×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. jūnijs, 2017
Drukāt

Māte no dzīvokļa izmet piecus gadus vecu zēnu (5)

Ilustratīvs attēls. Foto - ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Māte no dzīvokļa izmetusi piecus gadus vecu zēnu, kurš divas dienas izsalcis vizinājies pa pilsētu ar sabiedrisko transportu, portālu LA.lv informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

11.jūnijā neilgi pirms pulksten 14.00 likumsargi saņēma informāciju par kādu pirmsskolas vecuma zēnu, kurš bez vecāku uzraudzības atrodas 19.maršruta trolejbusā. Puisēnu trolejbusā ievērojuši Rīgas satiksmes darbinieki, kuri izkāpuši pieturā “Centrālā stacija” un nolēmuši ziņot policijai.

Policisti nekavējoties devās uz notikuma vietu, kur piecus gadus vecais bērns pastāstīja, ka māte, būdama alkohola reibumā, viņu izdzinusi no mājās, tāpēc divas dienas vizinājies ar sabiedrisko transportu. Jautājot par viņa veselības stāvokli, puika atbildēja, ka notikuma dienā apēdis tikai divas kabatā palikušās konfektes un jūtas novārdzis. Sarunas laikā bērns spēcīgi klepoja un pastāstīja, ka vecāki regulāri dzerot, kaujoties un liekot viņam pienest alu.

Foto RPPFoto RPP

Uz notikuma vietu izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri bērnu apskatīja un konstatēja, ka viņu nepieciešams hospitalizēt. Policistu pavadībā zēns nogādāts ārstniecības iestādē.

Likumsargi, ierodoties zēna dzīvesvietā, konstatēja, ka dzīvoklī atrodas vairāki pieaugušie spēcīgā alkohola reibumā, tostarp arī zēna vecāki un astoņus gadus vecā māsa. Jautājot vecākiem, kur atrodas viņu dēls, māte atbildēja ar vārdiem “kaut kur”, savukārt tēvs atzina, ka nezina. Vecākiem veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās. Bērnu mātei konstatēts 3,29 promiļu reibums, savukārt tēvam – 2,87 promiļu reibums.

Apskatot nesen izremontēto sociālo dzīvokli, tajā konstatēti antisanitāri apstākļi – uz grīdas bija izmētāti atkritumi, ēdiena paliekas, netīri trauki un izlietoti alkoholiskā dzēriena iepakojumi. Vannas istabā mētājās netīru drēbju kaudzes.

Ņemot vērā, ka neviens no vecākiem nebija spējīgs parūpēties arī par otru bērnu, kā arī dzīvoklī konstatēti antisanitāri apstākļi, no iereibušajiem vecākiem nošķirts arī otrs bērns. Sarunas laikā ar astoņus gadus veco meiteni, noskaidrots, ka arī viņa nav ilgstoši ēdusi. Meitene nogādāta krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kā var bērns viens pats atrasties uz ielas 2 diennaktis, braukāt ar sabiedrisko transportu un NEVIENS līdzcilvēks to nemana? Paldies tiem, kuri ziņoja!

    Es šorīt gāju uz darbu un redzēju mazu meitenīti ejam un šņukstam, apstājos un apjautājos, izrādās māte iet tālu priekšā. Aizgājām kopā līdz mātei, viņa pateica paldies, kas bija negaidīti.

    Cilvēki, atveriet acis, kad ejat. Neesiet vienaldzīgi.

  2. Ušakova elektorāts- alkoholiķi, kuri dzīvo labiekārtotos dzīvokļos. Normālām ģimenēm piešķir bomžu mitekļus ar antisanitāriem apstākļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+