×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Marseļa cieš atkal: poļus un ukraiņus izdzenā ar asaru gāzi

ReutersReuters

Pirms Polijas un Ukrainas futbola izlašu spēles Eiropas čempionāta finālturnīrā otrdien Marseļā satrakojušos līdzjutēju nomierināšanai Francijas policija bija spiesta izmantot asaru gāzi un ūdens lielgabalus.

Aģentūra AFP novēroja, ka vairāki līdzjutēji tika arestēti, savukārt citi fani pēc policijas darbībām panikā bēga.
Nekārtības, satiekoties abu valstu līdzjutējiem, izcēlās netālu no Marseļas “Velodrome” stadiona.
Vēl iepriekš četri līdzjutēji tika arestēti Marseļas ostas apkārtnē, kur arī izcēlās incidenti.

Jau ziņots, ka 11.jūnijā Marseļā izcēlās asiņainas sadursmes pirms un pēc Anglijas un Krievijas spēles, kurās tika ievainoti 35 cilvēki, lielākoties Anglijas līdzjutēji. Trīs no cietušajiem guva nopietnas traumas, un divi angļu fani joprojām atrodas komā.

Kautiņos tika izmantoti dzelzs stieņi un krēsli. Francijas prokuratūra nekārtībās vainoja 150 krievu huligānus. Sākotnēji viņus neizdevās aizturēt, taču pēc videoierakstu analizēšanas vairāku huligānu personība tika noskaidrota un trīs faniem piespriests cietumsods, bet vēl 20 krievu izlases atbalstītāji tika deportēti no Francijas.
Futbola fanu kautiņi Marseļā 11.jūnijā bija lielākā vardarbība kopš 1998.gada, kad Pasaules kausa izcīņas laikā Marseļā kautiņos starp Anglijas un Tunisijas faniem četri cilvēki tika sadurti un aptuveni 100 aizturēti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+