fibaeurope.com

Mamma mia latviešu gaumē 0

Latvijas U-20 basketbola izlase Eiropas čempionātā Linjano ar 82:51 sagrāva mājiniekus Itāliju un pēdējā otrā posma spēlē pret Beļģijas izlasi cīnījās par vietu ceturtdaļfinālā.
Itālieši savas sajūsmas emocijas lielākoties izrāda ar vārdiem mamma mia, kurus otrdienas vakarā Linjano vairāk gan tika latviešiem. Par labu aizsardzību, par labu un reizēm neticamu (bija arī trāpījumu ar atsitienu pret vairogu) precizitāti no tālmetienu līnijas. Itālijas izlase pirmajā uzbrukumā guva divus punktus, nākamos mājinieku atbalstītājiem nācās gaidīt ļoti ilgi. Latvijas izlase atbildēja ar 17:0 izrāvienu, pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 22:7. Nereti šāds spēles sākums nav izšķirošs, taču šoreiz treneriem un spēlētājiem izdevās neatlaist grožus. Otrajā puslaikā laukumā ritēja līdzīgāka cīņa, tomēr mūsējiem izdevās uzvarēt visas četras ceturtdaļas.
Spēles statistikā vispirms acīs krīt trīspunktu aile – Latvijai 10 no 19, Itālijai 2 no 18. Kristaps Gluditis trāpīja piecus trejačus no septiņiem, tomēr tā ir visas komandas uzvara. Pārliecinoša un neapstrīdama.
“Aizsardzību pieskaņojām Itālijas komandas spēles īpatnībām, ņemot vērā to, ka viņiem nav izcilu snaiperu, kuri regulāri var trāpīt no distances. Mazāk bīstamajiem spēlētājiem ļāvām justies brīvāk, līderus uzmanījām īpaši un līdz pat spēles beigām mājinieki neatrada īstās zāles. Pašiem izdevās nospēlēt gan disciplinēt, gan agresīvi. Bija spiediens uz groza apakšu, bija pacietīga spēle gan sākumā, gan arī tad, kad jau bijām panākuši nopietnu pārsvaru, un varēja gaidīt zināmu atslābumu. Pēc divām neveiksmēm izdevās laba spēle, taču paveikta tikai puse darba. Trešdien gaida Beļģijas komanda, kas te, čempionātā, jau ir pārsteigusi daudzus un šodien savām “trofejām” gandrīz pievienoja arī grupas favorīti Serbijas komandu. Meklēsim iespējas viņus pārsteigt un izsist no līdzsvara,” Latvijas izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars basket.lv komentēja pārliecinošo uzvaru pār mājiniekiem.
Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei pēdējā grupas spēlē vakar vajadzēja pārspēt Beļģiju.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS LINJANO (ITĀLIJA)
E grupa
Latvija – Itālija 82:51
(22:7, 40:15, 57:27). Gludītis 21, Šmits 17, Lomažs, Žvīgurs pa 11.
Tabulā: 1. Serbija 4-0, 2. Francija 3-1, 3. Beļģija 2-2, 4. Latvija 1-3, 5. Itālija 1-3, 6. Izraēla 1-3.