
  –––––––––––––––––
  Un kur ir Latvijas interešu orbita? Uzgriezt militāro finansējumu? Un viss? Citas intereses neredzu.

  • Auna galva, kad uzbruks, tad netiks neviens žēlots, ne kriwevs, ne žīds( tā bija Groznijā)

   • Ši teritorija krieviem nav vajadzīga. Jūs esat sabiedēti ar teatrālo apdraudējumu no kontrolei pakļautām medijiem, kam arī saņemāt teatrālo NATO-karaspēku.
    Redziet, jūs arī visu Eiro-atlantisku masu mediju ietekmē noticējāt situācijas saasināšanai.
    Un svešie kareivi pašlaik izklaidējas ar mūsu meitenēm un saņem algu no mūsu nodokļiem. Un nekas nenotiks. Jo jāorientējas politiskajā situācijā.

   • Дедуля. Есть такая поговорка: лучше уж ужасный конец, чем ужас без конца!

 9. Gribas teik daudz un dazadus vardus bet neviens nebus labs gana lai apzimetu sajutas kuras izraisija si rakstela lasisana…,par mani viss skaidris varu tikai nolamaties bet TU Smilten atrodies pie sviram ar kuram varetu darit kautko lietas laba ja butu gribesana…,galu gala par ko TU algu sanem… .

 10. Edvards Smiltēns, 
partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētāja vietnieks. Partijas, kura tautu mērdē badā! Kura ņigājas par cilvēkiem! Un uzskata sevi par zemes nabu!

 11. Diez vai Smiltēns zin, kā aprēķina IKP un kas tas vispār ir. Mētējas ar frāzēm par ko nav sajēgas. LV nelaime ir nekompetentu un uzpūstu ierēdņu armija, katastrofāli likumi un korumpantu armija. protams Politbizness, kur Vienotība ir piemērs. Rezultātā mīnus 3-5 mijardi gadā garām…..Saskaņai pat nav pirksts jākustina, visu izdara bāleliņi paši. V vienmēr vaino citus, kas ir vājuma pazīme.

 12. Cik ilgi Latvija cietīs ,šo mamikinu,kurš darbojas krievijas interesēs,lai gan ir no Latvijas!?

 13. Neatkarību Latvija zaudēja tad, kad iestājās ES. Beidziet biedēt tautu ar neesošiem ienaidniekiem.?

  • Neatkarību Latvija nav atguvusi kopš 1939. gada !

   • Češīras kaķis Atbildēt

    Kas tad ir neatkarība, ja pat otra republika pati iestājusies kārtējā savienībā?

    • iestājušies tajā savienībā,kas austrumu pusē,šodien mūsu jaunieši brauktu nevis uz Londonu vai Berlīni,bet piespiedu kārtā slepkavotu ukraiņus Donbasā varonīgās Krievijas armijas sastāvā.Un neviena Latvijas māte nekad neuzzinātu sava dēla kapavietu.Mīļais Putintētis stāstītu,ka viņi tur aizbraukuši sava atvaļinājuma laikā brīvprātīgi vai iemaldījušies sēņojot un viņš ne par ko nav atbildīgs.

 14. Šā vai tā neatkarība(gandrīz visa) atdota Briselei. Ja daļu tās atvēlēs Maskavai, varbūt kļūs labāk, jo diversificēti tirgi taču ir drošāki, kā mūs paši māca Rietumu gudrie.

 15. Eksperimenti turpinās Atbildēt

  IIN samazināšana līdz 20% visiem 1000 Latvijas miljonāriem un lielākajiem nodokļu parādniekiem,neiztiekot (jau kuro reizi) bez sociālā budžeta samazināšanas,Smiltēnaprāt,spēs būtiski celt valsts aizsardzības spējas un sekmēt ekonomisko izaugsmi?! Bez PVN samazināšanas vismaz augļiem un dārzeņiem,bez e-veselības,e-receptēm,ES valstu neatkarīgajām slimokasēm,ar nepabeigtu izglītības reformu,NĪN pagaidu variantu un (tikai iespējams) pakāpenisku neapliekamā minimuma
  palielināšanu pensijām?! Ne velti:”Nodokļu reformā deputāti mpievērsīs uzmanību sociālā budžeta izturībai”,Lidija Dārziņa,LV portāls,13.03.2017.
  Vai Smiltēna kungs,piemēram,
  maz zina,kad pēdējo reizi paaugstināta tika minimālā pensija? Vai pusmiljona pensionāru balsis “Vienotībai” tiešām ir tik mazsvarīgas? Un samazinātu PVN dārzeņiem un augļiem maznodrošinātajiem-pietiek arī tikai pasolīt?!

