×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Mazie kabeļtelevīzijas operatori centīsies necelt abonentu maksas

Foto-LETAFoto-LETA

Konkurence un iedzīvotāju zemā maksātspēja nozīmē, ka vismaz daļa mazo kabeļtelevīzijas operatoru necels savu pakalpojumu cenas, arī tad, ja operatoriem būs no 1.janvāra jāmaksā par telekanālu LNT un “TV3” retranslēšanu.

To intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” teica Tukuma maksas televīzijas, interneta un telekomunikāciju pakalpojuma sniedzēja SIA “Kopideja” valdes priekšsēdētājs Jānis Lielmanis.

“Kopideja”, visticamāk, necels televīzijas programmu paku abonēšanas cenas, ja abu zviedru “Modern Times Group” (MTG) piederošo komerctelevīziju prasītā maksa būs samērīga.

Konkurence Tukumā, kur darbojas četri maksas televīzijas operatori, neatļaus cenu celšanu un, ja tiks uzspiesta nesamērīgi augsta cena, to vienkārši nevarēs atļauties auditorija, kuras maksātspēja jau patlaban ir samērā zema, skaidroja Lielmanis.

Lai gan šādos apstākļos “Kopideja” un, visticamāk, tās konkurenti cenu kāpumu “norīs” un neprasīs to segt saviem klientiem, tomēr joprojām tirgū ir lielas neskaidrības šajā jautājumā.

“Ir daudz neskaidrību. Pirmā – kāda būs maksa? Neviens to nav pateicis. Desmit santīmi vai divi lati no abonenta, vai arī fiksēta maksa mēnesī no kompānijas. Ir tikai zināms, ka kaut kas būs jāmaksā. Kad uzzināsim cik, runāsim tālāk. Tad vēl ir runa par abu kanālu saturu. Klīst baumas, ka no nākamā gada janvāra tiem mainīsies izskats un saturs. Nebūs vairs ierastais. Tam arī ir liela loma. Redzēsim, ko viņi pārdos. Varbūt nebūs vērts pirkt. Cilvēki negribēs skatīties. Patlaban tas ir, kā pirkt kaķi maisā,” akcentēja Lielmanis.

Vienlaikus Lielmanis saglabā piesardzīgu optimismu. “Viss ir kārtībā, abi kanāli ir labi, cilvēki tos skatās, ir latviska auditorija. Ja tie paliek pašreizējā izskatā, viennozīmīgi tos ārā neslēgsim, runāsim ar abiem kanāliem par to, kā tos var nopirkt. Citiem vārdiem sakot – bizness. Kanāli ir tādi paši komersanti kā “Kopideja”. Viss ir runājams. Tikai patlaban nav par ko runāt, jo neviens neko nezina,” skaidroja uzņēmējs.

Lielmanis Tukuma iedzīvotāju maksātspēju raksturo kā sliktu, kas vēl vairāk saasina konkurenci vietējo operatoru starpā. Viens no tirgus spēlētājiem ir arī lielais operators – “Izzi”.

“Jebkurš, kurš dzīvo daudzdzīvokļu ēkā Tukumā, var izvēlēties vienu no četriem operatoriem. Tādēļ viss ir atkarīgs no klienta pierunāšanas, kā nu katrs to prot. Tā arī klienti mainās un staigā no viena uz otru,” sacīja Lielmanis. Viņš nevēlējās atklāt sava uzņēmuma abonentu skaitu, ņemot vērā konkurences apsvērumus.

Runājot par iespējamo maksu, kuru varētu prasīt par LNT un “TV3” retranslāciju no 1.janvāra, Lielmanis izteica skepsi par minējumiem, ka tā varētu pārsniegt latu vai pat vairākus latus mēnesī no abonenta. Patlaban dārgākais kanāls, par ko maksā “Kopideja”, ir sporta kanāls “Eurosport”, par kuru tiesību turētājs prasot 30 amerikāņu centus (ap 16 santīmiem) mēnesī.

Ja abu Latvijas komerckanālu prasītā samaksa būs zemāka par šo skaitli, “Kopidejas” klienti to nejutīšot, uzskata Lielmanis.

Jau ziņots, ka Saeima otrā lasījumā pieņēmusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas no 2013.gada 1.janvāra atcels obligātas retranslācijas pienākumu (“must carry”) un ļaus Latvijas komerctelevīzijas kanāliem prasīt samaksu no kabeļtelevīzijas operatoriem, vienlaikus turpinot bezmaksas apraidi virszemes ciparu tīklā vismaz līdz 2013.-2014.gadu mijai.

SIA “Kopideja” dibināta 1995.gadā un patlaban piedāvā kabeļtelevīziju, digitālo kabeļtelevīziju un internetu Tukumā un apkaimē, kā arī līnijas režīma (“online” jeb tiešsaistes) spēļu klāstu, kas pieejams visiem interneta lietotājiem. Uzņēmums maksas televīzijas abonentu skaitu neatklāj, bet nozares pazinēji uzskata, ka to skaits ir daži tūkstoši pilsētā ar aptuveni 19 000 iedzīvotāju. Uzņēmums pieder vairākām privātpersonām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+