×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Māsas Baiba un Lauma Skrides atgriežas kopīgā koncertā

Foto - Marko BorggrēveFoto - Marko Borggrēve

Baiba (no kreisās) un Lauma Skrides.

23. aprīlī atjaunotajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notiks cikla “Dzimuši Latvijā” koncerts, kurā uzstāsies starptautisku atzinību guvušās latviešu mūziķes  Baiba un Lauma Skrides. Māsas koncertam izraudzījušās ziemeļnieciskas partitūras –  skanēs Pētera Vaska, Edvarda Grīga, Vilhelma Stenhammera un Karla Nilsena mūzika.

Apdāvinātās māsas, kuras kopā koncertē jau kopš bērnības, tagad bauda klausītāju atzinību un aplausus slavenākajās pasaules koncertzālēs. Vijolnieces Baibas Skrides dabisko muzicēšanu un aizrautību pamanījuši un novērtējuši klausītāji, ievērojami orķestri un pazīstami diriģenti visā pasaulē. “Svaigs skatījums, muzicētprieks un nesamākslota brīvība” – tā pasaulē raksturo talantīgās vijolnieces spēli. Šajā sezonā izcilā latviešu vijolniece pirmoreiz sadarbojusies ar Amsterdamas Karalisko “Concertgebouw” orķestri, kā arī atgriezusies Berlīnes filharmonijā, lai kopā ar izcilo latviešu diriģentu Andri Nelsonu un Berlīnes filharmonisko orķestri atskaņotu Dmitrija Šostakoviča Pirmo vijoļkoncertu. Vairākus koncertus vijolniece sniegusi Birmingemā, jo šajā sezonā ir A. Nelsona reiz vadītā orķestra rezidējošā māksliniece. Līdz sezonas beigām iecerēts koncertēt kopā ar Stokholmas, Oslo, Helsinku, Cīrihes un Islandes orķestriem, arī BBC Velsas Nacionālo orķestri, Skotijas Karalisko Nacionālo orķestri un “Hamburgas filharmoniķiem”.

Savukārt jaunākā no trim māsām Skridēm, pianiste Lauma Skride plašu atzinību guvusi, atskaņojot vācu romantisma laika mūziku, kā arī klasiķu darbus. Viņas sniegumu bargie vācu kritiķi raksturojuši kā īpaši izteiksmīgu un jūtīgu, apbrīnojot toņa kvalitāti, spēcīgo enerģijas lādiņu un allaž nevainojamo virtuozitāti. Kā kamermūziķe un soliste Lauma Skride koncertējusi daudzviet pasaulē, par savu sniegumu Bēthovena festivālā Bonnā saņēmusi Bēthovena biedrības ikgadējo balvu — piemiņas gredzenu, kādu ik gadu pasniedz jaunam mūziķim. Lauma ar panākumiem koncertējusi arī Šlēsvigas-Holšteinas un Reingavas mūzikas festivālos.

Uzticamāko Laumas Skrides kamermūzikas partneru vidū ir vijolniece Baiba Skride, ar kuru kopā pianiste muzicējusi jau ilgus gadus. Māsu duets kopā ar Dānijas Karalisko orķestri un Zviedrijas kamerorķestri pirmatskaņojis Hansa Abrahamsena jauno “Dubultkoncertu”, kā arī devies koncertturnejā ar Ungārijas Nacionālo filharmonisko orķestri.

Šajā reizē abu mūziķu koncertā Dzintaru koncertzālē mūzikas ziemeļnieciskā ainavā iekļaujas zviedru klasiķa Vilhelma Stenhammara “Vijoļsonāte”, skandināvisku skaudrumu un melanholiju pauž Karla Nilsena “Otrā sonāte”. Līdzās arī norvēģa Edvarda Grīga “Otra vijoļsonāte”, kuru komponists rakstījis medusmēneša laikā. Līdzās ziemeļzemēm – Latvijas dabas skati Pētera Vaska “Mazajā vasaras mūzikā”, kur ieausta gleznainā Abava 1985. gada saulainajā vasarā, kad autors pirmoreiz raksta vijolei un klavierēm. Abu māsu kopīgā koncertprogramma jau izskanējusi arī Briselē.

 

Varbūt noder!!

23. IV 19.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, ww.bilesuparadizwe.lv

Cena: EUR 7 – 35

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+