 16. andrejs Mamikins ,nu tik gudrs ,kur tadi gudreli rodas ? Lai pretende uz Maskavas kreslu ,ko te mokas .

 17. Lūk , atklājas Mamikina un Ždanokas vizī”su aug;ļi uz Krievijas TV RTR Soplovjova raidījumiem Maskavā. Mamikins ES ir piesaistījis Griguli kurai bez maksas(!!!!!) veic palīga darbus MAMIKINA SIEVA!. Tā Mamikins ES ir izveidojis Krievijai noderīgu grupu, no kuras var savākt aizkulišu ziņu materiālus , plānus un aizvest uz Maskavu. Cik stulbi var būt Latvijas drošībnieki kopā ar INTERPOLU!Par ko viņiem maksā algas! Patriekt, ja man vienkāršam cilvēkam ir klāra šāda Mamikina, Ždanokas, Grigules, un viņas meitas kopdarbošanās ar Mamikina sievuQ!

 18. demokrātiska rīcība Atbildēt

  Krimas referenduma gadadienu daudz cilvēku atzīmē arī Latvijā, un tādēļ 16.martā pat dodas likt ziedus pie Brīvības pieminekļa. Kāda tur vēl okupācija?

 19. Nav mums ne suverenitātes ne neatkarības…. Pietiek muldēt.

 20. Neatkarìba ir tad, kad valstì neatrodas àrzemju karaspèks, valsts ir neatkarìga un stipra, ja tàs iedzìvotàjiem nav jàbrauc vergot uz àrzemèm, javalsts ekonomiskais stàvoklis nav pèdèjà vietà Eiropà. Tie, kas iedomàjußies, ka Latvija ir neatkarìga, ir maigi runàjot idioti!

 21. Skaisti dziedi, lakstīgala …, bet ar kādām konfektēm jau ceturtdaļu gadsimta tiek barota mīļā latviešu tauta?

  • Smuki ķērc, vārna …, bet ar kādām konfektēm jau ceturtdaļu gadsimta tiek mēģināts iebarot mīļai latviešu tautai kremļa virziens !?

   • Autors taču rakstiņā nosaucis to konfekti, vai arī Tu,balodīt, neproti lasīt, vai lasi tikai virssrakstus, tāpēc arī gribas zināt kādas konfektes dotas tiek dotas pašu bāleliņiem un zeltenēm

 22. Kas viegli nāk,tas viegli iekrīt svešās kabatās.Tai būtu jābūt milzīgai un regulārai summai, lai „aizmirstu” Krimu. Tv tak par Ukrainu tik bieži runā! Bet zinot cik maziski šeit ir varas pārstāvji, nav jēgas šo jautājumu aspriest. Gatavi klanīties par garšiem tur,kur varētu saņemt kalnus labumu. Lai saskaņa turpina trenēt savus fantāzijas lidojumu plašumus,tas ir pārāk aprobežots!

 23. Tas tā varētu but ja jau Ušakovs būdams amatpersona atļaujas publiskā uzrunā runāt krievu valodā ,uzskatu ka tas ir spļāviens ” sejā latvijas pamatiedzīvotājiem latviešiem

  • pirmkārt viš ir veleta amatpersona, neviss iecelts klerks. otrkārt visur pasaulē iedzivotājus uzrunā valodā ko tie saprot un viņa veletāji saprot labāk krieviski, treškārt ja tik ļoti par valodu satraucies tad kāpec nebļauj kad angliski runā? musu valstsvīri mūžam runā sliktā angļu valodā kad saimnieki atbrauc ciemos vai kad viņi pie saimniekiem aizbrauc atskaitities, kāpec dubultstandarti?

