Dabā
Zaļā dzīvošana

“Mammadaba” atklātais spiningošanas čempionāts nākamgad svinēs desmit gadu jubileju0


“Kas māk, tam nāk” – “Mammadaba” atklātā spiningošanas čempionāta 2019 uzvarētāji – Aivars un Māris Smilgas.
“Kas māk, tam nāk” – “Mammadaba” atklātā spiningošanas čempionāta 2019 uzvarētāji – Aivars un Māris Smilgas.
Foto: mammadaba.lv

Tas vēsturiskais brīdis “Mammadaba” atklātajās sacensībās 2019 spiningošanā, beidzot ir klāt. Jau mazā gaismiņā, zosu klaigu, mākoņainajās debesīs, pavadīti, trīspadsmit kopvērtējumā startējošu komandu dalībnieki, kāpj laivās, lai cīnītos par punktiem, uzvaru un balvām, vēsta “mammadaba.lv”.

Kādreiz Kaņiera laivu bāzē strādājošajam Jānim Ezerlīcim bija tikai viena atbilde uz jautājumu par to kā ķeras – „Kas māk, tas jau arī noķer”, un domāju, ka viņa vārdos bija liela patiesība.

To arī pierādīja šis, sacensību noslēdzošais posms.

Lai arī visi LVM ezeri, kuros notiek šī aizraujošā un daudzu copes entuziastu iecienītā spēkošanās pieskaitāmi pie seklajiem ezeriem, makšķerēšana tajos, vai precīzāk sakot zivju iecienīto mānekļu pielasīšana ir krasi atšķirīga.

Protams, ka tas viss vēl ļoti lielā mērā atkarīgs no konkrētās dienas laika apstākļiem, ūdens dzidruma un temperatūras, bet velkot paralēles ar zivju uzvedību starp LVM Kaņiera ezeru un Lielauces ezeru, kur sacensības notika pirms nedēļas, arī

Bet tas netraucēja tām komandām, kuras jau vairākus gadus piedalās šajās sacensībās, atrast pareizo pieeju zivīm, un izvēlēties šīs dienas īstos mānekļus zaļsvārču gūstīšanai.

Arī Lielauces posma lielākās līdakas pieveicējs Edgars Kukutis apliecināja, ka ar lielajām ir uz „Tu”, iedabūja laivā 84 centimetrus garu līdaku, un LVM balva par lielāko zivi rokā.

Tā gan nebija vienīgā līdaka, kuru Edgaram kopā ar komandas biedru Matīsu Rušu („Kubera”) izdevās notvarstīt Kaņiera plašumos, vīri šai skaistulei pievienoja vēl sešas ieskaites zivis un triumfēja Kaņiera posmā. Kopvērtējuma līderi Aivars un Māris Smilgas („Čuš”) nodemonstrēja līderu cienīgu, stabilu sniegumu, noķēra piecas līdakas un ierindojās noslēdzošā posma otrajā vietā, aiz viņiem ar četrām zaļsvārcēm Artūrs un Uldis Veidemaņi („Pils2”).

Likās, ka viss ir vienkārši, Aivaram un Mārim ar otro vietu pēdējā posmā pietika un viņi kļuva par “Mammadaba 2019” uzvarētājiem, bet tālāk nemaz tik gludi negāja.

Izrādījās, ka „Kuberas” pārstāvji ar izcilo uzrāvienu Kaņierī, un tuvāko konkurentu ne pārāk labo sniegumu, kopvērtējumā salasījuši tieši tik pat punktus cik Māris Efners un Jānis Gaborecs („X–Fisher”), un talkā nācās ņemt datoru, lai saskaitītu šo abu komandu kopējo punktu summu gala rezultāts sanāca tāds, ka Edgaram un Matīsam līdz otrajai vietai pietrūka tikai viena 54 centimetrus gara līdaka, šoreiz trešā vieta kopvērtējumā, bet Māris un Jānis priecājās par savu otro vietu.

Aiz goda pjedestāla un medaļām palika Mārtiņš Kampāns, Dmitrijs Kručinskis („DM EAM”), Artūrs un Uldis Veidemaņi („Pils2”), Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis („Komanda”).

Saistītie raksti

Pirmajai vietai kopvērtējumā tika SIA „Salmo” www.salmo.lv ar „Lucky John” produktu līniju, makšķernieku veikalu „Gold Fishing, www.sargofish.eu un „Fisher”, otrajai SIA „Dole Marine”, www.boats.lv, trešajai SIA „Laivu depo”, www.laivudepo.lv, bet ceturtās līdz sestās vietas ieguvēji priecājās par balvām no „Copes lietām”.

Nākamajā gadā “Mammadaba” atklātais spiningošanas čempionāts svinēs desmit gadu jubileju! Gaidīsim visus interesentus, kuri aprīlī pieteiksies piedalīties šajās sacensībās, zivis Latvijas valsts mežu apsaimniekotajos ezeros ir, šogad noķēra par deviņdesmit līdakām vairāk nekā pērn.

LA.lv
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Kļūs siltāks, daudzviet gaidāmi nokrišņi. Prognoze piektdienai
2 dienas
LA
LA.LV
Dabā
FOTO: Beidzot ilgi gaidītais brīdis klāt! Zoodārzā atklās “Āfrikas savannu”
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
“Putina kreklu” skandāls iedvesmo radikāli Lindermani savai apģērbu līnijai 1
7 stundas
LE
LETA
Ekonomika
”PNB bankas” kreditori varētu neatgūt miljoniem eiro
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Varbūt mūsu atmiņas ir kā akmeņi! Saruna ar akmeņu muzeja vadītāju Vilni Strautiņu 1
Intervija 5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijas parlaments nobalso par breksita termiņa pagarināšanu 1
10 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Mitoloģijas mācības
6 stundas