×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. februāris, 2015
Drukāt

Maskavā nošauts opozīcijas politiķis Ņemcovs (14)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Piektdienas, 27.februāra, vakarā Maskavā netālu no Kremļa nezināmi uzbrucēju nošāva Krievijas opozīcijas politiķi Borisu Ņemcovu.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka Putins ir pārņēmis izmeklēšanu “personīgajā kontrolē”. Viņš norādīja, ka notikušajam “ir pasūtījuma slepkavības iezīmes” un tā ir provokācija.

Izmeklētāji norādīja, ka 55 gadus veco politiķi nošāva nezināmi uzbrucēji brīdī, kad viņš ar kādu sievieti gājis pa tiltu.

“Sākotnējā informācija liecina, ka nenoskaidrota persona no automašīnas šāva uz Ņemcovu vismaz septiņas, astoņas reizes brīdī, kad viņš gāja pa Lielo Akmens tiltu,” sacīja izmeklētāji.

Iekšlietu ministrijas pārstāve Jeļena Aleksējeva atklāja, ka Ņemcovam trāpīja četras lodes.

Pēdējos gados Ņemcovs bija aktīvs Putina kritiķis.

Ņemcova nogalināšana ir viena no skaļākajām slepkavībām Putina valdīšanas laikā, līdzās žurnālistes Annas Poļitkovskas noslepkavošanai 2006.gadā.

Neilgi pirms savas nāves viņš aicināja uz protesta pasākumiem svētdien, kas būtu vērsti pret karu Ukrainā.

Opozīcijas aktīvisti ir atcēluši svētdien paredzēto protesta gājienu, tā vietā Maskavas centrā tiek plānots bēru gājiens.

Opozīcijas līderis Mihails Kasjanovs norādīja, ka tā ir “atmaksa par faktu, ka Boriss daudzus gadus konsekventi cīnījās, lai Krievija būtu brīva, demokrātiska valsts”.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko sociālās saziņas vietnē “Facebook” rakstīja, ka Ņemcovs ir bijis “tilts starp Krieviju un Ukrainu”. “Slepkavu šāvienu to ir iznīcinājuši. Es nedomāju, ka tas ir noticis nejauši,” viņš piebilda

Ņemcovs no 1991.gada līdz 1997.gadam bija Ņižņijnovgorodas apgabala gubernators, bet no 1997. līdz 1998,gadam – Krievijas vicepremjers. No 1999.gada līdz 2003.gadam viņš bija Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāts. Pēc tam Ņemcovs vadīja vairākas opozīcijas partijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Arī pie mums netrūkst zemisku un gļēvu cilvēku, kas gatavi paņirgāties par noslepkavotu cilvēku, kā tas
  pasniegts tavā “Jura” komentārā. Tikai gļēvs cilvēks var slēpties aiz latviskā “Jura” vārda, jo nekāds latvietis tu neesi. Par mirušiem latvieši neņirgājas, bet par saviem upuriem parasti ņirgājas degradējušies aziati, kam iedota vara (pēc represēto un pēckara atmiņām).

 2. lieta tada ka borju novaca ukrainas nacisti pec porosenko paveles,jo sis esotcierejis uz porosenko dela ligavu. pistole esot aizlieneta no jacenjuka

 3. Tikpat liela vaina, kā politiķiem, kas piekopj naida eskalācijas politiku ir arī žurnālistiem-kalpiem, kas
  paklausīgi tiražē šo politiku masu saziņas līdzekļos. Tieši ar šo žurnālistu sacīto un rakstīto tiek saindēti cilvēku prāti, uzkurinātas kaislības, kuras dienu no dienas tiek pārvērstas naidā un neiecietībā. Tas, ka 80% iedzīvotāju Krievijā atbalsta Putina piekopto naida politiku ir ne tik daudz viņa, kā viņam paklausīgo un iztapīgo žurnālistu nopelns. Arī Latvijā daži žurnālisti neko daudz neatpaliek, tāpēc drošības iestādēm ir jāseko līdzi, kas tiek runāts un rakstīts un laicīgi viņi jābrīdina, jo demokrātija nav visatļautība. Kad naids būs uzkurināts, tad būs par vēlu.

 4. Psuutiitajs ir tikai viens,slepkava,kuram vaards ir vladimirs putins!!!!!!!!!!!!

 5. Tu beidz kjengaat manu tautu ar savu niku “tautiete”.Kada tu tautiete,tu esi komunistu kremla zurka,trollene Latvijaa.

 6. Sitas kremla suka veel paarnjemis izmekleesanu sava paarzinaa? Da vinu sen vajag nosaut un norakst,lai pasaule nesmird.Pats pasuutija slepkaviibu un tagad teelos “sveeto”.Tie ir cinisma un nekauniibas kalngali.

 7. Arī biedrs Staļins pārņēma personīgā kontrolē biedra Kirova slepkavību,personīgi pratināja aizdomās turamos un atrada vainīgos ,kas izrādījās trockisti.Gandrīz visa krievu tauta dedzīgi atbalstīja biedru Staļinu un sāka meklēt un ar nāvi sodīt visus ,kurus uzskatīja par trockistiem.Tā biedrs Staļins tika vaļā no visiem sev nevēlamiem elementiem. Tā sākās lielais terors,bet kā būs tagad?

 8. Ušakovam lieli svētki,vēl viens nedraugs novākts.

 9. Pēc loģikas slepkavas ir tie, kam Ņemcovs traucēja, vajadzēja viņu novākt. Bet traucēja viņš ar savu kritiku, ar izteikto “vārdu”. Protams, būs simts un viena versija, kas vainīgs šajā slepkavībā, bet pasūtītājs var būt tikai viens.

 10. Tā tiek novākti Putina pretinieki viens pēc otra , un visi gali ūdenī….

 11. ‘ Диссидент ” Владимир Буковски
  Pirms 47 min
  Tur jābūt ir idiotam lai nesaprastu kurš ir pasūtītājs, un nevienam vairs nav intereses kas to izpildīja. Putins ir aizgājis pārāk tālu. Zinu ka tiks vilktas paralēles ar kaut kādiem neiedomājamiem spēkiem kas Nemcocu nogalināju, bet visiem vis vairāk Ņemcova nāvi vajadzēja V.Putinam.
  1.Ļitvijenko
  2.Poļitkovska
  3.Magņitskis, kuru noindēja ar poloniju
  4.tagad Ņemcovs,
  5.daudzstāvu mājas uz Kaširskas
  6.būs vēl pārējie kas nostāsies pret viņu.
  Es saprotu Putina atbalstītājus. Lai ko Putins darītu, visi viņu atbalstīs, jo nevēlas mirt kā šīs personas ar kurām Putins izrēķinās, tos nogalinot.

Draugiem Facebook Twitter Google+