 24. Par kādu neatkarību viņš te vāvuļoja,šai valstī kur svešzemju karaspēks,neatkarība?Jā kaut ko esu palaidis garām.

 25. nepublicēja komentāru…vismaz tagad zinu par ko balsot…

 26. Tauta vaid zem Jūsu-partiju varenā zābaka…Ceļas cenas un nodokļi..taču algas,it sevišķi laukos un privātajā sektorā,sen netiek tam līdz…Jūs te apelējat pie patriotisma..taču darbos esat aizkrāsnē…
  drīz vienkāršajam cilvēkam būs vienalga,kas te valdīs Turki,Tatāri vai Krievi…ka tikai patreizējā zagļu varza aizvāktos…

  • Nu tev varētu būt vienalga,bet nevajag vispārināt.Man nav vienalga, nu un ka nenopelnu zelta kalnus! Man siekala netek redzot dārgus auto. Neesmu tik tukšs cilvēks,lai to noslēptu zem ārišķības.Ir tomēr jāprot būt gandarītiem ar to kas ir, nevis mūžam kunkstēt un gaidīt,ka kāds cits uz paplātes iedos. Sliņķi māk žēloties, strādīgie un uzņēmīgie DARA!

 27. Lasu komentārus un domāju – varbūt, ka vajadzētu atrast Latvijā stūrīti zemes, kurā ierādīt šeit komentējošiem kremliniem vietu dzīvošanai. Lai tad tur ceļ savu “alternatīvo Latviju” 🙂

 28. kā bāleliņi satraukušies Atbildēt

  satraukums un bezspecigs izmisums vēdī no medijiem, jo skaidri saprot ka ušakovs savā krēslā paliks. bez nepatikamā fakta ka Rīgu nu jau kuro gadu krievs pārvalda, ir protams ari politiķiem saeimā ko satraukties. jo pēc pašvaldibas velešanām nāks saeimas velešanas un atšķiribā no ieprieksējām nevares vairs ar kremli baidit (baidit jau baidis, bet kurš tad vairs ticēs, pēc ukrainas jau 4 gadi bus pagājuši un neviens pat netaisās uzbrukt) un tas jau saskaņai os reālu iespēju vinnet ari saeimas velešanas tieši atsaucoties uz labu galvaspilsetas pārvaldišanu:)

  • Starp iebrukuma Gruzijā un iebrukumu Ukrainā bija pagājuši vairāk kā četri gadi, savukārt, lai tu nemaldinātu citus, tad iebrukums Ukrainā notika 2014.gadā. Krievija ir melīguma un bezgožu centrs. Kā savulai ir teicis Bismarks – Neviens ar Krieviju parakstīts līgums nav vairāk vērts, kā papīrs, uz kura tas rakstīts. No minētā izriet, ka tā kā mūsu kaiņvalsts ir Krievija, tad atslābt nevarēs nekad.

   • tur skaidri uzrakstits Atbildēt

    BŪS 4 GADI PAGĀJUŠI uz saimas velešanām:)
    un gan gruzija pati kautiņu iesāka(gruzijas robežu nemaz nešķērsoja , tikai padzina no gruzinu iekārotā rajona) un ari ukrainā maidanu ne jau kremlis uzsāka bet gan asv noorganizeja. protams ka nevar izslēgt situāciju ka musu tūdaliņi asv uzkurināti nesadomā abreni atpakaļ ņemt un izraisa konfliktu, pēc tam bļaujot ka krievs šos ar cepurem nomētājis

