×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Mazumtirdzniecības apgrozījums gada laikā kāpis par 3,9%

Veikals

Mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada astoņos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem ir pieaudzis par 3,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija.

 

3,9% apmērā janvārī – augustā šogad salīdzinājumā ar atbilstošu periodu pērn pieauguši gan pārtikas, gan nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri.

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums samazinājies par 0,4%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums nav mainījies, bet nepārtikas preču apgrozījums sarucis par 0,6%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, ir pieaudzis par 1,1%. Gadu iepriekš – 2012. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, apgrozījums pieauga par 4,9%.

Augustā salīdzinājumā ar pērnā gada augustu pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 2,1%. Pārtikas preču grupā palielinājums bija 4,4%, bet nepārtikas preču grupā – 0,7%, tai skaitā auto degvielas mazumtirdzniecībā samazinājums par 3,3%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+