Kultūra
Kultūrpolitika

Marisam Jansonam pasniegts Francijas augstākais kultūras apbalvojums2

Foto – AFP

Piektdien,  20.  februārī, pēc koncerta Parīzē slavenais latviešu diriģents Mariss Jansons saņēma Francijas augstāko apbalvojumu kultūrā – Ordeni mākslās un literatūrā, informē Ārlietu ministrija (ĀM).

Mariss Jansons ar Karalisko “Concertgebouw” orķestri pirmo reizi uzstājās jaunajā Parīzes Filharmonijas koncertzālē (Philharmonie de Paris).  Koncertzāle tika atklāta janvāra vidū, tā ir arhitekta Žana Nuvela  jaunākais arhitektūras šedevrs un neapšaubāmi viena no modernākajām koncertzālēm pasaulē.

Pēc koncerta prezidents Lorāns Bails Francijas kultūras un komunikāciju ministres vārdā maestro Jansonam pasniedza Ordeni mākslā un literatūrā augstākajā pakāpē (Commandeur). Uz koncertu bija ieradusies un maestro ar šo augsto apbalvojumu apsveica Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes.

Ordenis mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres) ir Francijas goda apbalvojums, ko 1957. gada 2. maijā iedibināja Kultūras ministrija. Ar šo ordeni tiek apbalvotas personas, kuru radošie darbi ir snieguši īpašu devumu mākslas un literatūras jomā un kas ir veicinājušas mākslas un literatūras prestižu Francijā un pasaulē, skaidro ĀM.

LA.lv