 29. Nāk vēlēšanas un segu katrs velk uz savu pusi-tauta ,nedz latviešu patriotiem interesē ,nedz krievu piekritējiem.Latvijas,, dzīvības,, atslēga ir apaugusi ar biezu slāni -ticībai bāleliņu valdības spēkam,kuri izsūc savu tautu,bet paši peldās īpaši labās algās,lai ko cilvēks nedarītu visur priekšā ir šķēršļi attīstīties,absurds absurda galā.Citu neko nedzird-paaugstināt nodokļus-gudrie aizmuka prom ,bet tie kuri tajos saucamajos grūtajos krievu laikos sacēla mājas ir paši sevi iedzinuši latvijas brīvības slazdos,žēl visu pamest ,jo viss celts pa naktīm izcīnīts padomju varas kordoros,lai gan uz šodienu izslavētajā Latvijas šokolādē peldās tikai valsts varas ierēdņi,par tautu ņirgājās atklātā tekstā.Ta ko tagad deputātiņš gaida no tautas -baro cik slikti būs ja viņš atkārtoti netiks ievēlēts.Viņam jā ,bet tautai ir vēl sliktāk nekā bija pie krieva valdīšanas -brīvība tautai atnesa tikai asaras un ciešanas ,bērni ir prom uz ekanomiski labāk attīstītām es valstīm ,mazbērni runā svešā mēlē,no kūts izkacēts pēdējais lopiņš ko laukos turēja kā ģimenes atbalstu,bankas solīja rozīni ,bet beigās atņēma pat senču zemes.,privātīpašnieks ir tikai uz papīri ,katrs valstiska iestāde tevi noliek pie vietas ar bubuli -atņemsim un beigās tā kā turi muti un dari ko mēs liekam.Es esmu latvietis,bet patreiz varu pateikt vienu ,lai arī pie krieviem nebija brīvas pārvietošanās iespējas,pārblīvēti veikali ar šmotkām,mašīna bija visas dzīves sapnis,bet varēja uzcelt māju ,izskolot bērnus un dzirdēja mazbērnu runāšanu latviešu valodā ,bija ģimene un cilvēki bija sirsnīgāki.Tad uz kuru pusi sagāzās brīvībnas kauss,tas piepildījās ar birokrātiem,asinskāriem sūcējodiem ,kuri norijās un veidoja savu labklājību uz tautas rēķinu ,izputināja ģimeniskumu,velmi un gribu jebkurā latvijas iedzīvotājā.Tad ko jūs deputāti tagad gaidat no tautas -atbalstu- jāsmejās.Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāji priecātos ja jūsu skudras pūznim uzkristu virsu pašu radītais slogs ko esat uzkrāmējuši tautai.Tad par ko man vēlēt????????????????

  • Češīras kaķis Atbildēt

   “brīvība tautai atnesa tikai asaras un ciešanas”
   ‒‒‒‒‒‒‒‒‒‒‒
   Nedomāju gan ka tas ir brivības dēļ. Arvien skaidrāk medijos sāk parādīties fakts ka valsts neatkarības potenciālu pārķeruši “parazītpersonības”, organizēja resursu cirkuilāciju uz savām kabatām un padarīja likumīgu šo procesu.
   Šai te parādībai valstī konkrētas “parazītpersonības” vienmēr ir un vienmēr gatavi sagrābt svešo savā labā. Šis princips darbojas instinktīvi un nāk vēl no reptilijām (pat nerunājot par primātiem). Un tiem kuri pie varas pelna, tas izpaužās visvairāk. Atrast personību, kura stradās tikai valsts dēļ ir šausmīgi grūti. Bet var. Pagaidam ātra un objektīva paņemiena nav.
   Bet ir lēns un relatīvi objektīvs: novērtēt pēc cilvēka izdarīta par karjeras laiku. Var pielaist kādai nozarei, kur viņš jūtās ka pieredzējis. Bet tas tā…
   Un vēl reiz:
   1) mūsu problēmas NAV brivības tiešs
   2) brivība maksā. Un jāmaksā ar nerviem, pūlēm, apdomāto (nevis emocionāli izvēlēto) valdes izvēli. Un katru reizi kad valdība “nestrādā” – jāatceras un jāmeģina citi varianti. Ir tā?

   • Češīras kaķis Atbildēt

    *1) mūsu problēmas NAV brivības tiešs secinājums, bet zooloģiskā likumsakarība, kura varēja izveidoties un varēja neizveidoties. Sanāca tā ka izveidojusies.

