Viedokļi
Aptaujas

Maršruta atvēršana vai slēgšana nav laulības zvērests: Samazinās reisu skaitu1

Foto-LETA

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Uzskatu, ka autobusu reisu slēgšana ir kārtējais solis pretī lauku iznīcināšanai. Kurš gribēs dzīvot vietā, kur ir vāja transporta infrastruktūra, slēgtas skolas, slimnīcas? Ja tiks slēgti autobusu reisi, tas samazinās iespējas skolēniem no lauku teritorijām nokļūt izglītības iestādēs, bet strādājošajiem – uz darbu. Ne visi var atļauties personiskās automašīnas.”

 

Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes priekšsēdētājs: “Tukuma novada pašvaldība nav saņēmusi konkrētus priekšlikumus par kādu atsevišķu reisu slēgšanu lauku teritorijās. Ja šāds priekšlikums būs, pašvaldība sadarbībā ar SIA “Tukuma auto” katru ierosināto gadījumu izskatīs atsevišķi, veicot izpēti konkrētajā reisā. Tas būs kopīgs darbs arī ar kaimiņu pašvaldību – Kandavas, Engures, Jaunpils vadītājiem, lai spētu rast risinājumu un lai no tā vismazāk ciestu cilvēki, kuriem autobuss ir vienīgais pārvietošanās līdzeklis.”

 

Rita Šubeniece, Balvu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un IT nodaļas vadītāja: “Latgales plānošanas reģions ir ieteicis mūsu novadā slēgt vairākus reisus. Balvu un Rugāju novadu pašvaldības, kā arī kapitālsabiedrība SIA “Balvu autotransports” priekšlikumu noraidīja. Mēs uzskatām, ka arī ārpilsētā dzīvojošajiem ir jāsniedz pakalpojums, kaut arī tas izmaksā dārgāk. Pretējā gadījumā vietas, kas ir tālāk no pilsētas, izmirs. Un tie iedzīvotāji, kuriem nav sava personiskā transportlīdzekļa, būs spiesti laukus pamest. Ir jābūt iespējai nokļūt pilsētā, lai varētu apmeklēt veikalus, saņemt medicīniskos pakalpojumus.”

 

Sergejs Maksimovs, Viļakas novada domes priekšsēdētājs: “Sabiedriskā transporta maršruta atvēršana vai slēgšana nav laulības zvērests. Maršrutu var slēgt, ja tas šobrīd nav rentabls. Atvērt – ja, situācijai mainoties, iedzīvotājiem rodas vajadzība pēc sabiedriskā transporta.”

LA.lv