  • Tavā kliedzienā ir kaislība un izmisums.
   Neviens nevarēs pamatoti tev tā teikt (par ko velēt) lai tu būtu maksimāli apmierināts.
   Pagaidam ir viena relatīvi (!) objektīva pieeja: Ar emocijām velēt nav perspektīvi. Slēdzam iekšā smadzenes un atmiņu. Un

   apskatīsim vismaz tos kuri pārsnieguši 5% barjeru.
   Tie [par kuriem jau esi balsojis + ja viņi jau bija pie varas]=izpēti viņu panākumus. Atbildi sev:
   – Vai viņi izdarījuši pietiekoši par viņiem atvēlētu laiku? (ja ne, tad ko viņi darījuši?)
   – Vai ir kāds viņu starpā, kurš, tavuprat, parazitē vai uz kopienas vai uz varas? (parazītus parasti no turienes grūti iznīdēt)
   – Kā viņi skatās uz faktoriem kas saskalda mūsu sabiedrību, vai darba vietu palielināšanu, vai valsts īpašumu un resursu privatizāciju, vai ražotnes iznicināšana, vai… u.t.t.? (vai tevi apmierina?)

   Būtu vēlams izskatīt katrā no šo kopienu partiju programmu. Jālasa apdomāti. Un labāk – galvā nemaisot vienā dienā informāciju vairāk par divām. Jābūt uzrakstīts tā, lai saturu saprastu katrs iedzīvotājs.
   Ja partija jau stradājusi un ir rezultāti – novertē tos: vai sakrīt ar solīto. Cik slikti ir ar tiem jautājumiem kuri tev ir svarīgi?

   Ieklausies sevī. Ir teikts – ja tevi moca akūts jautajums, tad “jāieelpo” barība pārdomām (info par partijām). Fona režīmā sāksies smadzeņu darbs. Agri vai vēlu smadzenes izdos tev piemērotāko v.būt jēlu, bet variantu:
   – kas var daļēji nesakrist ar tavu ideoloģiju (par šo ir jāpadomā; dažreiz tikai liekas, ka baigi nesakrīt, bet to šo var pārciest);
   – kas var atšķirties no tavas saprašanas vai attieksmes zināmam pieejām; (cilvēki savās vietās var labāk vai sliktāk redzēt – kas ir savlaicīgi, kas nav, kas ir jādara citādi, un kas ir vispār nepieņemams);
   – un ši kopiena par kuru ir runa – var brīžiem pielaist manāmas kļūdas politikā vai valsts saimniecībā (bez pieredzes uzkrāšanas nav iespējams nonākt līdz pareiz. lēmumiem);
   – brīžiem apskatamā kopienā var parādīties neisti dalībnieki, kā tev liekas (pastāv dalībnieku cirkulācija);
   – šie cilvēki var nedarīt to ko tu uzskati par aktuālo un nepieciešamu (pastāv dažādi šķēršļi, ierobežojumi: finanses, specialisti, svešā jurisdikcija, likumdošanas prioritāte,… u.c.);

   Neskatoties uz to vai viņi tiks vai netiks pie varas, tu vismaz būsi pārliecināts ka esi godīgs pret sevi.

 30. Блин. Как много высокопарных слов! И это ваш политик?! Так и хочется задать этому «политику» такой простой, но ехидный вопрос: а деньги где? Вот он же призывает, увеличить там, поднять здесь и т.д., но только не говорит откуда на это возмутся деньги. Что, опять с нищего народа тянуть будете?! И что значат ваши, так называемые принципы, если вы сами не признаёте самый главный принцип – о праве наций на самоопределение! Если вы им воспользовались, то почему другим то нельзя?
  Интелектуальный уровень единства опустился ниже нуля. С такими политиками вам ничего не светит.

  • Ej valodas kursos,vai brauc mājās!

   • Ko nozīmē vārds ,,blin,,? Izrādās ka tas ņemts kā ņirdzīgs saīsinājums no Bila Klintona – bijušā ASV prezidenta.
    Realitāte rāda ,ka latviešu dzīvības,, atslēga,, ir emigrācijā ,kas turpinās un neapsīkst.
    Realitāte rāda ka Briseles teorētiķi ir bezspēcīgi cīņā pret musulmaņu teroristiem ES valstīs ,tāpēc pēc ,,breksist,, tas pats sekos Francijā un jauni terora akti paātrinās šo procesu arī citās ES valstīs.
    Izjūkot ES ,attālinoties ASV,kas iegrimusi savās problēmās,drīzumā sabruks arī NATO.
    Tā kā Latvijas ,,nacionālo interešu paudējiem,, kārtējo reizi jāgatavojas mest kažoku uz otru pusi,kas ,atskatoties uz pagātnes notikumiem , ir darīts daudzas reizes,jo mēs taču esam pragmātiķi un svešu onkuļu dāvātas ,,konfektes,, nekad nesmādējam.

   • Paklausīgi un iztapīgi ir tieši nelatviski runātāji.

    • По тебе, что то не заметно. Ты вор! Прекрати воровать чужие ники, сука!

  • ” праве наций на самоопределение!” tu tur gvelz?kāda tāda ” nācija ” apdzīvo Krimu,Donbasu?Vai tik ne kaimiņvalstu okupācijas laikā sabraukušie krievi un Krievijas militāristi ,kuri sen jau ” samoopreģeļiļis” 1/6 daļā no visas pasaules sauszemes?Kur tad vēl vajadzēs ” samoopreģeļitsja” ?Ja jau katrs,kurš aizbēdzis no savas valsts gribēs ” samoopreģelitsja” tur,uz kurieni ir aizbēdzis,tad izrādīsies,ka tiem,kuri tur dzīvojuši gadu tūkstošiem un to valsti izveidojuši,pašiem nav nekādu tiesību ” samoopreģeļitsja”,visu noteiks blandoņu vēlmes,vai viņu izcelsmes zemes ” karaļa” ambīcijas.Pašlaik tas izskatās kā viduslaikos-hans Putins pievienoja Krievijai zemes utt

   • Kur ukraiņi gadu tūkstošos ir dzīvojuši, ko veidojuši? Ne jau Krimu un Donbasu. Pirms trīs gadiem tur vairākas reizes sanāca būt un tur tik tiešām cilvēki bija gatavi cīnīties par savu brīvību pret militārā apvērsumā varu pārņēmušo Ukrainas jauno varu. Varbūt ne par tādu cenu, bet bija gatavi. Ja ukraiņi negribēja runāt ar saviem austrumiem, tad nebūs viņiem austrumi. Pelnīti

    • runa bija par nācijas pašnoteikšanos.Nez vai dzīves vietas izvēle vai citas tautas dzīves telpas sagrābšana veido kaut kādu nebijušu nāciju,īpaši jau ,ja savu pašnoteikšanos var realizēt savu senču bezgala plašajā zemē.Kas tad liedz tiem ” brīvību alkstošajiem” pārvākties turpat aiz robežas esošajā mātuškā-būs viņiem pašnoteikšanās.Bet tad jau kāds dižs vadonis neieies vēsturē kā zemju pievienotājs,bet arī kā asiņains tirāns.

   • Taviem " ļuģiem" Atbildēt

    ir iespējas izvēlēties arī KUR dzīvot un,ja viņus neapmierina dzīve tur.kur viņi iemitinājušies,tad var izvēlēties sev dzīvesvietu citur,nevis censties pārtaisīt citas tautas dzīvestelpu pēc sava ģīmja un līdzības.Ja jau jūs apgalvojat,ka tādu ukraiņu nekad nav bijis,tad nez no kurienes viņi uzradušies,pie tam tik daudz?Un kāpēc tieši viņi nerīkst ” samoopreģeļitsja”,bet tieši krievi to drīkst darīt pār citu līķiem un jebkurā zemeslodes vietā?Starp citu-Krimas pamatiedzīvotāji esot bijuši tatāri nevis krievi.

    • Так и вас самих есть такая же возможность! Валите на все четыре строны, кто вас держит! А если вы намекаете на Киевскую Русь то это совсем не Украина и в то время никаких таких украинцев ещё не было, а был один славянский народ состоящий их многих разных племён. Но говорили все они на одном языке, но с разными говорами. И почему вы не упоминаете греческие города – полисы, вроде Херсонеса, и царя Мидридата. И до татар на крымском полуострове жили разные народы, знаете ли.

    • ar galvu nav draugos Atbildēt

     malacis: ” один народ состоящий их многих разных племён”!! 🙂
     Tad jau iir arī viss Āzijas narods, satāvošs no Āzijas ciltīm…

    • grapistam ir.
     Citi vēl neesam tik attīstīti… 🙂

 31. Ha , ha , lai nu kurš runātu , bet Vienotība ir visvairāk vainīga pie tā , cik liela šobrīd ir SC ietekme !!! Tiem ”izdarījām visu , lai mazinātu nevienlīdzību” un ”es neko nezinu , es biju Ķīnā” atlicis vien tik skaļi ”riet” un cerēt uz brīnumu ! Kad bija jāstrādā vēlētāju labā , tad sev paņēma 700 , kamēr vēlētājiem atmeta 10 ! Tagad , būs arī odziņas !!!

 32. uzbrūkošs ļaunumus – šoreiz kāda “celulozīte” un tai līdzīgi rupekļi, kurš grib parādīt “eksperta” zināšanas un lamā visus kam Latvija ir dārga, ir tādam “labdarim” kādu vēl te netrūkst, ticēt var tikai mamikinieši…

 33. Anglosakšu – aškenazu – sorositu – kolaborantu – komunistu – nodevēju valdība kuras sastāv no “latviešiem” “īstenajiem ” okupējusi Latviju.
  Es priecāšos tikai par to ja te ienāks Krievija un Putins visus šos garīgos deģenerātus aizsūtīs uz sibīriju.

 34. mozys čangaleits Atbildēt

  Kādreiz izskatījās pavisam prātīgs cilvēks!

 35. Vienotības piderasliberasts Smiltēns lai paņem un ielaiž sev lodi pierē, gan Smiltēns gan visa Vienotības mauku māja ir pierādījusi savu “lojalitāti” neatkarīgai un brīvai Latvijai.
  Visus Sorosistus – Liberastus nošaut.
  Lai dzīvo Brīva un Neatkarīga Latvija !!!

 36. ļaunuma impērija redzot ekonomisko lejupeju trakos aizvien neapturamāk…

 37. mamikins ir apsolūts lops.

 38. Par kādu neatkarību ir runa? Neatkarību no kā? Autoram pašam smiekli nenāk? Latvijas neatkarība jau sen ir izpārdota pa labi pa kreisi ar tautas kalpu palīzību.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tik izcilus mamīkiniešus var paglābt no verdzības tikai biedrs mauzeris. Viena no hibrīdkara populārākām metodēm ir tautā vissēt neticību, bailes un mazvērtības kompleksu. Redzu, ka Tu jau esi neglābjams, bet, varbūt, ka pat uzticamākais kareivis?

  • rupjības parāda Latvijas ienaidnieku īsto seju izpārdošana “eksperts” no mīļkrievijas ir viens no kremļa pagrabu “darbiniekiem”

 39. Kas , sadiem mergliem , pieskirusi Latvijas pilsonibu ? Mamikinu, Zdanoku , Usakovu , izsutit no Latvijas .Kopa ar SASKANU ! Aizliegt iebraukt Latvija – uz muzu !

  • Arī Tu,draugs,lej ūdeni uz Latvijas grāvēju dzirnavām.Ej politikā,maini,cīnies!Ja nav spēju,prāta,tad labāk vienkārši strādā .

 40. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 41. Atslēga?! 300 000 galvas jau “dziļi Eiropā” – vēl 300 000 aizbrauks. tad varturi sāks kasīt pakausi??

  • Ja vēl 300 000 latviešu aizbrauks, tad tikpat un vairāk no plašās Krievijas iebrauks okupantu radi un draugi uz dzīvi ,,naša Riga,,. Priecīgi, ka latvieši ir aizvākušies.jā, jā…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+